Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
Stuknęłam dziś rano babkę.
Mamy po południu się spotkać i wyjaśnić sprawę.
To jej szkoda. W komentarzu moja.
Przy wyjeździe z wioski ja ją walnęłam. Bo ruszyła już, prawie była za linią, więc patrzyłam w lewo czy coś jedzie i zaczęłam lekko ruszać. Ona wtedy zahamowała. Twierdzi że stwierdziła że nie wyjedzie, bo samochód jechał. I stuknęłam ją.
Pomóżcie, help!
#samochody #stluczka #wypadek #pytaniedoeksperta #mechanika #mechanikasamochodowa
Amestris - Stuknęłam dziś rano babkę.
Mamy po południu się spotkać i wyjaśnić sprawę....

źródło: comment_1590732030UdVw812S57i5vpvWHLGVrz.jpg

Pobierz
  • 144
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Amestris: jeżeli się rozjechałyście niczego nie spisując to tak naprawdę możesz się wypierać, że to nie Ty, bo nie zostało to zgłoszone nigdzie w miejscu zdarzenia ;p ale będąc uczciwym spisałbym zwykłe oświadczenie, od tego są ubezpieczenia by z nich korzystać bo wartość naprawy na bank będzie przekraczać kwotę jaką można by dać w łapę bez spisania oświadczenia.
  • Odpowiedz
  • 1
myślicie że dużo by mi dowalili z OC?


@Amestris: na pewno nie dowalą więcej niż naprawa tej szkody. Zależy gdzie babka odstawi, ale wymiana elementu + lakierowanie, to pewnie ze 2k zł. Chyba, że to będzie jakieś sztukowanie i łatanie, to może z kilka stówek, ale pewnie blacharz będzie jej cisnął, żeby tak czy siak robić z Twojego OC.
Zresztą po to płacisz OC, żeby potem nie kombinować.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Amestris: Przypomniałaś mi, jak też tak mi kiedyś babka w tył wjechała. Stałem na podporządkowanej. Przede mną jedno auto, za mną ona. Zrobiło się miejsce na jeden samochód, to gość przede mną pojechał. Ja podjeżdżam do linii zatrzymania, a ona mnie jeb w zderzak. Potem się tłumaczyła, że "A ja myślałam, że Pan już pojechał" i "Nie zauważyłam pańskiego światła stopu" ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pewnie się
  • Odpowiedz
@Amestris: Twoja wina ewidentna. Najlepiej zrobić z OC bo stracisz 10% składek czyli tyle co nic, a za lakiernika zapłacisz kilka stów.
  • Odpowiedz
@Amestris: nie wiem ile dojdzie Ci do OC ale w zeszłym roku miałem sytuację gdzie gościu mi zrobił identyczną 1cm wgniotkę na tylnim zderzaku, spisalismy oświadczenie a rzeczoznawca wycenił szkodę na 2 000. Spisuj notatkę do ubezpieczalni i miej spokój bo potem baba będzie Ci jazdy robić
  • Odpowiedz
A wystarczyło mieć kamerkę, nagrać że tam nie było żadnego samochodu i że baba wali w #!$%@? i byś miała gruza nie swoim kosztem odrestaurowanego ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@kogi: co za bzdura, wysokość wypłaconego odszkodowania nie ma żadnego wpływu na to ile zniżek stracisz. Czy wypłaca 10zl czy milion zniżek tracisz tyle samo. Kto to plusuje XD
  • Odpowiedz
@Amestris: oświadczenie spisuj i tyle. OC będziesz miałą ciut wyższe ale bez przesady... Za 2 lata wróci wszystko do normy.

Mi ostatnio gość tak wjechał w zderzak na światłach. Niby nic, a wyszło 3900 + auto zastępcze
  • Odpowiedz
@Amestris: w ASO za byle gówno, takie jak ten zderzak policzą z 1000-1500zł, także daj jej swój numer polisy i niech sobie ona to zgłosi z Twojego OC. Większość ubezpieczalni na stronach ma od razu wzory takich oświadczeń gdzie wszystko się opisuje, np. Allianz i PZU. Składka przy takich małych szkodach czasem jedynie wzrasta wprost proporcjonalnie do utraconej zniżki za bezszkodowość, czyli kilka stówek max. Na przyszłość uważaj i tyle, za
  • Odpowiedz
@kogi: co za bzdura, wysokość wypłaconego odszkodowania nie ma żadnego wpływu na to ile zniżek stracisz. Czy wypłaca 10zl czy milion zniżek tracisz tyle samo. Kto to plusuje XD


Ale ma wpływ na wysokość ubezpieczenia. Algorytmy nie działają zero-jedynkowo. Jeżeli masz wysoką szkodę albo często zaliczasz kolizje, to ubezpieczyciel będzie cię chciał wypchnąć. I co z tego, że będziesz mieć 50% zniżek, jak stawka wyjściowa przy dużej szkodzie będzie wysoka.
  • Odpowiedz
@macabrankov Więc analogicznie nie ma problemu żeby ktoś cię wyprzedził na autostradzie a potem tuż przed twoją maską #!$%@?ł po hamulcach bo mu się tak upodobało? Sytuacja skrajna, tylko jeżeli tam faktycznie nie byłoby samochodu a babka w którą opka przywaliła, jawnie by kłamała bo chciała sobie zderzak wymienić to co wtedy? Nie twierdzę, że tak w tym przypadku było, bo jakbyś nie zauważył, śmieszkowałem
  • Odpowiedz