Wpis z mikrobloga

Uwielbiam bezrefleksyjne przyjmowanie treści przez masy. Każdy kto czytał (lub chociaż grał) w Wiedźmina powinien zrozumieć co autor próbował nam przekazać. Ku refleksji cytat z Krwii elfów.

Nietolerancja i zabobon zawsze były własnością głupich między pospólstwem i nigdy, jak mniemam, z gruntu wykorzenione nie będą, bo równie wieczne są jak sama głupota. Tam, gdzie dziś piętrzą się góry, będą kiedyś morza, tam, gdzie dziś wełnią się morza, będą kiedyś pustynie. A głupota pozostanie głupotą


#neuropa #konfederacja #bekazpodludzi #bekazprawakow
  • 99
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Double-O-Seven: A w pierwszą część na pewno grałeś? Może to ten dialog przedstawia podejście twórców - https://clips.twitch.tv/ColdbloodedPlumpNewtTTours? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na serio to dla mnie czym innym jest robienie gry, która porusza dane wątki, a czym innym zmiany logo i działalność pro ten czy tamten w social mediach - to drugie sprawia wrażenie wciskania czegoś na siłę. Oczywiście tak książki, jak i
  • Odpowiedz
  • 0
@Double-O-Seven szczególnie że to mniejszości nie chcialy się asymilować z ludźmi którzy zajmowali coraz więcej terenu.
To właśnie elfy u sapka byli turbo konserwatystami którzy nie chcieli zmieniać swoich zwyczajów i zasad dla szybko rozmnażających się ludzi.
  • Odpowiedz
jestem przekonany że bez skrajnie upolitycznionych tęczowych marszy już dawno w Polsce uproszczone zostałoby prawo ws. umów partnerskich


@YgoR: Jestem przekonany, że chyba upadłeś na głowę.
  • Odpowiedz
@Double-O-Seven: poniższa #pasta wciąż nie traci aktualności ¯_(ツ)_/¯


- napisz osiem książek
- niech ich główny bohater cierpi z powodu inności, uprzedzeń i błędnych stereotypów
- na każdym kroku umieszczaj wtręty antyrasistowskie
- z krasnoludów
  • Odpowiedz
@MiQ27: Może Jaskier to taka alegoria Sapkowskiego. Świadomie kłamie w swojej twórczości, w dobrej wierze, żeby jego dzieło świadczyło o nim lepiej niż w rzeczywistości.
  • Odpowiedz
@MiQ27: ja tam widze lekka ironie ale i pochwale. A w pascie jest napisane o "wylewaniu zolci" xDD

Czyli jak zwykle lekka manipulacja pod paste, great ;)
Obawiam sie ze skoro w jednym aspekcie autor pasty tak sobie "lekko" zmanipulowal fakty, to i w innych tez nie mial skrupolow ;)
  • Odpowiedz