Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@? ale się #!$%@?łem, chciałem kupić do domu ekspres kolbowy do kawy i poszukać porady na co zwrócić uwagę ale fora o kawie to rak na poziomie elektrody. W temacie ekspres do 800zł dowiesz się tylko że cokolwiek poniżej 2000zł to dno i równie dobrze możesz zaparzyć własne gówno. Aż przypomina się pasta o latarkach
pywc - Ja #!$%@? ale się #!$%@?łem, chciałem kupić do domu ekspres kolbowy do kawy i ...

źródło: comment_1591581704K7O6cpXXViuU3rIhFKKuhl.jpg

Pobierz
  • 209
@olamuczaczos: jeśli budżet nie jest problemem, to z czystym sumieniem mogę polecić La Cabra (sam mam ich subskrypcję i dostaję co miesiąc dwa różne rodzaje kawy i są super), ale zdaje sobie sprawę, że to droga zabawa. Tak samo jak Rejkyavik Roasters (sam shipping to jakieś chore pieniądze, więc warto kupić będąc na miejscu, ale zamawianie stamtąd nie ma najmniejszego sensu). jeszcze całkiem spoko jest Man Versus Machine.

z budżetowych mogę
@pywc: Ale tak jest dokładnie ze wszystkim: z rowerem, samochodem, mieszkaniem, laptopem, sprzętem grającym. 95% ludzi będzie zadowolonych ze sprzętu ze średniej półki i będzie się cieszyć ale teraz to każdy eksprt od wszystkiego i będą #!$%@?ć, że tylko high end się liczy xD
@pywc: Nie tak dawno też pytałem jaki w miarę tani ekspres kupić i i wybrałem ten który pokazałeś w poście. Nie mam porównania do ekspresów za 4 koła ale ten w zupełności wystarcza i w dodatku jest bardzo kompaktowy, często wożę go w samochodzie. Dokup młynek, wodę źródlaną, zmiel kawę na chwilę przed parzeniem i wyjdzie świetna.
@pywc: nieważne jak dużo barów bo optymalne jest 9.
@Berkel_88: @pywc: @raven4444: podstawowe pytanie brzmi czy wy pijecie konkretnie espresso i nim chcecie się zachwycać? Mówię to bez ironii - czemu wydaliście tyle kasy 300-600 zl na jakieś wątpliwej jakości ekspres ciśnieniowy, gdy można mieć kawiarke za 100zl której quasi-espresso zbalansowaniem bedzie przewyższać te niskobudżetowe maszyny. Pewnie jestem nie pierwszy który poleca te TANIE i LEPSZE rozwiązanie. Do