Wpis z mikrobloga

Zgodnie z obietnicą, wołam zainteresowanych sytuacją epidemiczną w Danii.

@Rabusek @RoastieRoast @KarPaKo @Clint_Westwood

Minęły trzy tygodnie od pierwszego, zaplanowanego przez duński rząd, otwarcia tuż po świętach wielkanocnych. Na pierwszy ogień poszły żłobki, przedszkola i klasy podstawowe 0-5. Tydzień później otworzył się drobny handel, następnie fryzjerzy.

Dzisiaj ogłoszono otwarcie centr handlowych od 11.05.
Tydzień później otworzą się restauracje, kawiarnie, biblioteki, kościoły, szkoły podstawowe.

Od początku epidemii zaobserwowałem może 5 osób w maskach, stosowany jest natomiast social distancing i podstawowa higiena rąk.

Z moich (subiektywnych) obserwacji, nie wydarzyło się NIC. Liczba zachorowań i zgonów nie poszybowała. Wciąż rośnie, ale tego wirusa i tak już się nie pozbędziemy. Personel w szpitalach nagrywa tik toki. Liczba hospitalizowanych w tym momencie wynosi 199, pod respiratorem zawrotne 39 osób.

Wykonano 284.480 testów na 5.822.763 mieszkańców (źródło ssi.dk).

#dania #koronawirus #covid19

Wykres (żródło ssi.dk)

Liczba zachorowań od początku epidemii.
krzysztoforek - Zgodnie z obietnicą, wołam zainteresowanych sytuacją epidemiczną w Da...

źródło: comment_1588879759fDcBPfY6SKpFPhveheJ3s7.jpg

Pobierz
  • 36
@Porucznik_Blaze: Będę o tym mówił za miesiąc, za pół roku, za rok, za 5 lat i opowiadał swoim wnukom jak doczekam. Ta światowa histeria zasługuje na własne książki. Ci ludzie zhańbili kilkaset tysięcy lat istnienia człowieka rozumnego. Pokazali, że nie różnią się wiele od małp., w dobie technologii, informacji, masowej edukacji .Ta panika wynika z trzech komponentów 1. strach, 2. ignorancja, 3. chęć zarobienia pieniędzy. U wykopków akurat są to punkty
Tak wyglądają te wybitne modele matematyków.

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1588782605R5aRkHLtZDunpu2Mnh00Nb.jpg

Mnie w pierwszej klasie gimnazjalnej uczyli, że teoretyczne koncepty są nic nie warte dla fizyków o ile nie zostaną potwierdzone doświadczalnie. Wykopki przeczytały coś, ze jakiś matematyk rozrysował na kartce wykresy (EKSPONENCJALNE FUNKCJE STRACHU), nikt empirycznie tych modeli nie sprawdził i mamy to co mamy. Hańbę dla nauki. Modele przestrzelone o wielkie rzędy wielkości. Niestety wykopki to kompletne barany, które przeczytały pseudo gówniany artykuł, gdzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@krzysztoforek: ale dzbaniarstwo. Oczywiscie wiecie więcej niż naukowcy, wiecie najlepiej jak temu zapobiegać. Nie za rok, nie za dwa jak będzie po wszystkim. Wy wiecie już! P.s. maseczki pomagają najlepiej w mocno zagęszczonych terenach. Przy social distance i home office ich efekt nie jest tam widoczny. I za rok i za dwa i za pięć, będę uważać, że warto było. Ot choćby by przygotować się przed większą epidemią.
@Porucznik_Blaze: Powiedzą niestety to co samo co będą powtarzać rządy. Że tylko dzięki lockdownom zapobiegliśmy śmierci milionów ludzi. Że upadek gospodarki, bezrobocie i zniszczenie życia setkom milionów ludzi było potrzebną ofiarą. Przykład Szwecji zbędą argumentem, że tam ludzie i tak się dystansują (xD) i dlatego nie trzeba było tam wprowadzać oficjalnych ograniczeń. Już jest masa takich postów i artykułów.