Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@banjo: u mnie na salach utrzymywane jest 18-19⁰ Celsjusza, non stop chodzą wyciągi. No i przekłamaniem jest ten mem, rękawiczki i maski są nader często zmieniane ()
  • Odpowiedz
@JanDzbanPL: +1, jak serio noszenie na zewnątrz było durne jak c--j to p---------e polaczków j------h że oni nie wytrzymają 15 minut maseczce bo to tak ciężko to aż mnie trzęsie. Zwyczajni debile.
  • Odpowiedz
@Vank dlaczego "anestezjologia" mialaby nie mieć fartuchów? Mowisz o anestezjologu ktory ma fartuch jak kazdy inny obecny na sali operwcyjnej czy o oddziala anestezjologi gdzie nie ma fartuchow tak samo jak na kazdym innym oddziale nie ma fartuchow bo niby po co? Co ma fartuch wogole nie dajacy ciepla do tempertury? Maski zmienia asystentka/pielegniarka na zyczenie chirurga. Czesto maseczka wilgotnieje więc sie ja wymienia. Kto tu pisze bajki :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Geraltzkiwi: nie wiem z jakiego źródła masz informację ale ja piszę jak to wygląda na salach operacyjnych na których pracuje więc po co anestezjologia ma mieć sterylne fartuchy ? A miałeś mieć kiedyś taki fartuch ubrany który nie przepuszcza powietrza ? Bo w nim jest strasznie gorąco. A co do maseczek nie miałem okazji zmieniać mimo długich operacji
  • Odpowiedz
@Vank o czym Ty mowisz? Na sali jest taka tempertura jaka chce lekarz glowny/chirurg. Fartuchy te lepsze przepuszczaja powietrze. Maseczki sa zmieniane na zyczenie. Co to jest ubranie operacyjne? Kazdy na sali operacyjnej poza pacjentem ma ten sam jednorazowy fartuch.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Geraltzkiwi: oczywiście z temp masz rację ale jak trafi się taki który nie potrafi się odezwać to jest lipa. Ubranie operacyjne to ubranie które noszone jest u nas tylko na bloku operacyjnym nie jest to sterylne jednorazowe ubranie tylko ,, zwykłe" w którym nie można wychodzić poza blok na oddzialy. W fartuchy jednorazowe ubrani są tylko chirurg, asystent i instrumentacja
  • Odpowiedz