Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam!

Zaraz są matury, planuję studia i miałbym kilka pytań do obecnych studentów i magistrów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zastanawiam się co wybrać, mianowicie studia dzienne czy zaoczne? Za zaoczne będę musiał płacić, pójdę do pracy i co miesiąc kilka stówek wydam na studia, więc to co dorobię wydam na studia ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pytanie, jak to wygląda na dziennych, mianowicie w liceum nie byłem codziennie w szkole ( ͡° ͜ʖ ͡°) , że 100% frekwencja, ale nie byłem też osobą z 40%, Jak trzeba było to poszedłem, jak luźny dzień, 2 wf odwołane lekcje to sobie odpuszczałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy na studiach dziennych też można to rozegrać w ten sposób? Czy trzeba od poniedziałku do piątku dzień w dzień, być na uczelni? Mam na myśli kierunki takie jak: historia, socjologia, prawo, filologia itp na wypoku są one określane jako "guwnokierunki" nie mówię o medycynie albo matematyce. Kierunek jest sprawą drugorzędną, interesuję się wieloma rzeczami. Nie chodzi o to, że jestem leniwy, ale jakby się dało to chciałbym iść chociaż na 2 dni do jakieś pracy w tygodniu, od czasu do czasu jakiś weekend, nie chciałbym być przez kolejnych kilka lat na całkowitym utrzymaniu rodziców. Nie chcę też 7 dni w tygodniu mieć ciągłą "robotę" od 8 do 19 i 0% czasu na życie prywatne, sport. Dlatego Mireczki, co doradźcie, jakie macie doświadczenia, własne doświadczenia, przemyślenia.

Pozdrawiam

#studbaza #matura #liceum #uniwersytetlodzki #uniwersytetwarszawski #uj #studia #socjologia #historia #prawo #guwnokierunek

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ec02b45f5c87a77924b4dec
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę

W moim przypadku: Jaki tryb studiów?

  • dzienne 60.9% (53)
  • zaoczne 32.2% (28)
  • wieczorowe 6.9% (6)

Oddanych głosów: 87

  • 17
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jesli będziesz studiował to co lubisz - bierz dzienne lub eksternistyczne z bazą wykładów online. Jak "gównokierunek" to zaoczne.

Aha... jak zaocznie czy coś to wez tez zapisz sie na kurs spawania lub wózek widłowy itd - przyda Ci sie w robocie po zrobieniu magistra
  • Odpowiedz
@Bova: Dobra załapałem TAGI - ZAOCZNIE! Będziesz miał czas na ew. dzienne studia na politechnice, jak juz pokończysz kursy na dzwigi.
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania zależy co jest dla Ciebie ważne. Ja zawsze będę polecać studia niestacjonarne i pracę w tygodniu. Można zdobyć doświadczenie zawodowe i odłożyć trochę grosza na koncie. Dzienni może i mają fajne wspomnienia z czasów studenckich, ale nie mają co wpisać do cv i są w tym miejscu co ci pierwsi 5 lat wcześniej. Tak więc kwestia priorytetów
  • Odpowiedz
OP: dodam, że mój ojciec pracuje w pewnej branży, dobrze płatnej, po studiach mógłbym do niego dołączyć, dlatego czy skończę historię, czy filozofię, to nie ma większego znaczenia... wymagania: wykształcenie wyższe i tyle

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
@pqpsk: sugerowanie, że studia niestacjonarne dają tyle samo wiedzy co studia stacjonarne xd
studia niestacjonarne to jest atrapa studiowania i nie mają nic wspólnego ze studiami stacjonarnymi. zdobyta wiedza jest okrojona mniej więcej o połowę.
  • Odpowiedz
i to jest w tym najlepsze - dyplom jest taki sam.


@mus_tang: to mit. nie jest taki sam. pracodawca doskonale będzie wiedział, czy to były studia stacjonarne czy niestacjonarne.
  • Odpowiedz
  • 0
@ly000 @mus_tang zależy od branży. W niektórych bardziej liczą się doświadczenie i kursy niż studia. Pracuję w IT i nie spotkałam się jeszcze z tym, by pracodawca zwracał uwagę na wykształcenie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wg mnie nie ma różnicy czy dzienne, czy zaoczne. Ale jeśli masz isc na studia na #!$%@?, byle zdac i się nie narobić, w dodatku na gownokierunku to bym przemyślała dwa razy czy w ogóle warto na te studia isc
  • Odpowiedz
Chciałam tylko zaznaczyc, że dla większości zasranych wykopków wszystkie kierunki to gownokierunki, oprócz informatyki i medycyny (chociaż nie zawsze).

Ja z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że udało mi się pogodzić pracę ze studiami dziennymi, zawsze można kombinować, zmieniać grupy, odrabiać itd. Miałam też na tyle spoko pod tym względem pracę, że mogłam sobie wyjść i jechać, na przykład na egzamin i później znowu wrócić do pracy. Zależy też jakie masz podejście do
  • Odpowiedz