Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 595
Każda osoba LGBT+ zasługuje na szacunek i miłość, jak zresztą wszyscy ludzie. Jesteśmy teraz szczególnie atakowani. Odbiera się nam człowieczeństwo, tworzy atmosferę przyzwolenia na przemoc wobec nas. Borykamy się z depresją i próbami samobójczymi, choć nie jesteśmy niczemu winni. Wciąż są rodzice, którzy potrafią wyrzucić swoje dziecko z domu... Politycy i biskupi robią z nas wrogów publicznych, siejąc nienawiść. W ponurych latach 2000, gdy sam wchodziłem w dorosłość zmagałem się z odrzuceniem, niezrozumieniem i osamotnieniem. Musiałem żyć w ukryciu. Byłem jednak przekonany, że za 20 lat w naszym kraju nie będzie już tak źle... Jakże się pomyliłem. Jeśli chcesz pogadać, napisz do mnie. Jestem tylko zwykłym Mirkiem, ale nie jedno już w życiu przeszedłem i zawsze stanę w obronie osób prześladowanych. Po prostu nie chcę być obojętny. #teczowepaski #lgbt #polska
Pobierz Jonn - Każda osoba LGBT+ zasługuje na szacunek i miłość, jak zresztą wszyscy ludzie. ...
źródło: comment_1592280602RWzFLnfNDJA2XQxu7RAnwq.jpg
  • 75
Nie liczyłem na tak duży i pozytywny odzew! Dziękuję! Nie sądziłem także, że znajdą się tacy ludzie, którym trzeba tłumaczyć ze szczegółami na czym polega życie w społeczeństwie. Zatem rozwinę myśl, której - na szczęście - dla większości ludzi rozwijać nie trzeba. Uważam, że zasada życzliwości i zaufania do każdego nowo poznanego człowieka jest nadrzędna. Chrześcijanie chyba nawet w to kiedyś wierzyli... Gdy się na kimś zawiedziemy, gdy ktoś nadużyje naszego zaufania,
@Jonn: Ah, jak wspaniale żyć w Polsce po roku 2000. Codziennie mogę swobodnie przypinać z dumą heteroseksualną flagę na heteroseksualne ubranko i śmiało ruszyć ulicami na paradę dumy ze swojej heteroseksualności. Znaczy do roboty. Szkoda że homoseksualiści nie mogą chodzić do roboty, do szkoły, poruszać się komunikacją miejską, kupować ciepłych bułeczek, lizać znaczków, pić z oranżadę i sznurować butów.
@Bartholomew: nie mogą na przy,ład trzymać się za rękę na chodniku albo zawrzeć związku partnerskiego, który dałby im wiele przywilejów w tej chwili przyznawanych jedynie parom hetero... Ale tak, mogą wiązać buty, więc w sumie ten cały ruch jest bez sensu.

Nie mówię nawet np o osobach trans które często dosłownie nie mogą być sobą poza domem w obawie o pobicie lub mord.