Wpis z mikrobloga

Znacie jakieś gry podobne do The Last Of Us?

Dość podobnym tytułem jest Walking Dead, nie dość że świat przedstawiony w obu tytułach jest bardzo podobny to i sama opowieść kręci w również wokół dziewczynki i gościa który chcę ją bronić za wszelką cenę. Pamiętam że Walking Dead również przedstawiało ciekawą i brutalną historię oraz starało się wplątać w to wiele emocji ale The Last Of US przebiło to pod każdym względem. Przeglądając materiały dostrzegłem wiele podobieństw, część z nich zmontowałem i wrzuciłem na youtube...teraz szukam jeszcze czegoś więcej :)

Pamiętam jeszcze Beyond: Dwie Dusze, to była całkowicie inna gra ale również starała się wrzucić w rozgrywkę coś nowego i szokującego...wszystkie trzy gry powstały na przełomie 2012 i 13 roku, było w tedy zapotrzebowanie na takie gry spowodowane jakimś wydarzeniem?

#thelastofus #thelastofus2 #tlou2 #tlou #walkingdead #gry
Lascram - Znacie jakieś gry podobne do The Last Of Us?

Dość podobnym tytułem jest ...
  • 16
@Lascram: https://www.filmweb.pl/film/Droga-2009-419050 ewentualnie książki no to jak Ci się uda to "Drogę" (ale ciężko ją złapać, bo jest w zaporowych dla mnie cenach bo ludzie sprzedają ją ze swoich kolekcji i jest czarnym krukiem. Ostatni raz jak sprawdzałem na allegro to coś koło 120-200zł). Ewentualnie całe Metro 2033 z Uniwersum (czytania na lata). Nie wiem czy też słuchasz muzyki bo też bym Ci coś mógł w tych klimatach polecić ( ͡
@MrPawlo112: Zamiast książek preferuje audiobooki, przesłuchałem już dawno całe metro :)
Jeżeli możesz podrzucić jakąś muzyką w tych klimatach to chętnie przesłucham.

Spoko jest Fallout FM w które jest wgrane kilka stacji radiowych z każdej części fallouta i tak można słuchać sobie dniami i nocami :P
@MrPawlo112: Mam ale odkryłem na nim jedynie podcasty, nie sądziłem nawet że coś więcej wartego uwagi można odszukać w tej aplikacji ale właśnie zauważyłem że po wpisaniu tytułu gry wyskakuje mnóstwo przeróżnych materiałów i playlisty :)
@Lascram: Ciężko jest odpowiedzieć na twoje pytanie, bo zasadniczo doświadczenie płynące z The Last of Us (1 i 2) są unikalne. Jeżeli może być inny gatunek gier, to jeszcze The Walking Dead, Life Is Strange, Beyond: Two Souls oraz jedna z moich ulubionych gier Detroit: Become Human.

Bardzo ciekawym doświadczeniem było A Way Out
@Pathfinder007: W sumie bardziej niż gatunek gry liczy się dla mnie jej opowieść, nie zależy mi koniecznie na grze postapo a na oryginalnej i ciekawej opowieści którą gra opowiada, oczywiście brutalnej i emocjonalnej opowieści :P

Destoit wygląda całkiem spoko no i nie grałem również w Life Is Strange ale nie wygląda mi to wystarczająco brutalnie :)
@Lascram: Zależy jak spojrzymy Life Is Strange, ma ciekawą fabułę, na pewno warta rozegrania. W Detroit wszystko zależy od ciebie, śmiało mogę stwierdzić, że jest to jedna z gier z najbardziej rozbudowaną fabułą w jakie grałem. Dla mnie złoto i solidne 9/10
A Way Out posiada swoje momenty, ale tylko jeśli gra się ze znajomym/znajomą.

Z starszych (prawie że retro gier) w ciężkim klimacie można zagrać w I Have No Mouth,