Wpis z mikrobloga

Uwielbiam bezrefleksyjne przyjmowanie treści przez masy. Każdy kto czytał (lub chociaż grał) w Wiedźmina powinien zrozumieć co autor próbował nam przekazać. Ku refleksji cytat z Krwii elfów.

Nietolerancja i zabobon zawsze były własnością głupich między pospólstwem i nigdy, jak mniemam, z gruntu wykorzenione nie będą, bo równie wieczne są jak sama głupota. Tam, gdzie dziś piętrzą się góry, będą kiedyś morza, tam, gdzie dziś wełnią się morza, będą kiedyś pustynie. A głupota pozostanie głupotą


#neuropa #konfederacja #bekazpodludzi #bekazprawakow
  • 99
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MiQ27 nie to żebym się z tą pastą nie zgadzał, bo to prawda, ale zapominacie o jednym - kiedy Ciri trafia z Avalcahem (czy jakoś tak się to pisze) do innego świata zamieszkanego przez pyszniące się, wzniosłe elfy spotyka tam... ludzkich niewolników. Czyżby nie był to równoczesny przytyk w stronę lewicy, że nawet jak są uciśnieni (jak elfy w jednym świecie) jako mniejszość to w rzeczywistości w której to oni byli
  • Odpowiedz
  • 1
@YgoR szkoda czasu, oni są tak zaślepieni swoją najmojszą racją, że dawno zapomnieli, że chodziło im o tolerancję, która de facto jest.

Teraz to zwykłe naprzykrzanie się. A reszta idzie za modą. Ciekawe jak długo lgbt będzie potrzebne ich możnym sponsorom.
  • Odpowiedz
Z każdego zakątka internetu słuchaj, że „czarny wiedźmin to byłaby katastrofa".


@MiQ27: nie rozumiem w jaki sposób stoi to w sprzeczności z poprzednim akapitem, przecież to, że powieść promuje postawy tolerancji i piętnuje ksenofobię, nie jest przecież w żaden sposób uzasadnieniem dla drastycznych zmian wyglądu opisywanych bohaterów.
  • Odpowiedz
Nietolerancja i zabobon zawsze były własnością głupich między pospólstwem i nigdy, jak mniemam, z gruntu wykorzenione nie będą, bo równie wieczne są jak sama głupota. Tam, gdzie dziś piętrzą się góry, będą kiedyś morza, tam, gdzie dziś wełnią się morza, będą kiedyś pustynie. A głupota pozostanie głupotą


@Double-O-Seven: ostatnio nawet z takim jednym tutaj gdzies pare odpowiedzi wymienilem, a propo tego, że ludzie, którzy się różnią "nie mogą żyć razem"
  • Odpowiedz
@YgoR: Dawno nie widziałem tak rozsądnych wypowiedzi na Wykopie jak Twoje. Chciałem coś dopisać do wątku ale Ty ująłeś wszystko idealnie.

Ekstremizm polityczny który się obecnie odbywa to dla mnie jakaś parodia dla półgłówków - mam wrażenie ze ludzie się tego łapią bo nie maja celu ani pomysłu na swoje życie.
  • Odpowiedz
przytyk w stronę lewicy


@KozakCzerwony: xDD

Myślę, że Sapkowski chciał tu pokazać jaka jest natura ogółu ludzi i że podobne postępowanie ujawnia się niezależnie od bycia lewakiem czy prawakiem u wszystkich ludzi gdy tylko są u wałdzy i stanowią większość

nie sądzę, że Sapkowski cokolwiek chciał pokazać poza tym, co służy fabule, bo on nie pisze alegorii, tylko literaturę rozrywkową
  • Odpowiedz
@YgoR

Gdyby homoseksualiści odcięli się od tęczowych marszy i upolitycznionych środowisk ze skrajnymi postulatami nie byłoby takiej polaryzacji i wojny ideologicznej, nikt nie chce na siłę utrudniać ludziom życia.


No tak bo wcześniej jak nie było marszów i każdy bał się wypowiadać słowo gej. Było spoczko i homoseksualiści zyli jak paczki w maśle....
  • Odpowiedz
Ekstremizm polityczny który się obecnie odbywa to dla mnie jakaś parodia dla półgłówków - mam wrażenie ze ludzie się tego łapią bo nie maja celu ani pomysłu na swoje życie


@michalexpromo: chłopaki wyżej go pięknie wyjaśnili, jaki to "ekstremizm polityczny", ale pan @YgoR postanowił nie kontynuować dyskusji pewnie dlatego, że szkoda mu czasu na przekomarzanie się z idiotami xD czy coś tam
  • Odpowiedz
@tak_ze_ten: dla mnie nikt go nie wyjaśnił - jedyne co zrobili to udowodnili, że nie da się z nimi prowadzić merytorycznej dyskusji.

Dla mnie wszystkie argumenty takie jak ten od @CreativePL na górze są niepoważne - nie możemy rozpatrywać tego jak było kiedy to jest już nieaktualne. Obecnie już nikt nie boi się wypowiadać słowa gej - nie możemy opierać dzisiejszych działań na sytuacji z przeszłości.

Chciałbym aby ludzie
  • Odpowiedz
@michalexpromo

Obecnie już nikt nie boi się wypowiadać słowa gej - nie możemy opierać dzisiejszych działań na sytuacji z przeszłości.


Gdyby tylko można było jakoś połączyć ruchy lgbt, parady, i dyskusje w sferze publicznej z tym że homo już mniej się boją. Hm
..
  • Odpowiedz