Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dzień dobry Wykopki,
Jestem jednym z byłych studentów Politechniki Warszawskiej Ośrodka Kształcenia Na Odległość, w skrócie PW OKNO, tak to między innymi mnie dzisiaj okradli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego jak to jedna z najlepszych uczelni w kraju i w Europie dała zrobić z siebie pośmiewisko.
Uczelnia wyższa techniczna, kilkudziesięciu jak nie kilkuset ludzi z wykształceniem wyższym, magistrów, doktorów, profesorów ludzi jakby się mogło zdawać światłych,
którzy każdego dnia w czasie trwania roku akademickiego mają za zadanie nauczyć swoich studentów tworzenia projektów i ich poprawnej realizacji, które będą działać niezawodnie.
Cała ta sytuacja ukazuje prawdziwą wiedzę i obycie ludzi, którzy pracują w uczelniach wyższych. Na pewno jest dużo porządnych ludzi, jednak znakomita większość nie mogła znaleźć
sobie dobrej pracy, więc przytuliła ciepłą posadkę w cieplutkim miejscu. Ludzi, którzy mają budować ten kraj za kilka lat uczą ludzie, którzy zarabiają 2.5-3.5k podstawy, a śmiejemy się, że można kupić ludzi za 500+.
Szczerze? Zarabiając 2.5k w wieku 30-60 lat nie zastanawiałbym się ani sekundy, tylko szedł po te 500 zł.

Sądząc po SS z clickbaitowych tytułów w dzisiejszych newsach i połączenia mojej wiedzy jak działa system (od strony użytkownika), który jest tam wdrożony mam pełną świadomość tego, że 3/4 ludzi z #programista15k i #programista, gdyby tylko wpadło na pomysł, żeby mieć tą bazę by ją miało.
Mówimy o uczelni wyższej technicznej, która nie tak dawno temu miała problem z wygenerowaniem haseł do kont microsoft, a jej strona główna wygląda jak z czasów WindowsXD #pdk.
Dla zainteresowanych okno.pw.edu.pl

Po kilku przemyśleniach dochodzę do wniosku, że cały ten serwis został napisany przez jakiegoś studenta na zaliczenie i tak go wzięli i opublikowali. Może to był bardzo zdolny student z rekrutacji w 2000 roku? Tego nie wiem.

Mając w głowie własne przemyślenia i komentarze autorów wczorajszych artykułów stwierdzam, że na 99% nie jest to przypadkowe ujawnienie, które wymagało osoby z ponadprzeciętnymi umiejętnościami czy sprzętem wysokiej klasy. Moim zdaniem jest to cała seria zaniedbań oraz ignorancji zmieniających się przepisów.

Zasięg i wiedza fachowa: #prawo #polska #konstytucja #przestepczosc #cyberbezpieczenstwo #wyciek #wyciekdanych #informacje #informatyka #pw #pwokno #warszawa #studia #politechnika #politechnikawarszawska #krajzdykty

Zapraszam do dyskusji.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 25
To byłoby nawet zabawne gdybym ja też nie był ofiarą tego wycieku. Wyrabianie nowych dokumentów, blokady w BIK + opłacenie alertów, zastrzeganie peselu i w #!$%@? wniosków żeby przypadkiem jakiś dzban nie kupił tych danych za 5zł i nie #!$%@?ł mnie w jakieś gówno. I to wszystko dzięki Politechnice Warszawskiej. Szkoda strzępić ryja...
od profesora który od komuny nie aktualizował wiedzy i myśli że po tym wszystkim jest prymusem w europie xDDDDDD


@KochanekAdmina: przypomniałeś mi o przedmiocie "technologie robót specjalnych" na budownictwie. Można by to zrobić w naprawdę ciekawy sposób, bo w tej branży jest sporo ciekawostek i tak naprawdę wystarczyłoby zrobić objazd po największych budowach w centrum Warszawy, żeby się czegoś ciekawego dowiedzieć. Zamiast tego omawialiśmy jakieś technologie, które wynaleziono w ZSRR w
jak nie dostałem mejla od uczelni to znaczy że moje dane nie wyciekły? składałem tylko papiery w tamtym roku na pw nie jestem uczniem xD
ja widzę że ludzie z tych gówno polibud mają #!$%@? ego i faktycznie myślą że te ścierwo polskie uczelnie coś znaczą xDDDDDD


@KochanekAdmina:

raczej zgraja teoretyków cierpiących na przerost ego.


@ostoja:

Mam inzyniera na PW, kierunek techniczny ale nie informatyka, magistra olalem bo stwierdzilem ze w pewnym momencie ze to nie ma sensu.
Z perspektywy czasu mam gorzka teorie ze studia "techniczne" sa wbrew pozorom najmniej praktyczne. Taka socjologia, pedagogika