Wpis z mikrobloga

Po siedmiu latach od ukończenia budowy apartamentowca Cosmopolitan w Warszawie, wszystkie lokale mają swoich właścicieli. Jeszcze na początku 2019 r. z 236 apartamentów, 13. czekało na swojego właściciela. Tak długi czas sprzedaży może dziwić, choć usprawiedliwieniem jest bardzo wysoka cena, która dochodziła do 45 tys. PLN za mkw. Szczegóły tutaj

#polska #warszawa #nieruchomosci #finanse #ciekawostki
Pobierz
źródło: comment_1589908393UYsZOQhqgwGFuotGHkjKqZ.jpg
  • 103
@Rizin: ja jak szukalem mieszkania to jednym z warunkow byl widok na morze bo sie tak wychowalem i strasznie mi tego brakuje w doroslym zyciu, jeszcze w gre wchodzil VII dwór ale tam ciężko o widok na morze, zaspa niestety też dogania przymorze z cenami
czyli dobrze rozumiem że kupuje mieszkanie za 45 tysięcy za metr a potem muszę jeszcze 4 tysiące płacić co miesiąc?


@szymas70: No ale rocznie to tylko równowartość 1 metra kwadratowego, przecież nie będziemy się kłócić o kawałeczek podłogi wielkości stoliczka z IKEA... ;)
Mój klient miał w Cosmopolitanie na 37 piętrze i czasami tam bywałem. Takiego widoku nie będzie z poziomu gruntu


@neufrin: o, obserwuje Cie na instagramie xD a pisze bo z ciekawości chciałem zapytać jak wrażenia, bo na zdjęciach to wygląda jak mieszkanie typowo blokowe chyba? Tylko po prostu okna od góry do dołu

że zrobiłam deal życia biorąc pod uwagę lokalizację, standard, rozkład itd.

@Pantegram: pochwal sie ;d
@caribbean: mieszkania są zrobione jak typowe kondominia w azji, tyle, że większe. Mało funkcjonalne, mało szaf. Wszystkie są na początku wykończone w tym samym stylu razem ze sprzętami. Jest wspólne piętro z siłownią, bilardem, kuchnią, tarasem, salkami konferencyjnymi, miejscem by się spotkać - czyli taka klasyka większości budynków mieszkalnych jakie się stawia np w Bangkoku czy Kuala Lumpur. W Polsce jest to nietypowe i oprócz Cosmo w centrum Wawy jest tylko
Za mniej więcej 1/3 tego można mieć mieszkanko z widokiem na morze w trójmieście ;)


@Rizin: Ale weź nie porównuj Trójmiasta do Warszawy, która przy Trójmieście jest cackiem. Wiem co mówię bo mieszkałem w śródmieściu Gdańska nad Motławą w nowym apartamentowcu i w centrum Warszawy. Nie mniej dużym walorem Trójmiasta jest dostęp do morza, TPK i bliskość Kaszubów.

@Projekt_Inwestor W porównaniu do Złotej to bajeczka te niezaburzone architektonicznie widoki.
@krakremijakre: @megastulejka:
Trójmiasto ma połowę mieszkańców Warszawy co uznaję za +
Pod względami komunikacji wypada znacznie lepiej od Warszawy - mówię z perspektywy osoby przyjezdnej
Pod względami zarobków średnia jest niższa, ale biorąc pod uwagę koszta życia jest się dalej na +
Pod względem jakości życia (powietrze, miejsca wypoczynku) Trójmiasto zdecydowanie wygrywa

Pod jakimi względami Warszawa niby jest lepsza? Karierę zrobisz w obu miastach bez problemu.
@Rizin:

Pod względami zarobków średnia jest niższa, ale biorąc pod uwagę koszta życia jest się dalej na +


To zależy. Jak kupujesz w Biedrze to ceny masz takie same. Jak chcesz wyjść na miasto to ceny masz takie same.
Droższy będzie wynajem mieszkania ale to dosłownie o max kilka stówek. Realnie w Warszawie zarobisz wiecej, a duzo wiecej wcale nie wydasz.

Pod względem jakości życia (powietrze, miejsca wypoczynku) Trójmiasto zdecydowanie wygrywa
Pobierz
źródło: comment_1589992395rdD2PM4BXyt5o2ndqpoH8J.jpg
@Rizin: LOL co to za przeliczanie "mieszkanie w trójmieście za połowe". Kolego, ludzie którzy mają mieszkanie w Cosmo, mają zapewne wiele nieruchomości i też takie z widokiem na morze, ale nie w zapyziałym Trójmieście tylko we Włoszech, Chorwacji, Francji itd. itp. Ale mnie bawi to przeliczanie biedoków.
Ktoś tu się wypowiedzial, że najbogatsi ludzie mieszkają w Warszawie. To nieprawda. W Warszawie są ściągane największe podatki, a nie mieszkają najbogatsi ludzie.

Zresztą to też zależy, czy patrzymy na legalne zyski, czy zyski z zagranicy, po na zachodniej granicy mieszka cała masa bogatych osób nie widniejacych w statys
tykach, bo dorabiają się w Niemczech.

Kolejna sprawa to mit niesamowicie bogatej Warszawy. Co ciekawe, masa bogaczy mieści się na południu Polski, w
@Dentka7: W biedrze ceny są inne niż w Gdańsku, wyższe. Tylko to co jest w gazetach ma te same ceny a właściwie miało bo teraz stosują sztuczkę, że promocje tylko w wybranych sklepach. Komunikacja działa dobrze tylko w okolicach metra.Dostepnosc miejsc parkingowych w Warszawie to żart. Korki są dużo większe w Warszawie. Średnie zarobki są najwyższe w Warszawie ale najwięcej bogatych ludzi jest na Śląsku i Podkarpaciu. Co ma Warszawa to
Ktoś tu się wypowiedzial, że najbogatsi ludzie mieszkają w Warszawie. To nieprawda.


@dpovok: Ja to napisałem.
Napisałeś sporo informacji ale tak naprawde wiekszosc z nich to spłycenia tematu i powierzchowne (i nieprawdziwe) wnioski.

Średnie zarobki w Polsce (2018 ale trend sie przeciez nie zmienil):
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/a2/cf/5cb832ad29f51_p.jpg?1565769197

Liczba milionerów:
https://www.wprost.pl/_thumb/ec/9b/fef372ca783bc5b644703cf6803f.png

Fakty są takie, ze Warszawa to biznesowe centrum Polski (i nie odbieram tutaj świetnie prosperujacym Wrocławiowi, Poznaniowi, Trojmiastu, Śląskowi czy Krakowowi), po prostu
Pobierz
źródło: comment_1589999453YtXNhe5hDob8OWYkCMuaR6.jpg
@Dentka7: wolę okna panoramiczne, ale w jakimś nowoczesnym bloku. Z 2 stron miałem szklane szyby. Jak zasłaniałem rolety to było ciemno. Jak miałem odsłonięte to klima ledwo co dawała radę.
@iddqd:

W biedrze ceny są inne niż w Gdańsku, wyższe. [...]

Różnica na koszyku wartym 300zł w Biedrze będzie wynosiła 20zł. Jeśli to jest argument, który ma mnie przekonać że w Warszawie "jest drożej" no to niech Ci będzie, wygrałeś. W Warszawie jest drożej.

Dostepnosc miejsc parkingowych w Warszawie to żart.


A Trójmiasto słynie z jakiejś super dostępności miejsc parkingowych? :)
Warszawa to miasto, w którym stawia sie na komunikacje miejską.
ale z drugiej strony jak moja matka rozmawiała ze swoimi siostrami ze wsi i opowiedziała im, że kupiłam mieszkanie i za ile, to podobno pukały się w głowę


@Pantegram: zauważyłem że dużo ludzi porównuje kupno mieszkania z kupnem domu, tak jakby mieszkanie i dom to były dwie takie same rzeczy, typu ktoś kupuje mieszkanie za 400 tysięcy a kolega na to "JA BYM MIAŁ ZA TO DOM"
Nie wiem z czego
@Dentka7: W skali roku to są spore pieniądze. Codziennie przeciętnie pracownik w Warszawie traci ponad 10 minuty więcej na dojazd niż w Trójmieście. W skali roku Warszawiak traci dwa dni więcej na dojazdy niż człowiek z Trójmiasta. W Trójmieście w dowolnej dzielnicy masz 10 minut do jakiejś zieleni - w Warszawie tylko jak mieszkasz na brzegach miasta. Czemu o smogu nic nie napisałeś, skoro jest tak zielono to czemu tyle dni
@iddqd:
Numbeo to deklaratywna strona, która daje pojęcie o pewnym "pułapie cenowym", dzieki której mozesz sobie porównac "mniej wiecej" NY z Hong Kongiem czy Warszawa, a nie zeby traktowac to jako źródło, w sytuacji kiedy my dyskutujemy o różnicach rzędu 20zł.

Fakty są takie, że jesteś w stanie mieć dokładnie taki sam poziom życia w Warszawie i Gdańsku za dokładnie te same pieniadze.

W Trójmieście w dowolnej dzielnicy masz 10 minut
zauważyłem że dużo ludzi porównuje kupno mieszkania z kupnem domu, tak jakby mieszkanie i dom to były dwie takie same rzeczy, typu ktoś kupuje mieszkanie za 400 tysięcy a kolega na to "JA BYM MIAŁ ZA TO DOM"

Nie wiem z czego to sie bierze, tak jakby dom był w czymś lepszy od mieszkania a przecież tych dwóch rzeczy nijak nie da sie porównać. Najczęściej porównują tak ludzie którzy mieszkają całe życie
@Dentka7: Skyline nie jest wyznacznikiem niczego. Berlin też ma fajny Skyline a każdy się, że bogato jest na zachodzie albo w Hamburgu.
Ja już to kiedyś mowilem, warszawa jest przewartościowania. Każdy kto zwiedził trochę świata to powie.
Skyline nie jest wyznacznikiem niczego. Berlin też ma fajny Skyline a każdy się, że bogato jest na zachodzie albo w Hamburgu.


@dpovok:
Berlin? To jest fajny skyline? https://www.worldwhiskyday.com/wp-content/uploads/2017/06/Berlin.jpg
Hamburg? https://image.shutterstock.com/image-photo/hamburg-skyline-sunrise-germany-260nw-708177067.jpg

Skyline jest wyznacznikiem tych inwestycji o których wspominałem. Chyba nie myslisz, ze w Warszawie budowane są one dla zabawy?

Ja już to kiedyś mowilem, warszawa jest przewartościowania.


A moim zdaniem Warszawa jest niedowartosciowana.

Każdy kto zwiedził trochę świata to powie.


Tak
@Pantegram: Doskonale rozumiem punkt widzenia i punkt siedzenia. Chodzi mi o to że siła nabywcza pieniędzy za taki lokal pozwala na zakup czegoś zdecydowanie fajniejszego. Uważam że taki lokal nie jest wart podanej ceny.

Jedyne wytłumaczenie to jeśli kupuje się to jako inwestycję (i tu brakuje mi wiedzy czy to się zwróci) to inna sprawa.
@Pantegram: @szyp:

Chodzi mi o to że siła nabywcza pieniędzy za taki lokal pozwala na zakup czegoś zdecydowanie fajniejszego. Uważam że taki lokal nie jest wart podanej ceny.


Fajniejszego pod jakim względem?
Cosmopolitan to nieruchomosc jedyna w swoim rodzaju. Na cała Polske takich inwestycji są pewnie 2-3. Stad wynika jego cena. Prawda jest taka, ze i tak jest to dosyc tanio biorac pod uwage, co sie za to dostaje i