Wpis z mikrobloga

Jak tak dalej pójdzie (a raczej pójdzie bo nastroje się pogarszają) to tak jak my w podręcznikach czytaliśmy o Jaruzelskim, Kiszczaku i czerwcu '56, tak nasze dzieci będą czytać o Kaczyńskim, Ciarce i czerwcu '20. A policja znowu ze wstydu będzie musiała zmienić nazwę.

#policja #bekazpisu #milicja #protest #historia
PiccoloGrande - Jak tak dalej pójdzie (a raczej pójdzie bo nastroje się pogarszają) t...

źródło: comment_1589705136HYH3TuaSJUgHu3rLV2xLve.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jannar24: nie znam kontekstu tego zdarzenia i co sie dzialo na chwile przed rozpoczeciem nagrania. Oczywiscie jezeli byli niewinni to karygodne zachowanie policji. Natomiast JA bylem na marszu niepodleglosci 3 razy w trakcie rzadow PO(ostatni raz w 2014) i widzialem na wlasne oczy jak wygladalo to pałowanie "niewinnych" chlopakow. Szli na marszu juz od poczatku nabuzowani do #!$%@? i wystsrczyl jakikolwiek pretekst do lecenia sie #!$%@?.
Na ktoryms nawet bylo
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: To przypomnij sobie jak wygladalo w 2011. Zablokowanie trasy marszu i szarza policji na kilka tysiecy ludzi, palowanie i lanie gazem wszystkich jak leci, wrzucenie granatu gazowego do hotelu za wepchnietymi do niego ludzmi itd.

Szli na marszu juz od poczatku nabuzowani do #!$%@? i wystsrczyl jakikolwiek pretekst do lecenia sie #!$%@?.


to o oddzialach prewencji?
  • Odpowiedz
@Loputrs: Pokolenie 35-49, jest to najliczniejsza grupa wiekowa w Polsce. Na tyle młodzi że większość ma już smartfony, laptopy i dostęp do internetu, ale na tyle starzy że wciaż korzystają z tradycyjnych mediów (TV, prasa) i nie mają dobrze rozwiniętej umiejętności weryfikacji otrzymanej informacji.
  • Odpowiedz
To przypomnij sobie jak wygladalo w 2011. Zablokowanie trasy marszu i szarza policji na kilka tysiecy ludzi, palowanie i lanie gazem wszystkich jak leci, wrzucenie granatu gazowego do hotelu za wepchnietymi do niego ludzmi itd.


@makrel_gieldowy: jakoś mnie nie pałowali a oczywiście wtedy byłem. Szarża była z tego powodu ze policja w swoich komunikatach nakazywała rozejście się ponieważ kibole zaczeli się #!$%@?ć.

to o oddzialach
  • Odpowiedz
@TurboDynamo:

jakoś mnie nie pałowali a oczywiście wtedy byłem. Szarża była z tego powodu ze policja w swoich komunikatach nakazywała rozejście się ponieważ kibole zaczeli się #!$%@?ć.


To ciekawe, bo rozbili cale zgromadzenie na pl. Konstytucji. Czyli co, stales i ladnie wytlumaczyles, ze "ja sie nie #!$%@?"? I to ze ty nie dostales zmienia fakt, ze oberwalo mnostwo niewinnych
  • Odpowiedz
To ciekawe, bo rozbili cale zgromadzenie na pl. Konstytucji. Czyli co, stales i ladnie wytlumaczyles, ze "ja sie nie #!$%@?"? I to ze ty nie dostales zmienia fakt, ze oberwalo mnostwo niewinnych ludzi?


@makrel_gieldowy: przez szczekaczki krzyczeli żeby się rozejść więc odszedłem od zgromadzenia i obserwowałem z boku. To takie trudne do ogarnięcia że kiedy policja zaczyna formować szyki bo ludzie w nią rzucają racami i innymi gównami to należy
  • Odpowiedz
to takie trudne do ogarniecia, ze policja nie ma prawa rozwiazac legalnego zgromadzenia i uzywac srodkow przymusu bezposredniego do osob, ktore nie lamia prawa?


@makrel_gieldowy: rzucanie racami, kostkami brukowymi i innym gównem w policjantów, wyskakiwanie z szeregu i walenie w ryj policjantowi a potem porwacanie do szeregu, plucie na policjantów, to jest pokojowe zachowanie i nie łamanie prawa? Może znasz inne prawo karne niż ja, ale wg mnie to są
  • Odpowiedz
i co tak robili wszyscy?


@makrel_gieldowy: oczywiście że nie wszyscy, ja np. tak NIE robiłem. Natomiast w momencie kiedy napastnicy chowają się w tłumie to tłumowi każe się rozgrupować. I tak też zrobiono. Bo nie ma innej możliwości zapanowania nad takim zachowaniem.

co robil hotel MDM, ze policja wrzucila do srodka granat dymny?


@makrel_gieldowy: nie znam tej sytuacji. Rozmawiamy o tym dlaczego policja walczyła z tłumem na marszu.
  • Odpowiedz
@TurboDynamo:

nie znam tej sytuacji. Rozmawiamy o tym dlaczego policja walczyła z tłumem na marszu. Takie zmiany tematów, fikołki i wymyki nie zbliżają nas do konkluzji.


sam próbujesz zrobic kwantyfikator, ze MN to tylko kibole i policja nie byla sama agresywna, wiec pozostaje
makrel_gieldowy - @TurboDynamo: 
nie znam tej sytuacji. Rozmawiamy o tym dlaczego pol...
  • Odpowiedz
sam próbujesz zrobic kwantyfikator, ze MN to tylko kibole i policja nie byla sama agresywna, wiec pozostaje xD


@makrel_gieldowy: nie napisałem ze wszyscy tam byli kibolami wiec po prostu to ty teraz #!$%@?. Jak mógłbym tak napisać skoro napisałem że SAM tam byłem pokojowo? To chyba z automatu znaczy że byli tam też pokojowo nastawieni ludzie.

Jak kilkunatotysieczny tlum (legalny) ma sie rozgrupowac?


@makrel_gieldowy: bo jego członkowie zaczeli
  • Odpowiedz