Wpis z mikrobloga

Do osób, które podczas #pandemia #koronawirus i wprowadzonych przez #pis obostrzeń dostały #mandat i odmówiły jego przyjęcia : zgodnie z przewidywaniami sądy zaczęły umarzać postępowania, dziś dostałem od nich list. Mój mandat dotyczył uprawiania sportu, chcieli dowalić trzy bańki, gdy odmówiłem przyjęcia zaczęli zastraszać trzydziestoma tysiącami kary z sanepidu, na koniec po stawieniu się na komendzie proponowali aby dobrowolnie poddać się karze. Czuję dumę że się nie dałem !
Pobierz Aparatowy_rozlewu - Do osób, które podczas #pandemia #koronawirus i wprowadzonych prz...
źródło: comment_1592297942A4ZPSt4ClZyf0Q0fd4CwNG.jpg
  • 38
Podrzucam uzasadnienie.
Podczas składania wyjaśnień na komendzie powołałem się na niekonstytucyjność obostrzeń, dodatkowo odniosłem się do tych dwóch paragrafów z kodeksu wykroczeń :

Art. 2. § 1. Jeżeli w czasie orzekania obowiązuje ustawa inna niż w czasie popełnienia wykroczenia, stosuje się ustawę nową, jednakże należy stosować ustawę obowiązującą poprzednio, jeżeli jest względniejsza dla sprawcy.

§ 2. Jeżeli według nowej ustawy czyn objęty orzeczeniem nie jest już zabroniony pod groźbą kary, ukaranie uważa
Pobierz Aparatowyrozlewu - Podrzucam uzasadnienie. 
Podczas składania wyjaśnień na komendzie...
źródło: comment_1592309518uQ6x0Kju2zB2ofhMquS2HK.jpg
@Mikster: Z tego co słyszałem odnośnie kar sanepidowskich, to aby w ogóle odwoływać się od niej i walczyć w sądzie administracyjnym, trzeba najpierw ją uiścić. Ale mogę się mylić, najlepiej jak sprawdzisz sobie to nawet na różnej maści fanpejdżach, na Facebooku jest kilku prawników który rzetelnie tłumaczą co robić, jaką ścieźką podążać w przypadku takich kar. Mogę Ci polecić Magdalenę Wilk, tą od „Sędzii Anny Marii Wesołowskiej”, prywatnie żonę byłego posła