Wpis z mikrobloga

Kek, socjalizm znowu wygrał. Rząd wenezuelski przed kilkoma dniami zapowiedział że będzie wysyłał eskorty w celu ochrony tankowców z Iranu które przewożą importowaną przez nich ropę. Tak, dobrze przeczytaliście kraj który ma mozliwość spania na ropie musi ją importować.
Powiedzenie o socjalistach którym skończyłby się piasek na Saharze aktualne jak nigdy wcześniej
https://www.bbc.com/news/world-latin-america-52751224

#bekazlewactwa #wenezuela #4konserwy
  • 4
Sytuacja gospodarcza Wenezueli nie jest tak prosta, żeby ją umieścić w osi "kapitalizm <-> socjalizm". W ogóle nie jest tak w żadnym przypadku na świecie. Co nie zmienia faktu, że wenezuelski system działa w ramach na tyle elastycznych, że da radę w uproszczeniu poprowadzić system kapitalizm<->socjalizm i nań narzekać. Głównie ze względu na fakt, iż zarówno socjalizm jak i kapitalizm mają pewne punkty wspólne.
sytuacja gospodarcza Wenezueli jest pochodną jej pozycji geopolitycznej


@willard: Nie chcę się tu wymądrzać, ale jeśli o to chodzi to i tak, i nie.
Jest cała masa przyczyn aktualnej sytuacji wenezuelskiej gospodarki i nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, żeby wykładać cokolwiek na ten temat ¯\(ツ)_/¯ Ale z tego co wiem, geopolityka jest jednym z głównych czynników (mogę źle wiedzieć ¯\(ツ)_/¯)