Wpis z mikrobloga

Strasznie kisnę z tych pisowskich Amerykanów. Amerykański projektant, Amerykanin z Wirginii... Mam wrażenie, że mentalnie #tvpis chce cofnąć ludzi o dekady, kiedy to w mowie potocznej "amerykański" znaczył lepszy, niedostępny, coś czego wszyscy zazdroszczą, no i chyba więcej niż obecnie (chociaż z drugiej strony teraz nikt już tak nie mówi), np.:

- Co to za zegarek?
- Amerykański
- Woooooooow

- Co to za projektant?
- Amerykański
- Woooooooow

#gownowpis
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TurboDynamo: oczywiście, że tak. Z góry zakładasz takim stwierdzeniem, że masz się czego wstydzić i musisz pokazać, że jednak się nie wstydzisz. Od razu stawiasz siebie na niższej pozycji. No ale przecież chodzi o to, by cały czas wstawać z kolan, a nie z nich wstać.
  • Odpowiedz
zaraz wpadną na pomysł żeby podstawić jakiegoś Francuza, że niby RT bełkocze i nie umie mówić po FR


@piaskun87: o ile raczej łatwo było im znaleźć kogoś, kto bełkocze po angielsku, tak myślę, ze niezbyt łatwo będzie znaleźć kogoś, kto parla po francusku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@myjourneytojahh: To ja z moją ciotką rozmawiałem ponad tydzień temu jak w TV były pokazywane zamieszki w USA, że tam mówią, że coraz gorzej z tą Ameryką i w ogóle a ciotka na to "No ale przecież cały czas wszyscy chcą tam wyjechać bo tam mają bardzo dobrze"
  • Odpowiedz
Amerykanie nie grają w rugby xD


@kilemile: Grają. Ponad 120 tysięcy zawodników w USA, popularność dyscypliny rośnie.
Piłki nożnej też niby "nie ma", a zarejestrowane są 4 miliony zawodników.

To jest plus Ameryki, że tam wszystko jest. Tyle, że dotyczy to zarówno dobrych, jak i złych rzeczy, a standard życia niekoniecznie jest wspaniały dla przeciętnego obywatela.
Jakiś profesorek, który uwielbia PiS, też pewnie by się w USA znalazł i to
  • Odpowiedz
A tu jakieś idiotyczne "nie mówię po angielsku, bo nie wstydzę się bycia Polakiem". Jakie to idiotyczne. Nie mówisz po angielsku, bo jesteś niedouczoną sierotą. Ot, co.


@Majku_: a to bardzo czesto sie zdarza. Zauwazylem ze bardzo czesto uparci "radykalni patrioci" co mowia jaki to ten kraj jest super, z obcych jezykow ogarniaja jedynie angielski, i to na bardzo podstawowym poziomie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam taka znajoma, niemal juz 35 lat, "lokalna partiotka", taka od teorii o upadku zachodu i wszechobecnych muzulmanach... a angielski na poziomie ze na kucyk pisze "pomny", zdania sklecic nie potrafi. I co ciekawe, nie jest jakis uposledzona. Po prostu problem lezy w tym ze nawet w komunikacji po polsku jest niesamowicie chaotyczna, nie potrafi prosto odpowiedziec na pytanie tylko od razu leci masa dygresji, cos co jej sie skojarzylo... z takim ADHD w mozgu nic dziwnego ze jezyki nie wchodza, skoro nawet po polsku nie potrafi narzucic sobie jakis
  • Odpowiedz
@myjourneytojahh: Problem jest w tym ze PIS nie chce się cofać, on utknął w tamtych czasach i ani o milimetr nie poszedł do przodu. Bazują na rolnikach i ludziach słabo wykształconych głównie, wciskając im kity o krainie mlekiem i miodem płynącej, i ci ludzie wierzą, bo skąd mają wiedzieć co się dzieje na świecie, skoro głównie oglądają TVP i nie opuszczają nawet województwa. Dla takich ludzi Polska od lat 80/90
  • Odpowiedz
@myjourneytojahh
Strasznie kisnę z tych platformerskich Niemcow. Niemiecki samochód , Niemiec z Bawarii... Mam wrażenie, że mentalnie #tvn chce cofnąć ludzi o dekady, kiedy to w mowie potocznej "niemiecki" znaczył lepszy, niedostępny, coś czego wszyscy zazdroszczą, no i chyba więcej niż obecnie (chociaż z drugiej strony teraz nikt już tak nie mówi), np.:

- Co to za samochod?
- Niemiecki
-
  • Odpowiedz