Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Kamarovsky: Twoje porównanie dotyczy sytuacji, gdy BLM protestuje, lub walczy o swoje, pomijam fakt, że się z nim nie do końca zgadzam, ale przyjmijmy, że jest ok.

To dlaczego, gdy ktoś użyje stwierdzenia ALM, lub WLM bez związku z akcjami BLM, to jest atakowany właśnie przez zwolenników BLM? Tak jakby mieli wyłączność na walkę o swoje? Zgodnie z Twoim porównaniem, to tak jakby ludzie chorzy na raka, #!$%@? się na zlot
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Formbi: a myślisz, że nie mordują? Czekaj poszukam Ci statystyk odnośnie tego, gdzieś widzialem. Tak na marginesie widziałem filmik z zabojstwa od którego się zaczęły zamieszki - obrzydliwe i tchórzliwe morderstwo zasługujące na potepienie. Tak na marginesie - jak to się ma do tego co napisałem wyżej?
@zenekklocek: Samo ALM złym nie jest, ale to w jakim kontekscie jest używane już tak. All Lives Matter w znaczeniu że każdy ma prawo do życia i nikt nie jest bezużyteczny i ma prawo istnieć jest spoko, ale gdy używane jest jako odpowiedź na Black Lives Matter to wydaje sie umniejszać znaczenie tego ruchu poprzez mówienie "i #!$%@? że macie trudno, my też czasami mamy".

I do twojego argumentu dotyczącego tego
@cziastko: Oczywiście, że mówimy z punktu widzenia europeiskiego, a z jakiego punktu widzenia mamy mówić? Są problemy, które dotyczą czarnych i są problemy, które dotyczą latynosów, białych i żółtych. Tylko to nie oznacza, że ktoś ma monopol na walke o rozwiązanie swoich problemów i że liczy się tylko ich życie, a mowa że liczy się życie wszystkich jest atakowana - patrz moje dwa komentarze wyżej. To oznacza, że każdy ma problemy
@Kamarovsky: No tak, przecież o tym właśnie pisałem. A jak się odniesiesz do atakowania idei ALM przez zwolenników BLM, nawet gdy nie jest używana w kontekście akcji BLM?

Odpowiedzią na drugą część potwierdzasz fakt, że czarni będąc mniejszością popełniają nieproporcjonalnie więcej przestępstw. Biali, którzy należą do gangów również nie są traktowani lekko, z prostego powodu - bo stwarzają zagrożenie. Wystarczy to połączyć ze statystykami przestępczości w danych grupach, żeby zrozumieć dlaczego
Nie mówię, że czarni nie mają gorzej w niektórych sferach, pewnie można to też wytlumaczyć w jakiś sposób, co nie zmienia faktu, że można też znaleźć powody dla których tak jest i to niekoniecznie musi być rasizm.
Chodzi mi o to, że w tym momencie niekóre grupy uzurpują sobie prawo do monopolu na uwagę, współczucie społeczeństwa, a co za tym idzie przywileje i środki, atakując jakiekolwiek akcje innych grup, które również mają
@zenekklocek: > No tak, przecież o tym właśnie pisałem. A jak się odniesiesz do atakowania idei ALM przez zwolenników BLM, nawet gdy nie jest używana w kontekście akcji BLM?

W większości przypadków jest używana w kontekście BLM. Jak Pete Buttigeg, kandydat demokratów, powiedział ALM w 2015 to nie było kontrowersji bo w innych kontekscie mówił.

Odpowiedzią na drugą część potwierdzasz fakt, że czarni będąc mniejszością popełniają nieproporcjonalnie więcej przestępstw. Biali, którzy
@zenekklocek zupełnie nie rozumiesz tematu o którym mówisz. Jasne że wszystkie życia się liczą, ale nie odbierajmy prawa głosu czarnym i nie zamiatajmy ALM sprawy pod dywan gdy aktualne problemy dotyczą czarnych i to oni doświadczają rasizmu systemowego w USA. Ja nie twierdzę że inne rasy nie mają problemów, bo jasne że mają, ale teraz protestują czarni i dajmy im głos zamiast wszędzie wpychac swoje ALM. Zwłaszcza jako biali nie powinniśmy używać