Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki.
Wymyśliłem sobie że chciałbym postawić domek drewniany, całoroczny. Taki do 35m² z poddaszem żeby się nie męczyć z pozwoleniami. Ma to być taka baza na wyjazdy na weekend.
Problem jaki mam to oszacowanie kosztów. Niestety sporo blogów lub kanałów YT zakłada że wszystko robi się samemu a ja na to nie mam ani czasu, ani umiejętności. I tu pytanie: macie jakieś dobre strony lub inne materiały które by w tym pomogły?
Zakładam, że potrzebuję:
- fundamenty
- domek z montażem
- ocieplenie
- jakaś koza żeby dogrzewać w zimniejsze dni
- elektryka
- instalacja wod-kan
O czymś zapomniałem? Mebli nie liczę bo tu rozrzut może być duży.
#budujzwykopem #budownictwo #budowadomu
  • 11
@robertx: @ddchavez: Zerknijcie na ten temat.
Ogólnie jestem na podobnym etapie, finalizuje zakup działki a potem będę stawiał tam jakieś własne lokum nieduże, wielkosci mieszkania.
Jak chcesz na gotowe, zapłacić a potem przyjechać i wnieść walizki - to licz ze 100-120, jak kolega wyżej pisał.

Samemu da sie ogarnąć to jak poniżej i inaczej dysponować wtedy kosztami. Da sie też część zlecić, a częśc zrobic samemu - ja na przykład
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ddchavez: no wliczają albo nie. Przy widełkach 100 - 120 możesz założyć że 100 nie wlicza szamba i studni a 120 wlicza :P

Wszystko też zależy od materiałów. Tak naprawdę górnej granicy nie ma i możesz w taki domek wladowac i 300k.

Teoretycznie szkielet powinieneś postawić z drewna c24. Ale możesz też postawić z surowego, niestruganego z tartaku i też będzie stało. (C24 ok. 1500 zł za m3, surowizna nawet od
@ddchavez: materiały to mały #!$%@? w takim projekcie, tak na prawdę. Tu trzeba wszystko ze sztuką i zalozeniami, bez oszczędności typu styro zamiast wełny, czy brak OSB. Bo osb kosztuje z 2000 a duzo zmienia. Najwiecej oszczędzisz na robociźnie.
Dla przykładu, zobacz ile kosztuje z metra blachodachówka a ile kosztuje jej montaż.
Material 15-20 zl m2, a montaż 60 zl m2.
Podobnie z reszta tematow.

Szwagier na działce murowany do 35m