Wpis z mikrobloga

#motocykle #motoryzacja #mechanika #motomirko
Nie będę płacił 1300zl za coś co mogę zrobić sam i mieć z tego satysfakcję. Luz zaworowy, sprawdzenie pompy wody, czyszczenie i synchronizacja gaźników, wymiana uszczelniaczy i oleju w zawiasie. W czwartek powinien z garażu wyjechać o własnych siłach ( ͡º ͜ʖ͡º)
AdamES - #motocykle #motoryzacja #mechanika #motomirko
Nie będę płacił 1300zl za coś ...

źródło: comment_1588629677wybJKDvclHMvZ9ElOzCyeG.jpg

Pobierz
  • 20
@Donmenello gdybym nie miał czasu to bym zapłacił. Ale że koronaferie mocno to sobie siedzę i dłubię. Wczoraj sprawdziłem luz na zaworach, i zrobiłem przygotowanie pod sprawdzenie pompy wody. Ze względu że części do zawiasu będą jutro to dzisiaj mam czas na sprawdzenie pompy, złożenie wszystkiego do kupy i demontaż zawiasu. Jutro powinienem zrobić zawias, w czwartek zsynchronizować gaźniki i powinno być wszystko ok.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AdamES: mam tak samo mireczku, auta robię sam ile tylko mogę choć warunków brak ale cóż, uprę się i zrobię. Jedynie elektronika mnie zmusza do oddawania jej komuś ( ͡ ͜ʖ ͡)
@AdamES: Idąc jego tokiem myślenia, lepiej zapłacić ekipie sprzątającej niż samemu syf ogarnąć. Co jak co ale części do samochodów/motocykli są tanie, wystarczy cierpliwość i chcieć a satysfakcja gwarantowana ;D
Zapłacić komuś 1300 za 2 dni roboty samemu xD


@Donmenello: niektórym się to po prostu nie opłaca robić samemu bo w tym czasie zarobią więcej. Nawet jak mogą to robić w wolnym czasie to też koszty bo nie zrobisz innych rzeczy, które mógłbyś zrobić, chociażby spędzenie fajnego czasu z rodziną.

Ja samemu robię jedynie proste rzeczy na max 1-2h, więcej mi się po prostu nie opłaca i nie chce
Co jak co ale części do samochodów/motocykli są tanie, wystarczy cierpliwość i chcieć a satysfakcja gwarantowana ;D


@Menefe: zapominasz o czasie potrzebnym na przyswojenie wiedzy. Do tego coś spierniczysz i wyjdzie drożej niż u mechanika xD
@trololo55: Zawsze mnie śmieszą moim zdaniem idiotyczne porównania względem czasu. Równie dobrze, czas na napisanie tego posta mogłeś wykorzystać w bardziej korzystny sposób. Osobiście wolę grzebać przy samochodzie samemu, nawet jak to zajmuję cały dzień to i tak korzyści względem gdybym miał to oddać mechanikowi. Zainwestowałem w samochód 1500zł(Najogólniej biorąc) w części i wyszedłem na + z tym. Robocizna mechaników w okolicy za wymianę rozrządu(koszt 200zł) to jakieś 760zł średnio. A
Równie dobrze, czas na napisanie tego posta mogłeś wykorzystać w bardziej korzystny sposób


@Menefe: srając auta nie naprawię

A to maks godzina samemu i mam pewność, że jest dobrze zrobione


@Menefe: aby mieć taką pewność i zrobić to tak szybko musiałeś poświęcić trochę czasu na przyswojenie wiedzy oraz robisz to już, któryś raz. Do tego zakup odpowiednich narzędzi itp. To wszystko kasa, niemierzalna ale kasa.

Do tego musisz mieć bardzo
@trololo55: Nie trzeba mieć wcale prostego samochodu aby go naprawić, a co do umiejętności to wystarczą zwykłe zdolności manualne. Narzędzia? Tu bym postulował, że to jest drogie, porządny zestaw kosztuję w granicach 250-300zł i jest raczej przydatne niż zbędny bibelot. Fakt faktem, że niektóre narzędzia choćby klucz udarowy o dużej mocy i wytrzymałości to koszt rzędu 1500-2500zł, sam mam taką zabawkę z górnej półki która się spłaciła po pierwszym użyciu. Niektóre
@Donmenello: ASO samochodów osobowych to pryszcz w porównaniu do ASO pojazdów ciężarowych. Jedno zadanie, wymienić sprzęgło. Prosta robota jak na fachowców. Oj nie, 10 godzin pojazd był na podnośniku czy kanale i dopiero przy 11 godzinie mógł o własnych siłach opuścić zakład.