Wpis z mikrobloga

Przeanalizujmy poniższe zdjęcie...

☑ rowerzysta wyposażony w profesjonalny sprzęt
☑ jadący po drodze przeznaczonej dla aut

pomimo:

☑ zakazu poruszania się na tej drodze rowerem
☑ nowiutkiej asfaltowej ścieżki rowerowej zaraz obok

Tak trzeba żyć... ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#olsztyn #rower #rowery #rowerzysci #warmia
BJXSTR - Przeanalizujmy poniższe zdjęcie...

☑ rowerzysta wyposażony w profesjonaln...

źródło: comment_1588094082TtGC9RqAViCxObvaEwYqhW.jpg

Pobierz
  • 339
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to co rower taki ciężki że k---a ciężko mu jest stanąć, i przeprowadzić przez te 0,5m chodnika i 0,5m trawnika ?


@kwaz1: A ma taki obowiązek? Czy zarządca drogi jednak jest debilem i postawił znak bez sensu, niepraktycznie.
  • Odpowiedz
Ma?


@reddin: ma. Jeśli nie może jechać dalej (bo znak, a ty nie wskazałeś, mimo wielokrotnych próśb, przepisu, który umożliwia jego zlekceważenie), nie może zawrócić, to jedyne co mu pozostaje jako rowerzysta, to przestać być rowerzystą i stać się pieszym. A nikogo nie interesuje (no, może przesada, zawsze mandat może dostać), co pieszy nosi, toczy czy prowadzi. Jeśli wskażesz przepis, który pozwala rowerzystom ignorować znak zakaz jazdy rowerem, chętnie
  • Odpowiedz
to przestać być rowerzystą i stać się pieszym.


@Nieszkodnik: Na jakiej podstawie? Bo ja to widzę tak, że jadę dalej ignorując błędnie postawiony znak zakazu ruchu rowerem i w razie próby wystawienia mi mandatu, odmawiam przyjęcia i w sądzie dochodzę swoich racji.
Na skrzyżowaniu włączam się pojazdem na DDR.

Urzędnik stawiając tak znak pokazał swą indolencję co więcej ludzie znający to miejsce piszą, że brak jest wcześniej DDR oraz jego
  • Odpowiedz
Jak dasz mi najpierw przepis obligujący do noszenia pojazdu, lub jazdy po krawężnikach i trawnikach.


@reddin: przecież nikt cię nie każe nosić pojazdu, czy jechać po krawężnikach i trawnikach - to właśnie te twoje zwidy ("Bo ja to widzę tak")...
  • Odpowiedz
@reddin: to wciąż nie zostało rozwiązane :) Znak ZAKAZUJE poruszania się rowerem za znakiem. I nie ma od tego wyjątku, że zjazdu nie ma, że głupio postawiony znak itp. ZA znakiem NIE WOLNO jechać rowerem. A to jak sobie poradzisz z sytuacją to Twoja brocha. MOŻESZ się teleportować, możesz przenieść rower w rękach, możesz zadzwonić po lawetę, cokolwiek co jest dozwolone w prawie. I nie jest potrzebny przepis NAKAZUJĄCY cokolwiek
  • Odpowiedz
A ma taki obowiązek? Czy zarządca drogi jednak jest debilem i postawił znak bez sensu, niepraktycznie.


@reddin: ma wg przepisów nie może tamtędy jechać a obowiązek moralny dbania o innych i niestwarzania niebezpieczeństwa dla ruchu. Wg twojej logi to ja nie mam obowiązku go omijać, mogę przejechać po nim.
  • Odpowiedz
niech robi co chce pod warunkiem, że jest to dozwolone w prawie. NIE MOŻE przejechać za znak


@kretoslaw25986: Nie może się tam tez zatrzymywać jak sądzę. Ciekawostka idealna na tę sytuację, czy można samochodem wyprzedzić rower na podwójnej linii ciągłej? Znak zakazu ruchu jest postawiony bez sensu.
  • Odpowiedz
Znak zakazu ruchu jest postawiony bez sensu.


@reddin: pewnie tak jest, ale to nie uprawnia ani nie usprawiedliwia w żaden sposób jego nieprzestrzegania. Taką sytuację należy zgłosić do zarządcy drogi i poprosić o umieszczenie znaku w rozsądniejszym miejscu. A dopóki się to nie stanie to przejechanie za ten znak jest wykroczeniem.
  • Odpowiedz