Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 595
Każda osoba LGBT+ zasługuje na szacunek i miłość, jak zresztą wszyscy ludzie. Jesteśmy teraz szczególnie atakowani. Odbiera się nam człowieczeństwo, tworzy atmosferę przyzwolenia na przemoc wobec nas. Borykamy się z depresją i próbami samobójczymi, choć nie jesteśmy niczemu winni. Wciąż są rodzice, którzy potrafią wyrzucić swoje dziecko z domu... Politycy i biskupi robią z nas wrogów publicznych, siejąc nienawiść. W ponurych latach 2000, gdy sam wchodziłem w dorosłość zmagałem się z odrzuceniem, niezrozumieniem i osamotnieniem. Musiałem żyć w ukryciu. Byłem jednak przekonany, że za 20 lat w naszym kraju nie będzie już tak źle... Jakże się pomyliłem. Jeśli chcesz pogadać, napisz do mnie. Jestem tylko zwykłym Mirkiem, ale nie jedno już w życiu przeszedłem i zawsze stanę w obronie osób prześladowanych. Po prostu nie chcę być obojętny. #teczowepaski #lgbt #polska
Pobierz
źródło: comment_1592280602RWzFLnfNDJA2XQxu7RAnwq.jpg
  • 75
@Zielonkanazawsze99: Ok, wydaje mi sie, ze specjalnie interpretujesz/manipulujesz moje pytanie aby wyszlo na Twoje;) to zadam Ci inne pytanie jesli moge. Sa dwie lawki w parku. Na jednej siedzi para hetero i sie caluja. Na drgiej siedzi para homo i sie caluja. Nienawidzisz obu par bo sie obnosza ze swoja seksualnoscia? Czy jest Ci to obojetne, niech sobie robia co chca? Czy tylko homoseksualisci Ci przeszkadzaja?
@Jonn: widziałem was na paradach rownosci. Obsceniczne obrzydliwe gesty. Nie widziałem żebyście byli uciskani. Jak szykanujecie innych o odmiennym zdaniu też nie widzę żebyście byli uciskani
@DrPlama: a mi się wydaje, że masz inną definicję słowa szacunek. Szacunek to jest uczucie względem osób, które w jakiś sposób, z jakiegoś powodu uznajemy za wartościowe. I ludzie mają tu raczej problem z głównym stwierdzeniem OPa, że osobom LGBT jest należny szacunek. Ot tak, bo nie jesteś hetero, mam Cię uznawać za wartościowego człowieka? Ja mogę szanować pewne elementy w ludziach (inteligencja, chęć pomocy ludziom, etc.), ale preferencje seksualne zdecydowanie
@PlacekZiemniaczany: Mnie sie wydaje, OP mial na mysli to, ze nie wazne kim jestes nalezy szanowac innego czlowieka bez wzgledu na to kim jest (potem dodal, ze zle czyny nie zasluguja na szacunek, patrz Hitler itd.), i ze wielu ludzi nie ma szacunku do kogos tylko dlatego, ze ma inna orientacje seksualna. Sam napisales, ze na co dzien jestes kulturalny dla obcych. To, ze u Ciebie na szacunek ktos musi zasluzyc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jonn: widziałem was na paradach rownosci. Obsceniczne obrzydliwe gesty. Nie widziałem żebyście byli uciskani. Jak szykanujecie innych o odmiennym zdaniu też nie widzę żebyście byli uciskani

@przeor22: rozumiem, że na paradzie równości w Białymstoku paradujący mieli luz i pełen komfort?