Wpis z mikrobloga

Strasznie kisnę z tych pisowskich Amerykanów. Amerykański projektant, Amerykanin z Wirginii... Mam wrażenie, że mentalnie #tvpis chce cofnąć ludzi o dekady, kiedy to w mowie potocznej "amerykański" znaczył lepszy, niedostępny, coś czego wszyscy zazdroszczą, no i chyba więcej niż obecnie (chociaż z drugiej strony teraz nikt już tak nie mówi), np.:

- Co to za zegarek?
- Amerykański
- Woooooooow

- Co to za projektant?
- Amerykański
- Woooooooow

#gownowpis
  • 47
  • Odpowiedz
  • 0
Ale umysł biedaka- polaka- pisowca na to reaguje. Słyszy amerykański i czuję ekstazę choćby miał tego Polaka robaka gwałcić amerykański rugbysta.
  • Odpowiedz
@myjourneytojahh: Nadal są w Polsce jednostki twierdzące, że dla Polaka to cudowne "USA" to jest zobrazowanie wszelkich marzeń o życiu, a wyjazd do NYC to złapanie pana Boga za nogę. No ale #!$%@? już dawno tak nie jest.
Swoją drogą, poza TVP przykładem takiego #!$%@? jest Max Kolonko który w swoim filmach tak epatuje tym american dream, tym systemem jaki tam jest i sugeruje, że jak my w Polsce zaczniemy
  • Odpowiedz
@szafer: gdzie gwarantuje, że jakby nie było problemów z wizą pracowniczą to bardzo, bardzo dużo osób przeniosłoby się do USA z Europy. To tak jak hamburgery chwalą Europe, że służba zdrowia za darmo itd a jakoś nie bardzo chcą się tutaj przeprowadzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@myjourneytojahh: Najlepsze jest to, że Ameryka coraz bardziej ustępuje miejsca Chinom jeśli chodzi o supermocarstwo. Tak więc może się okazać, że amerykańskie wcale nie takie dobre ale przetłumacz to prostym ludziom ze wsi dla których Ameryka równie dobrze może istnieć w bajkach.
  • Odpowiedz
@myjourneytojahh: przekleję tu swój komentarz ze znaleziska na głównej, dotyczącego nieużywania język angielskiego przez "prawdziwych Polaków", bo przecież polskiego języka się nie wstydzą:

wstydzą się tylko ci, którzy faktycznie myślą, że mają się czego wstydzić. Dlaczego PiS mówi "nie wstydź się bycia Polakiem", zamiast "bądź dumny z bycia Polakiem"? Od razu narzucają poczucie wstydu. Dlaczego?

Ja się absolutnie nie wstydzę tego, że jestem Polakiem, czuję wręcz jakąś tam dumę, czy
  • Odpowiedz
@Majku_: jak musisz zaznaczać na każdym kroku że sie nie wstydzisz to znaczy że tak na prawde sie wstydzisz tylko sam sobie to zaprzeczasz. Tak samo jak te akcje typu "Nie wstydze sie Jezusa".
  • Odpowiedz