Wpis z mikrobloga

@PiccoloGrande Nic nie będą czytać. To, że na wykopie są nastroje do #!$%@? PiSu nie oznacza absolutnie nic. Myślisz, że wyniki wyborów z poprzedniego roku wzięły się same z siebie? Że Duda dalej ma poparcie bliskie 50%?
Daj spokój, to, że otaczasz się ludźmi, którzy tak samo jak i Ty mają dość obecnego rządu, to oznacza jedynie, że Ty i Twoi znajomi mają dość obecnego rządu. Decydujące w tym kraju jest pokolenie
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande: na pewno dużo się zmieni. Ile można w tak gównianym ustroju żyć? Jedynie do czego ten rząd się przyczynił to wzmożona ateizacja, niechęć do instytucji państwa i wzmoncienie zaufania do UE
  • Odpowiedz
@Loputrs: Problem w tym, że wyborcy Dudy to raczej mają problem z pisaniem i czytaniem, a co dopiero pisaniem podręczników ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dzisiaj też wiele ludzi tęskni za wujkiem Jaruzelskim bo i przydział na mieszkanie był, i wczasy pracownicze i to było życie. Co nie oznacza, że komunizm nie był zbrodniczy.
  • Odpowiedz
@Loputrs: Jeszcze żebyśmy się dobrze zrozumieli . Ja rozumiem, że rodzicom i babci Steni z Podkarpacia teraz się podoba i jest dobrze. Wiem też, że przez obecne 5 lat nastąpiła taka degrengolada, tumiwisizm, a obiektywność przestała istnieć w przekazie medialnym. Ale mimo wszystko ktoś kiedyś obiektywnie oceni, że to był rząd stosujący metody totalitarne. Historia ich rozliczy.
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande Bądźmy realistami, pisać i czytać umieją. I liczyć. To wystarczy, żeby przekupić ich socjalem tak, aby widzieli gdzie postawić krzyżyk.
Jasne, był zbrodniczy. Ale obecna władza łączy w sobie "najlepsze" dla mas cechy PRL-u (rozdawnictwo, sprzeniewierzenie ludzi przeciw inteligencji i bogatszym, gdzie "bogatszy" to zarabiający trochę więcej niż średnia krajowa XD) razem z tym fałszywym poczuciem, że jesteśmy liczącym się graczem na arenie międzynarodowej, niezależnym od nikogo. Do tego wszystkiego dodajmy
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande: ja rozumiem radość z tego, że kaczystoski reżym wreszcie potraktował nielegalną demonstrację na tyle niedelikatnie, że są z tego fajne fotki i może paru męczenników.
Ale porównując to do głębokiej komuny, sam sobie wystawiasz świadectwo ignorancji i obrażasz faktyczne ofiary faktycznych reżimów.
  • Odpowiedz
@Juzef: Wróć jeszcze raz do wpisu i przeczytaj powoli i ze zrozumieniem. Szczególnie skup się na części:

Jak tak dalej pójdzie


Ok?

@Loputrs: Myślę, że trzeba być po prostu cierpliwym. To dopiero 5 lat minęło odkąd ten "nowy ustrój" się zaczął.
  • Odpowiedz
Ale porównując to do głębokiej komuny, sam sobie wystawiasz świadectwo ignorancji i obrażasz faktyczne ofiary faktycznych reżimów.

@Juzef: A ja uważam, że błędem jest zakładanie, że obecne autorytarne państwa będą działać tak samo jak te 50-70 lat temu. Dziś żyjemy w dobie internetu i dopóki władza nie opanuje go u nas jak w Chinach to nie spodziewałbym się strzelania do protestujących itp. akcji, bo to pójdzie w świat.
Ba, nawet protesty
  • Odpowiedz