Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dzień dobry Wykopki,
Jestem jednym z byłych studentów Politechniki Warszawskiej Ośrodka Kształcenia Na Odległość, w skrócie PW OKNO, tak to między innymi mnie dzisiaj okradli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego jak to jedna z najlepszych uczelni w kraju i w Europie dała zrobić z siebie pośmiewisko.
Uczelnia wyższa techniczna, kilkudziesięciu jak nie kilkuset ludzi z wykształceniem wyższym, magistrów, doktorów, profesorów ludzi jakby się mogło zdawać światłych,
którzy każdego dnia w czasie trwania roku akademickiego mają za zadanie nauczyć swoich studentów tworzenia projektów i ich poprawnej realizacji, które będą działać niezawodnie.
Cała ta sytuacja ukazuje prawdziwą wiedzę i obycie ludzi, którzy pracują w uczelniach wyższych. Na pewno jest dużo porządnych ludzi, jednak znakomita większość nie mogła znaleźć
sobie dobrej pracy, więc przytuliła ciepłą posadkę w cieplutkim miejscu. Ludzi, którzy mają budować ten kraj za kilka lat uczą ludzie, którzy zarabiają 2.5-3.5k podstawy, a śmiejemy się, że można kupić ludzi za 500+.
Szczerze? Zarabiając 2.5k w wieku 30-60 lat nie zastanawiałbym się ani sekundy, tylko szedł po te 500 zł.

Sądząc po SS z clickbaitowych tytułów w dzisiejszych newsach i połączenia mojej wiedzy jak działa system (od strony użytkownika), który jest tam wdrożony mam pełną świadomość tego, że 3/4 ludzi z #programista15k i #programista, gdyby tylko wpadło na pomysł, żeby mieć tą bazę by ją miało.
Mówimy o uczelni wyższej technicznej, która nie tak dawno temu miała problem z wygenerowaniem haseł do kont microsoft, a jej strona główna wygląda jak z czasów WindowsXD #pdk.
Dla zainteresowanych okno.pw.edu.pl

Po kilku przemyśleniach dochodzę do wniosku, że cały ten serwis został napisany przez jakiegoś studenta na zaliczenie i tak go wzięli i opublikowali. Może to był bardzo zdolny student z rekrutacji w 2000 roku? Tego nie wiem.

Mając w głowie własne przemyślenia i komentarze autorów wczorajszych artykułów stwierdzam, że na 99% nie jest to przypadkowe ujawnienie, które wymagało osoby z ponadprzeciętnymi umiejętnościami czy sprzętem wysokiej klasy. Moim zdaniem jest to cała seria zaniedbań oraz ignorancji zmieniających się przepisów.

Zasięg i wiedza fachowa: #prawo #polska #konstytucja #przestepczosc #cyberbezpieczenstwo #wyciek #wyciekdanych #informacje #informatyka #pw #pwokno #warszawa #studia #politechnika #politechnikawarszawska #krajzdykty

Zapraszam do dyskusji.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 25
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Wszystko się zgadza. Na mojej uczelni nie było żadnej informacji zwrotnej co do projektów, sam robiłeś i później nie wiedziałeś co zrobiłeś dobrze, co źle tylko miałeś ocenę. Nikt też nie tlumaczyk jak to ma wyglądać, więc każdy robił na czuja. Lenistwo i niechęć do zrobienia czegokolwiek przez prowadzących ogromne. 1/3 zajęć nie odbyła się w ogóle albo 2h laborek zrobione w 15 min i fajrant.

Jedyna dobrą rzeczą była
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania ja widzę że ludzie z tych gówno polibud mają #!$%@? ego i faktycznie myślą że te ścierwo polskie uczelnie coś znaczą xDDDDDD Zrobi se taki materiał od profesora który od komuny nie aktualizował wiedzy i myśli że po tym wszystkim jest prymusem w europie xDDDDDD
  • Odpowiedz
ta sytuacja ukazuje prawdziwą wiedzę i obycie ludzi, którzy pracują w uczelniach wyższych


@AnonimoweMirkoWyznania: Sugerowanie, że prowadzący piszą w wolnym czasie soft do obsługi uczelni XDDDD
To nie problem kadry dydaktycznej, dzbanie, tylko zarządzania. Takie systemy się kupuje, ale taka procedura polega w Polsce na (a) znalezieniu najtańszego gówna na rynku lub (b) znalezienia najdroższego gówna na rynku, jeśli sprzedaje je szwagier/wujek/kumpel. Oczywiście oszczędności szuka się wszędzie tylko nie tam gdzie
  • Odpowiedz
@dejwis: ale wiesz że kolega po części ma rację, jestem po kierunku informatycznym na pw i całe studia to totalna lipa, jedyna wartość jaką dały mi studia to koledzy, a reszta to szkoda strzępić ryja
i te systemy to piszą studenci na zaliczenie XD tak przynajmniej było na moim wydziale gdzie nie było usosa, a system napisany przez studentów
  • Odpowiedz
i ja już wiem, że maksymalnie masz mature.


@dejwis: Typie mam magistra zrobionego w Polsce i jeszcze studia podyplomowe. Nawet sie nie zmęczyłem robiąc te papiery, a były ze mną osoby które starały się jeszcze mniej niż ja xD Zmarnowane lata, ale przynajmniej papier ładnie wygląda w CV xD Mam nawet pewność że machnąłbym doktorat z odrobiną więcej wysiłku.

Fakty są takie że ani te Polskie uczelnie jakieś dobre, ani odkrywcze,
  • Odpowiedz
@Hulleck123: zalezy od wydziału, bo wydział tworzą ludzie, na jednym nic się nie dzieje przez słabe zarżadzanie, a na drugim masz koła, pieniądze na sprzęt, uprawnienia, co najważniejsze fachowców, którzy drugoplanowo zajmują się nauczaniem, a podstawowo są specjalistami w firmie albo klepią projekty z wojskiem. Akurat u mnie tak było, wystarczyło wyrazić #!$%@? najmniejszą chęć robienia czegokolowiek wiecej niż(zaliczyć i do domu) żeby nie wyjść po tylu latach z suchymi papierami.
  • Odpowiedz
@dejwis Ci co pierwszoplanowo są specjalistami w firmach to co najwyżej na studentach robili drugi comarch, czyt. zwykły wyzysk w porównaniu do stawek rynkowych, co do projektów wojskowych może, sam robiłem dla policji i pracowałem osobiście z ludźmi robiącymi te projekty dla wojska, nie święci garnki lepią
a realnie pokaż mi specjalistę zarabiającego naprawdę dobre pieniądze, który pomiędzy rodzinę, pracę, rozwój zawodowy i hobby wciśnie jeszcze nauczanie studentów na uczelni z całą
  • Odpowiedz
@dejwis spoko, ja razem z kumplami mamy prosty punkt widzenia, ale tyczy się to jedynie studiów IT, dodatkowo miejsce polskich uczelni na arenie międzynarodowej też swoje mówi,
ale nie zaprzeczam że mogą być wydziały gdzie człowiek będzie dumny że tam uczęszczał, ja na temat pw swoje zdanie mam ;)
  • Odpowiedz
a najgorsze w tym wszystkim, że i tak nikt nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności, a ewentualna kara i tak zostanie pokryta za nasze pieniądze XD
  • Odpowiedz