Wpis z mikrobloga

cudze dzieci mnie irytują, własne wręcz odwrotnie


@juma777: O właśnie, powiedz mi, kiedy to w tobie nastąpiło? Czy to jakieś metafizyczne uczucie nie do opisania, czy raczej normalna kolej rzeczy?

To jedna z tych kwestii której się najbardziej boję, że moje własne dzieci będą mnie tak #!$%@?ć jak wszystkie inne( ͡° ͜ʖ ͡°).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@klamkaodokna: Tez mnie przeraża brak czasu dla siebie i chroniczne zmęczenie, dlatego myśl, że nie założę rodziny nie jest dla mnie jakaś negatywna. Tym bardziej że małe dzieci nie wywołują we mnie szczególnych emocji. Chyba że to dzieci przyjaciół, to wtedy często widzę w nich takie miniatury osob mi bliskich i to jest nawet cute :)
Jak będę miała takie okoliczności w życiu, że posiadanie dzieci bedzie rozsądną decyzją, to sobie
@klamkaodokna: To prawda, miałem kumpla w takiej sytuacji jak pracowałem na magazynie. Jeszcze gorzej jak małe. 12 godzin tyrki w Aldi, przerzucanie skrzynek po 15 kilo, potem do domu, dziecko, sen, pobudka po 3 godzinach bo płacze, razem 2x3 godziny snu, wstać przygotować się, pomóc żonie, do roboty.

Gościu był tak wykończony, że nieraz już gadał takie głupoty, że myślałem że to już początki choroby psychicznej. Np. śmiał się do pomarańczy
@bowlman: zgadywac? A ciul mnie to ile ty masz lat, Oczywista oczywistosc ze wiek nierwona sie mądrości, tylko ze poza trigerujacymi sie wykopkami nikt tak nie myśli. Ty naprawde sadzisz ze cale zycie bedziesz tak patrzyl na otaczajacy swiat jak teraz? XD nie badz naiwny.
@Mnichuy: no jest ok. Ja cie na dzieciaka nie namawiam, jesli jestes ogarniery i mowisz ze yera nie ma opcji to znaczy ze tak jest. Mi tylko chodzi oto ze jak masz sensowna rozowa i zdrowe dziecko to da sie zyc dosc aktywnie. Zreszta lepiej miec aktywnego starego 2-3h dziennie niz leniwa bule 6h przed tv.
Nie ma żadnych racjonalnych powodów do robienia dzieci oprócz prymitywnej chęci do przekazania swoich genów i tej mistycznej szklanki wody na starość. Argumenty w drugą stronę można wymieniać w nieskończoność. Wybór jest oczywisty ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MjentowaKupka: Dla większości rzeczy w życiu nie ma racjonalnych powodów oprócz prymitywnych chuci. Same związki to jest zazwyczaj gra, w której każdy przegrywa i "traci", a jednak większość ludzi w
@klamkaodokna: tak naprawdę kluczowe są pierwsze 3 lata. Przy kolejnych dzieciach ten czas się skraca, bo starszy ogarnia młodszego. Jak dziecko jest dobrze wspierane w swojej samodzielności to 2.5 - 3 latek już jest w większości samoobsługowy ( )
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xing77: nie robię. Od dziecka mówię, że nie zamierzam rodziny zakładać to się dalej niektórzy dziwią, że nie mam i nie szukam żony/konkubiny/dziewczyny ( ͡ ͜ʖ ͡)

@Fraagles: nie napisałem, że nie ma czasu tylko, że nigdy nie ma dnia bez obowiązków