Wpis z mikrobloga

#hot16challenge2 to idealny przykład idiokracji.

Porozmawiajmy o liczbach. Do tej pory zebrano 2 miliony złotych. Te 2 miliony to:
- 0,002% budżetu NFZ (ok. 100 mld)
- 0,004% wydatków rocznych na przywileje emerytalne mundurowych i górników (ok. 50 mld)
- 0,1% tegorocznej dotacji dla TVP
- 0,34% zadłużenia szpitala w Grudziądzu (580 mln). Jednego szpitala! Ten szpital płaci więcej odsetek od długu, niż zebrano w tej całej akcji.

Zmniejszenie kwoty przeznaczanej na przywileje emerytalne o zaledwie 10% pozwoliłoby zaoszczędzić 5 mld złotych, czyli kwotę 10 000 razy większą niż zebrana podczas tej internetowej ściepy.

Jak taki Tede dostrzegł absurd całej sytuacji, to zaraz naskoczyli na niego takie przygłupy jak Stanowski z Weszlo, broniąc udziału prezydenta w tej akcji. Ale co się dziwić, jak większość idiotów nie widzi różnicy między milionem a miliardem i myśli, że 2 miliony to ogromna kwota dla służby zdrowia. A to nie wystarczy nawet na zapłatę odsetek od długu jednego szpitala.

Jak ci przygłupi celebryci ala Stanowski i inni chcieliby rzeczywiście pomóc, to powinni rapować o reformie państwa i pozbycia się wielu kosztowych przywilejów.

Na przywileje emerytalne wydajemy 2,5% PKB, Czesi i Niemcy poniżej 0,5%. Ta różnica 2 punktów procentowych to jest właśnie różnica w poziomie finansowania służby zdrowia w Polsce (5%PKB) a w Niemczech i Czechach (ok. 7%).
#koronawirus #oswiadczenie #weszlo #bekazpodludzi #ekonomia #finanse #hot16challenge2
Pobierz
źródło: comment_1589458123uDps9gGUUWtQG5cazMztLC.jpg
  • 47
co do samego Stanowskiego, który zresztą ma tu konto @Krzysztof_Stanowski, to cała sytuacja pokazała jaki to hipokryta. W pierwszej fazie obostrzeń, gdy policja ładowała mandaty za samotne bieganie w parku, Stano krzyczał na twitterze żeby się dostosować i nie płakać. Nie przeszkadzało mu to jednak zapraszać do siebie do domu piłkarzy z Kongo, a do studia kanału sportowego gości. Ostatnio wrzucił również filmik jak jedzie samochodem z jednym z nich, oczywiście
wszystko prawda, ale z drugiej strony uzbierane 2mln to też koszt na przykład 20 respiratorów


@ostego: a za pieniądze wydane w jednym roku na przywileje emerytalne można kupić 500 000 respiratorów. I tak mogę ci dalej wyliczać. W moim wpisie chciałem zwrócić uwagę na absurd sytuacji, gdzie robi się narodową ściepę, która tak naprawdę nic w systemie nie zmienia, a nikt nie widzi prawdziwego problemu. Równie dobrze możecie zrobić ściepę na
@ostego: Jeszcze jedno: budżet kancelarii prezydenta to 200 milionów złotych. Wystarczyłoby, żeby prezydent ograniczył wydatki swojego dworu zaledwie o 1%, by otrzymać kwotę zebraną podczas tej zbiórki! Ograniczenie wydatków kancelarii o 10% dałoby kwotę 10 razy większą niż zebrana w tej ściepie. Ale lepiej rapować o ostrym cieniu mgły. #!$%@? ludzie, obudźcie się!
Warto dodać, że pewnie maly odłamek z tych 2.5% faktycznie dociera do ludzi. Akcja fajna sama w sobie, tak samo jak fajna jest akcja WOŚP. Szkoda, że ludzie fajni w tym kraju, ale wybierają ścierwa, żeby nimi rządziły i cale ich dobre serce i tak realnie jest nic nie warte.
@wazny_czlowiek: Ktoś jeszcze poważnie go traktuje i to całe weszło? Nigdy nie byłem czytelnikiem weszło, ale ostatnio ktoś mi zalinkował artykuł z którego przesłanie w skrócie było mniej więcej takie: Neymar to totalny idiota i nie ma nic wspólnego z profesjonalizmem, a w ogole to ze w formie jest TOP3 pilkarzy globu to chyba przypadek xD juz nawet nie pamietam dokladnie co za bzdury tam napisal redaktorek, ale kulturalnie, punkt po
@wazny_czlowiek: tak kasa mała podobnie jak WOŚP a jednak jest organizowany. Wyzwanie tez ma na celu trochę podratowanie nastrojów i tez się zmiana forma - atakuje politykę i pokazuje jakie bezsensowne decyzje zostały wczeniej podjęte. Może kasa nic nie zmieni ale mam nadzieje ze ludzie i podejście do tego co się dzieje w kraju tak