Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
Stuknęłam dziś rano babkę.
Mamy po południu się spotkać i wyjaśnić sprawę.
To jej szkoda. W komentarzu moja.
Przy wyjeździe z wioski ja ją walnęłam. Bo ruszyła już, prawie była za linią, więc patrzyłam w lewo czy coś jedzie i zaczęłam lekko ruszać. Ona wtedy zahamowała. Twierdzi że stwierdziła że nie wyjedzie, bo samochód jechał. I stuknęłam ją.
Pomóżcie, help!
#samochody #stluczka #wypadek #pytaniedoeksperta #mechanika #mechanikasamochodowa
Amestris - Stuknęłam dziś rano babkę.
Mamy po południu się spotkać i wyjaśnić sprawę....

źródło: comment_1590732030UdVw812S57i5vpvWHLGVrz.jpg

Pobierz
  • 144
  • Odpowiedz
@Anscylla: to skrajny przypadek i wszechmogąca policja na miejscu zdarzenia moglaby miec rozne zdanie, ale taki zajezdzajacy powiedzialby, ze hamowal, bo jeleń wyskoczył i uciekł dalej. I slowo przeciw slowu. Ale jeden policjamt powie tak a inny powie nie.
A tu na miejscu zdarzenia raczej sytuacja oczywista plus mala predkosc. Niechlubnie przyznam sie, ze sam swoja jedyna szkode w zyciu zrobilem dokladnie w ten sam sposob co opka i ogolnie
  • Odpowiedz
@camelinthejungle: nie ma wpływu na wysokość ubezpieczenia, to jak duża kwota była wypłacona ma znaczenie m.in przy ubezpieczeniach flotowych bo tam jest to brane pod uwagę, przy normalnym indywidualnym OC liczy się ilość szkód a nie ich wartość. Inne towarzystwa nie maja nawet wglądu w to jaka była wypłata.
  • Odpowiedz
I jak to teraz wygląda? Będzie musiało iść z OC czy nadal mogę się z nią dogadać?


@Amestris: jak daje do serwisu, to się nie ma co dogadywać. Ja miałem identyczną sytuację, to niby miałem zwyżke 20% ubezpieczenia - ale to czasem zależy od wysokości szkody.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
myślicie że dużo by mi dowalili z OC?

@Amestris: Ty myślisz, że ściągną z ciebie koszt tej naprawy w przyszłych OC?
Nie ma co się bać, spisywać oświadczenie i niech ona zgłasza na twoje oc.
Tobie przez 3 lata wzrośnie rata o ok. 10% to sobie policz ile to wyjdzie patrząc na obecny koszt.

Płacić to się opłaca jak prawie nie ma śladów czyli jakaś rysa do polerki i gość
  • Odpowiedz
@Shatter: @Shatter: Pewnie, mogę pomóc. Sprzedałem w swoim życiu +- 5.000 samochodów. Zderzak od Janusza na olx może i kosztuje 200zl ale w serwisie minimum 700 plus koszty o których pisałem wcześniej. O zakupie nowego samochodu jednak możesz zapomnieć nie mając elementarnej wiedzy na temat samochodów. Sprzedawca od razu stwierdzi że jesteś wioskowym gamoniem i sprzeda ci szajs który spadł z lawety.
  • Odpowiedz
@Shatter: Powidzialem ze chce oddac do ASO żeby mi jakiś Heniek w stodole nie strugał auta. Pani powiedxiala ze wtedy będą weryfikować kosztorys bo oni maja inna stawkę niż ASO. Już byłem wpieniony ze będą problemy ale powiedziała ze maja duża sieć warsztatów partnerskich i nie są to warsztaty z dupy. No i faktycznie było tamASO. Sprawca miał polisę w AVIVIE i generalnie super wszystko przebiegało.
  • Odpowiedz