Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
Stuknęłam dziś rano babkę.
Mamy po południu się spotkać i wyjaśnić sprawę.
To jej szkoda. W komentarzu moja.
Przy wyjeździe z wioski ja ją walnęłam. Bo ruszyła już, prawie była za linią, więc patrzyłam w lewo czy coś jedzie i zaczęłam lekko ruszać. Ona wtedy zahamowała. Twierdzi że stwierdziła że nie wyjedzie, bo samochód jechał. I stuknęłam ją.
Pomóżcie, help!
#samochody #stluczka #wypadek #pytaniedoeksperta #mechanika #mechanikasamochodowa
Amestris - Stuknęłam dziś rano babkę.
Mamy po południu się spotkać i wyjaśnić sprawę....

źródło: comment_1590732030UdVw812S57i5vpvWHLGVrz.jpg

Pobierz
  • 144
  • Odpowiedz
@Amestris mi skończyła o 400zl składka, ale albo płacisz za robienie elementu I to koszt 600zl minimum albo składka w górę. Na jedno wychodzi, po to opłacasz ubezpieczenie!
  • Odpowiedz
@Amestris: Tak jak większość osób pisało w sumie skoro poszkodowana będzie naprawiała auto w ASO to zdecydowanie lepiej z OC. Faktem jest, że stracisz zniżki, ale zdecydowanie lepsze to niż wykładać od razu nie wiadomo ile kaski. Swoją drogą po zdjęciach twojego auta wychodzi, że nie jest to jakieś super nowe, więc zapewne aż tak mocno utrata zniżki nie zaboli.

Lepsze to niż bujanie się potem i wykłócanie czy sensowne
  • Odpowiedz
@Amestris nie dogaduj się z nią. Normalnie z ubezpieczenia niech to robi tym bardziej że idzie do serwisu a nie pana Mietka na klepanie. Jak Ci zabiorą trochę zniżek to można ubezpieczenie płacić w ratach a przynajmniej unikniesz naciągania jeśli babka się okaże chytra.
  • Odpowiedz
  • 0
@Amestris w ASO na pewno wyjdzie ponad 500 zł, więc nie warto płacić z własnej kieszeni, późniejsza wyższa skladka za OC nie będzie aż tyle kosztować.
  • Odpowiedz
Babka mi napisała że samochód toyota Yaris 2013 i że będzie dawać do serwisu. I jak to teraz wygląda? Będzie musiało iść z OC czy nadal mogę się z nią dogadać?


@Amestris: Nie ma co przeżywać. Podniosą Ci składkę o 20 ziko na dwa lata. Na pewno taniej Ci to wyjdzie niż płacenie za naprawę tego.
  • Odpowiedz
@Amestris: Po to płacisz OC aby z tego korzystać. Zrób normalnie.
Nie dawaj jej żadnej kasy. To jest nowy zderzak plus robocizna to będzie cena Twojego Golfa nawet.

A tak ubezpieczyciel Twój pokrywa i wyjebongo..
  • Odpowiedz
@barto125: to tak nie działa, to jest liczone od podstawy bez zniżek.. jak płacisz 700zł ze zniżkami a bez zniżek np 2000zł, to będzie 200zł.
Ale i tak się nie opłaca dawać hajsu, bo nowy zderzak do yarisa plus robota przekroczy pewnie 2000zł.
  • Odpowiedz
@r5678: racja, ale konkluzja taka jak mówisz, o ile się nie ma miliona aut opłacanych przez siebie, to dogadywanie się nie ma sensu, chyba że ktoś chce 100 zł.
  • Odpowiedz