Wpis z mikrobloga

dane dla tramwajów


@gobi12: Tak z ciekawości - Ty rozumiesz w ogóle co oznaczają te prędkości? Bo to nie oznacza, że tyle maksymalnie tramwaj pojedzie. Odcinki ze zwiększoną prędkością podwyższają te prędkości z tabeli, a Ty je chcesz obniżyć xD

wszystkie pojazdy mają się poruszać tak, żeby było jak najbezpieczniej.


@gobi12: Czyli idąc Twoją poronioną logiką tramwaje muszą ustępować pieszym i jechać baaaaardzo powoli (bo większa masa dłużej hamuje), bo
@kompek: Koniec dyskusji, bo wykrzywiasz moje słowa.

Tak, wiem co oznaczają te prędkości i mam śmiałą teorię, że odcinki, gdzie jadą szybciej są na głównych arteriach, gdzie nie będzie nigdy strefy 30. Zaś tam, gdzie trzeba wprowadzić taką strefę, bo jest np. wąsko albo brak separacji z ruchem pieszym i tak jadą już teraz wolniej.

No i z chęcią zobaczę z jaką prędkością będą nią jeździć tramwaje po tej przebudowie.

Nie,
mam śmiałą teorię, że odcinki, gdzie jadą szybciej są na głównych arteriach, gdzie nie będzie nigdy strefy 30. Zaś tam, gdzie trzeba wprowadzić taką strefę, bo jest np. wąsko albo brak separacji z ruchem pieszym i tak jadą już teraz wolniej.


@gobi12: No to przykro mi burzyć Twój światopogląd, ale absolutnie nie masz racji. Ba - na ww. 28 Czerwca są kawałki, gdzie tramwaje lecą 70 km/h.

z jaką prędkością będą
polsce często mamy takie coś na ścieżce

@Kotlet_2137_schabowy: Jakby ktoś był ciekaw jak się po tym jedzie to ogólnie przy wyższym ciśnieniu i węższych oponach koło po prostu goni węża w szczelinach między kostkami. #!$%@?ć fazowaną kostkę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Warszawa jest 2,5 raza większa od Amsterdamu, jakoś nie widzę Warszawiaków przecinających na rowerach 2,5 większych dystansów od Holendrów którzy jazdę na rowerze mają wpisaną w kulturę.


@malinq: aglomeracja warszawska to 3mln mieszkańców i tylko kilka miast satelickich, natomist Amsterdam to prawie 2.5 mln mieszkańców i dużo większa gęstość zaludnienia w sąsiednich miastach.
Tak, w Warszawie pokonuje się większe dystanse, choć średni czas dojazdu do pracy w Warszawie to 42 minuty.