Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@? ale się #!$%@?łem, chciałem kupić do domu ekspres kolbowy do kawy i poszukać porady na co zwrócić uwagę ale fora o kawie to rak na poziomie elektrody. W temacie ekspres do 800zł dowiesz się tylko że cokolwiek poniżej 2000zł to dno i równie dobrze możesz zaparzyć własne gówno. Aż przypomina się pasta o latarkach
Pobierz pywc - Ja #!$%@? ale się #!$%@?łem, chciałem kupić do domu ekspres kolbowy do kawy i ...
źródło: comment_1591581704K7O6cpXXViuU3rIhFKKuhl.jpg
  • 209
@pywc a na forach faktycznie, dowiedziałem się że jak nie mam conajmniej 3000 na porządny młynek to nawet nie mam co myśleć o kawie w domu.
Dedica z Twojego postu miała być pierwszym wyborem i osobno młynek ale uznałem że mimo wszystko wizualnie wolę jeden sprzęt zamiast dwóch, choć pod kątem awaryjności dwa lepsze bo niezależne).
@pywc: miałem ten sam problem. Przekopałem forum o kawie i miałem podobne odczucie, że ekspres za mniej niż ~2 - 2,5 k nie kupisz (nowy). Do tego młynek za ~ 1 k. Doszedłem do wniosku, że nie piję aż tak dużo kawy (1 dziennie, a czasem nawet nie) i nie chcę aż takiego budżetu na ten cel przeznaczać. Tym bardziej, że smakoszem kawy nie byłem. Jednak doszedłem do pewnych wniosków i
@pywc: Najśmieszniejsze jest to, że każda, absolutnie każda rzecz, ma gdzieś jakieś forum zrzeszające hobbystów. Szukałem kiedyś latarki. Tzw. czołówki. Na jeden wyjazd z namiotem na 3 dni. Konkretnie to googlałem gdzie jest jakaś marketowa promocja, żeby zamiast 23zł zapłacić coś bliżej 10. Okazuje się, że latarki mają forum. Na forum dowiedziałem się, że najtańsza latarka która świeci, kosztuje 200zł. Ale to i tak badziew, bo w razie jakbym wpadł do
@pywc: Jeszcze chciałem napisać, że miałem też ekspres z Lidla i mam u rodziców Electrolux TSK 1062. Ten z Lidla to totalna klapa, kawa wychodziła mocno kwasowa i był lekki posmak plastiku (porównywałem te same ziarna do kawiarki). Z Electroluxem jest już lepiej, kawa wychodzi w miarę, ale też nie jest tak smaczna jak z kawiarki. Tanie ekspresy, moim zdaniem, mają problem z utrzymaniem odpowiedniej temperatury parzenia i przez to kawa
@pywc: Najważniejsza w ekspresach do kawy jest temperatura a nie sama wartość ciśnienia. Poza tym polecę kawiarkę od bialetti. Kosztuje toto 80 zł a kawa wychodzi taka sama jak we Włoszech.
Co do parzenia w kawiarce to niestety trzeba dobierać kawiarkę do liczby kaw bo zawsze należy nastawiać ją pełną. Czyli jak robisz 2 to powinieneś mieć taką 1-2 jak 3 to trzeba mieć 3-4.