Wpis z mikrobloga

#!$%@? nie wierzę xD

Jest sobie stronka hot pjeski na FB i i robią mistrzostwa pieskowych ras. Dziś pojedynek gigantów xD świniopies versus przedstawiciel najinteligentniejszej rasy psów. Ofc wiadomo że border collie dostaje jakieś 500 razy więcej głosów (nie przesadzam, serio było chyba 1.5k dla border i jakies dwucyfrowe liczby dla bulteriera). Godzinę może dwie po tym jak ja zagłosowałam pojawił mi się ten post znów na tablicy, bo koleżanka zagłosowała. Z ciekawości czystej (a może to intuicja xd) sprawdziłam jak się rozkładają głosy. Świniaki mają ponad 600 i w komentarzach spam zdjęciami właścicieli słodkich piesulków xDD no nie wierzę po prostu xD nusieli się skrzyknąć żeby głosować na swoją rasę no bo jak to ich świnka dostała tylko 16 głosów chlip chlip

No kisnę xD

W komentarzu rozłożenie głosów


#psiary #pies #psy #karyna #afera #wykopefekt #facebook
szzzzzz - #!$%@? nie wierzę xD

Jest sobie stronka hot pjeski na FB i i robią mistrzo...

źródło: comment_1588455490zJT9jYAL6UZ3nvchJ3I08G.jpg

Pobierz
  • 15
@szzzzzz: ale o co dupa boli? BC są teraz Uber modne jak laby/goldeny parę lat temu to nie dziwi mnie przewaga. Juz widać że ta moda dotarła do psiego normictwa i z rasy pracujących owczarków zrobiono sobie domowe pieski na 15 minutowe spacery do około bloku. Z twojego posta bije właśnie takie normictwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kozaqwawa gdybym spotkała kogoś kto trzymałby w bloku bordera to bym to zgłosiła do rzecznika praw zwierząt
ból dupy jest o to, że w ciągu godziny z jakichś 20 głosów za zrobiło się ponad 600 dla świniaków +sekcja komentarzy zasrana zdjęciami tylko tej rasy i oczywistym jest że na grupie typu "fani bulterierów" ktoś się oburzył że jego piesek nie jest zupełnie uważany przez resztę społeczeństwa jako cudowny, słodki i kochany no
@kozaqwawa

Myślisz że na grupach borderowych nie było wrzutki z linkiem do głosowania? Na pewno byla na nie jednej


Z tym że border collie (ani większość ras) tego nie potrzebuje.

Moim zdaniem takie oczywiste manipulowanie głosami jest słabe.
@szzzzzz: ale źródeł, w których dowiesz się, że pies potrzbuje zmęczenia psychicznego, a mieszkanie to taka większa buda? Jak nic nie wiesz o psach, to w sumie nie chce mi się rozpisywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie rzecz biorąc - pies ma mieć miejsce spokojnego wypoczynku (mieszkanie/dom) i treningi. Nie ważne czy mieszka w domu z ogrodem czy w mieszkaniu, potrzeby ma takie same i tak samo
@r__k border collie to rasa która we krwi ma potrzebę zaganiania zwierząt, która potrzebuje minimum 2 godziny dzień w dzień intensywnego ruchu, która źle znosi siedzenie samej w, jak to nazywasz, "dużej budzie" przez większość dnia. Została tak stworzona, by pomagać człowiekowi. Miejsce tych psów jest na farmie, na wsi, obok rolnika, może w jakimś domu z ogrodem, dziećmi i aktywnym trybem życia mieszkańców, a nie w apartamencie w centrum betonowego miasta.
@szzzzzz: Ale co zmieni dom z ogrodem? Ogród to taka duża buda - pies go zwiedzi po tygodniu (jak będzie wyjątkowo duży) i tak samo zacznie się nudzić. Psy śpią dziennie 16-18h, to raz. Dwa, nie możesz psu zapewniać ciągle "atrakcji", bo masz przetrenowanego, przebodźcowanego świra, a nie normalnego psa. To jest właśnie bardzo często problem z borderami - bardzo łatwo je nakręcić na pracę, ale ciężko im odpocząć, bo to