Wpis z mikrobloga

Strasznie kisnę z tych pisowskich Amerykanów. Amerykański projektant, Amerykanin z Wirginii... Mam wrażenie, że mentalnie #tvpis chce cofnąć ludzi o dekady, kiedy to w mowie potocznej "amerykański" znaczył lepszy, niedostępny, coś czego wszyscy zazdroszczą, no i chyba więcej niż obecnie (chociaż z drugiej strony teraz nikt już tak nie mówi), np.:

- Co to za zegarek?
- Amerykański
- Woooooooow

- Co to za projektant?
- Amerykański
- Woooooooow

#gownowpis
  • 47
Ale umysł biedaka- polaka- pisowca na to reaguje. Słyszy amerykański i czuję ekstazę choćby miał tego Polaka robaka gwałcić amerykański rugbysta.
@myjourneytojahh: Nadal są w Polsce jednostki twierdzące, że dla Polaka to cudowne "USA" to jest zobrazowanie wszelkich marzeń o życiu, a wyjazd do NYC to złapanie pana Boga za nogę. No ale #!$%@? już dawno tak nie jest.
Swoją drogą, poza TVP przykładem takiego #!$%@? jest Max Kolonko który w swoim filmach tak epatuje tym american dream, tym systemem jaki tam jest i sugeruje, że jak my w Polsce zaczniemy robić
@szafer: gdzie gwarantuje, że jakby nie było problemów z wizą pracowniczą to bardzo, bardzo dużo osób przeniosłoby się do USA z Europy. To tak jak hamburgery chwalą Europe, że służba zdrowia za darmo itd a jakoś nie bardzo chcą się tutaj przeprowadzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@myjourneytojahh: przekleję tu swój komentarz ze znaleziska na głównej, dotyczącego nieużywania język angielskiego przez "prawdziwych Polaków", bo przecież polskiego języka się nie wstydzą:

wstydzą się tylko ci, którzy faktycznie myślą, że mają się czego wstydzić. Dlaczego PiS mówi "nie wstydź się bycia Polakiem", zamiast "bądź dumny z bycia Polakiem"? Od razu narzucają poczucie wstydu. Dlaczego?

Ja się absolutnie nie wstydzę tego, że jestem Polakiem, czuję wręcz jakąś tam dumę, czy radość