Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@? ale się #!$%@?łem, chciałem kupić do domu ekspres kolbowy do kawy i poszukać porady na co zwrócić uwagę ale fora o kawie to rak na poziomie elektrody. W temacie ekspres do 800zł dowiesz się tylko że cokolwiek poniżej 2000zł to dno i równie dobrze możesz zaparzyć własne gówno. Aż przypomina się pasta o latarkach
Pobierz pywc - Ja #!$%@? ale się #!$%@?łem, chciałem kupić do domu ekspres kolbowy do kawy i ...
źródło: comment_1591581704K7O6cpXXViuU3rIhFKKuhl.jpg
  • 209
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pywc: To powiem tak - zapytałem na forum kawowym o młynek do kawy do 150zł... Jaka inba xD I ta sama sytuacja - poniżej 400zł nie kupisz, a najlepiej to Commandante za 650zł!!! Skończyłem na promocji z automatycznym DeLonghi za 180zł (oczywiście ma żarna xD) i jestem zadowolony, chociaż mógłby czasem zmielić drobniej.
@pywc: Rodzice na rocznice dostali ode mnie i braci ekspres z obrazka. Bardzo dobry sprzęt, używają go od prawie roku :) Wcześniej tylko kawa rozpuszczalna lub "sypana" zalana wrzątkiem - czyli klasyka. Różnica w smaku według nich kolosalna, oczywiście na plus :) Rodzice mega zadowoleni z zakupu.
Udało nam się go kupić za około 500 zł. Sprzęt fajnie wykonany, bodajże ze stali szlachetnej.
@pywc:
Mam taki jak ten tylko w innym kolorze. Zakupiony na promocji w TESCO (276zł - cena wyjściowa ~500zł). Fajną kawę robi i spienia mleko. Do minusów należą rzeczy typowe dla ekspresów kolbowych. Maksymalnie 2 kawy z jednego parzenia. Konieczność starannego dociskania kolby. Do zalet na pewno cena, łatwość obsługi, bezproblemowa konstrukcja. Kiedy przymierzałem się do pierwszego ekspresu też elektrodojanusze mnie zdenerwowały i zamiast wydawać równowartość starego samochodu na robienie kawy,
Pobierz DeadIy - @pywc: 
Mam taki jak ten tylko w innym kolorze. Zakupiony na promocji w TES...
źródło: comment_1591602257lgN7dKZq9UcZUq2AFJ1Uw5.jpg
@pywc: Miałam to samo, z forum kawoszy dowiedziałam się, że do tysiąca złotych żadnego ekspresu się nie kupi, tylko powinno się te pieniądze wydać na młynek, a zmieloną w nim kawę zaparzać bezpośrednio w ustach najlepiej ¯_(ツ)_/¯
Smaczne espresso zrobisz spokojnie w Gaggia Classic 2019 + młynek Baratza Sette 30AP. Mam taki zestaw i jest idealny. Szukałbym ekspresu z profesjonalną dyszą a nie taką plastikową. O wiele lepsze mleko wychodzi i nadające się do latte art.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pywc: Jak chcesz coś taniego to kup sobie aeropress lub kawiarkę a do tego młynek ręczny hario skerton. Na konesso takie zestawy to 299 zł. Nie zajmuje miejsca. Można zabrać na biwak i sobie przy ognisku zrobić dobrą kawę. Obie opcje łatwo utrzymać w czystości i nie trzeba doktoryzować się z kawy.
@pywc: Zapomniałem dodać. Ekspres kolbowy zrobi najlepsze espresso, ale jest przy tym więcej zabawy, czyszczenia, mierzenia etc. Jeśli nie zależy Ci na smaku zbliżonym do tego, który znasz z dobrych kawiarni i liczysz na szybką kawkę rano to bym się nie bawił w kolbę, tylko poszedł w ekspres automatyczny.
@#!$%@?: #!$%@? ziomek zabrzmiałeś jak #!$%@? populacja kawoszy z tego ich forum. Tak kupiłem ten wątpliwej jakości ekspress za 600zł i do niego kupiłem młynek z ali - #!$%@? tego ich magicznego commandante czy jakoś. Kawę kupuję nie jakieś super drogie coś a 250g za 30zł i tak mi to smakuje elo temat zakończony. Niech każdy sobie kupi to co chce, chcesz przelewowy to kup przelewowy czy inne ustrojstwo typu areopress. A