Wpis z mikrobloga

Do osób, które podczas #pandemia #koronawirus i wprowadzonych przez #pis obostrzeń dostały #mandat i odmówiły jego przyjęcia : zgodnie z przewidywaniami sądy zaczęły umarzać postępowania, dziś dostałem od nich list. Mój mandat dotyczył uprawiania sportu, chcieli dowalić trzy bańki, gdy odmówiłem przyjęcia zaczęli zastraszać trzydziestoma tysiącami kary z sanepidu, na koniec po stawieniu się na komendzie proponowali aby dobrowolnie poddać się karze. Czuję dumę że się nie dałem !
Aparatowy_rozlewu - Do osób, które podczas #pandemia #koronawirus i wprowadzonych prz...

źródło: comment_1592297942A4ZPSt4ClZyf0Q0fd4CwNG.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
@random_z_neta: Jakbyś pamiętał czasy przed 1995r to byś wiedział i było by dla ciebie naturalne, że na 100zł pln mówiło się bańka, bo przed denominacją to był milion starych złotych - czyli bańka. Dla większości ludzi starszych i w średnimm wieku 10 baniek to dzisiejszy 1k zł. Swego czasu powstały też pojęcia duża i mała bańka dla rozróżnienia pln: miliona i 100zł. Jeżeli nie pamiętasz lat 90 i prujesz się, że
  • Odpowiedz
  • 4
@Aparatowy_rozlewu

aby w ogóle odwoływać się od niej i walczyć w sądzie administracyjnym, trzeba najpierw ją uiścić

Nie o to chodzi, że to jest uzależnione. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, więc odwołanie się nie wstrzymuje wykonania kary.
  • Odpowiedz
@Aparatowy_rozlewu:

Z tego co słyszałem odnośnie kar sanepidowskich, to aby w ogóle odwoływać się od niej i walczyć w sądzie administracyjnym, trzeba najpierw ją uiścić. Ale mogę się mylić

Masz rację - mylisz się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A najśmieszniejsze jest to, że teraz 3 innych ludków przeczyta Twój komentarz i będzie dalej propagowało fejk niusa, bo "gdzieś słyszeli".
  • Odpowiedz
@Dupekzewsi: Tak jak napisałem: to silny regionalizm a w dodatku słowo które zmieniło swoje znaczenie na wskutek denominacji, jak @G_O_ dobrze wyjaśnił w komentarzu wyżej. Dla przykładu ja znam "tauzen" na tysiąc, o kaflu lub klocek w życiu nie słyszałem.

Tutaj nie ma reguły ani "zazwyczaj", bo w ten sposób określasz reguły z swojego pokolenia i swojego miejsca pochodzenia, a nie uniwersalną definicję wszystkich Polaków. I w tym nie ma nic
  • Odpowiedz
@G_O_: wszystko sie zgadza, oprocz dużej/małej bańki. Bańka to jak piszesz był milion czyli dziś 100PLN, natomiast duża bańka to był stary miliard - na dziś 100 tys zł.
  • Odpowiedz
  • 0
@Aparatowy_rozlewu z urzędu nagana powinna być dla policjanta który zmarnował twój czas i nasze pieniądze a dodatkowo chciał cię oszukać na mandat. W chlewie się to z automatu nie stanie pytanie czy można cywilnie go teraz zniszczyć tak aby dzieci pana policjanta gdy będą przymierać głodem wiedziały że to wina ich nie mądrego ojca policjanta?;)
  • Odpowiedz
@wacky: Obawiam się, że w tym państwie z kartonu na obecną chwilę jest to niemożliwe- skoro pan S. puszcza z dymem 68 milionów i jest bezkarny, to tym bardziej popuszczą nadgorliwemu policjantowi. Mówiłem już o tym na komendzie- zamiast dać mi pouczenie i zachować się jak człowiek, to gdy zacząłem kulturalnie wyjaśniać, że dozwolone jest uprawianie sportu z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, to wówczas gościu podniósł mi mandat 200 na 300 złotych.
  • Odpowiedz