Wpis z mikrobloga

@ramzes8811 skończą jak stoczniowcy ze stoczni gdańskiej. Jak chcieli cześć pozwalniać, a zaoszczędzone pieniądze unowocześnić zakład aby był jakkolwiek konkurencyjny na światowym rynku, to palili opony w całym mieście. No to teraz będzie tam budowana nowa dzielnica Gdańska.

A prawda jest taka, że tam można było wziąć jakąś rurkę w rękę i łazić 12h w kolko po zakładzie. I jeszcze nadgodziny wpadły xD
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Ale ja cie nie obrażam. Nie piszę tego złośliwie, nawet ci współczuję delikatnie. Mój post nie miał mieć wydźwięku pejoratywnego.

Gdybyś choć trochę byś był rozgarnięty na jakiego się kreujesz to byś wiedział, że by kogoś zdjagnozować psychicznie jako chorego nie wystarczy przeczytać jednego posta czy dwóch gdzie ktoś ma inne spojrzenie na daną sprawę.


Ja cię nie diagnozuje. Pewne schorzenia mają bardzo charakterystyczne objawy. Od diagnozy jest lekarz psychiatra, ja mogę jedynie zauważyć analizując twoje wpisy, że masz pewne objawy które są charaktersyczne przy pewnych schorzeniach
  • Odpowiedz
@ramzes8811 mam dwóch szwagorw górników. #!$%@? jaki to jest rak. Barburki, czternastki, siedemnastki, olowkowe, wakacyjne #!$%@? wie jakie jeszcze i ile pod stołem dostają. Są w kopalni miedzi ale deputat węgla się należy, nie chcesz węgla? To wypłaca Ci kolejne #!$%@? wie jakie i #!$%@? wie za co pieniądze. Patologia. Ale im się należy !!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Ja to tylko tu zostawię:
Blisko 3,9 tys. zł brutto - tyle wynosi już średnia emerytura górnicza. Najnowszy raport ZUS porównuje wysokość emerytur w poszczególnych zawodach.
Z zestawienia wynika, że żadna z grup podległych ZUS nie dostaje więcej niż górnicy - ich emerytury są niemal dwa razy wyższe od średniej, która wynosi teraz 2040 zł brutto.
Dla porównania nauczyciele na emeryturze dostają średnio 2270 zł brutto, kolejarze - 1907 zł brutto, a żołnierze, policjanci i strażacy - 3342 zł.
Na koniec 2017 roku w kopalniach węgla kamiennego pracowało 82,7 tys. osób, na koniec 2018 roku liczba etatów wzrosła do 82,8 tys., a w lutym 2019 roku powiększyła się już do 83,2 tys. W tym samym czasie wydobycie węgla spadło z 65,5 mln ton w 2017 roku do 63,4 mln ton w ubiegłym roku – wynika z danych zbieranych przez Agencję Rozwoju
  • Odpowiedz
Dlaczego górnika ma obchodzić kwestia ekonomii i opłacalności węgla? Powiem ci na moim przykładzie. Pracuje na kopalni bo mi się to opłaca, nie wierzę że dorobię do emerytury i szczerze powiedziawszy z punktu widzenia pracownika #!$%@? mnie obchodzi czy polski węgiel się opłaca ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Rouksa: W punkt, większość znajomych i ja ma podobne podejście do tego, jebnie to jebnie. Z jakiej racji mam
  • Odpowiedz
@Drakii: Nie mieli za bardzo wyboru, żeby dawać te przywileje. W latach 90-tych, gdyby energetyka musiała płacić ceny rynkowe za węgiel to w Warszawie pracowałby się 3 miesiące na 10 minut świecenia żarówki.
  • Odpowiedz
  • 0
@ramzes8811 Nikt nie chce tego drogiego węgla, bo jest drogi między innymi przez koszty pracy, i procesu wydobywczego. Ale z drugiej strony. Kto pójdzie tam robic bez motywacji w postaci profitów?
Młodzi wykształceni oprócz kasy pytają, czy są owocowe czwartki albo jakie jest wyposażenie w firmowych autach. Pamiętam jak kiedyś był program o górnikach, i młody gość powiedział wprost. Ja poszedłem tutaj, a nie do fabryki Fiata bo dają lepsze przywileje
  • Odpowiedz
@ramzes8811: Ilu z Was wie jak wygląda praca górnika oraz ile dokładnie zarabiają? XD każdy czepia się związków a nikt nie pomyśli o zwykłym przeciętnym "rylu" gdzie w spółkach typu Tauron zarobki miesięczne brutto wynoszą ~ 3000 brutto. Już widzę jak każdy z Was by zjechał kilkaset metrów pod ziemię pracować w warunkach gorszych niż każdy zakład. Praca jest niebezpieczna, można znaleźć wiele dowodów na ten temat, nie będę się
  • Odpowiedz
A mnie się już nawet nie chce z wami pisać. Szkoda słów. Tak jakby zwykły górnik był tutaj cokolwiek winny. Winny tego że zarabia za swoją pracę, winny przywilejów, Winny naszego droższego węgla, winny związków zawodowych, winny nieudolnych kolejnych ministrów, dyrektorów. Tylko wy #!$%@? kryształowi wszyscy
  • Odpowiedz
Ale ja cie nie obrażam


@m00n: Owszem obrażasz. Obrazić można nie tylko stwierdzeniem "jesteś debilem" ale jak najbardziej pisząc "on najprawdopodobniej jest chory psychiczne" obrażasz. Widać, że masz braki w kulturze osobistej skoro musze ci takie podstawy tłumaczyć. Powiedziałbyś taką rzecz obcej osobie na ulicy? Nie? To dlaczego mówisz taką rzecz w internecie. Jesteś niewychowany i tyle. A wszystko tylko dlatego, że nie zgadzasz się z pewnymi rzeczami które piszę. Wstyd.

a, ja mogę jedynie zauważyć analizując twoje wpisy, że masz pewne objawy które są charaktersyczne przy pewnych schorzeniach
  • Odpowiedz
Ja to tylko tu zostawie


@boguchstein: Niepotrzebnie to do mnie piszesz bo ja tego nie neguje. Neguje tylko obrażanie bogu ducha winnych ludzi. Winny nie jest beneficjent tylko ten kto przywileje rozdaje i w czyich kompetencjach jest możliwość zarządzania nimi. Abstrakcją jest wymagać od ludzi wiedzy ekonomicznej gdy się w tym aspekcie w ogóle nie kształci społeczeństwa. Winny nie jest więc górnik, czy beneficjentka 500 plus. A rządzący którzy dają
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: mimo wszystko, gdy ma się wiedzę, którą przedstawiłem powyżej, to każde kolejne teksty od związków górników powinny być przyjmowane z uśmiechem, jako żart. Rozumiem, że związki nie reprezentują poglądów wszystkich górników, ale trzeba jasno sobie powiedzieć, jak sprawa wygląda. Za chwilę znowu będzie narzekanie na pensje, pozywanie pasków itd., gdy fakty są zgoła inne. Jesteśmy okłamywani od lat, ale coraz więcej ludzi widzi patologię tego zjawiska.
  • Odpowiedz
nie. Oni zrobią wszystko, żeby to utrzymać


@portas91: I dziwi cię to? Ty też w imię sprawiedliwości społecznej oddałbyś swoje pieniądze? Ile w tamtym miesiącu wpłaciłeś na działalność charytatywną? Nikt nie chce oddawać tego co już dostał. To naturalna ludzka cecha. Nie można ludziom dawać czegoś co im się nie należy. Ale jeśli już dasz to nic dziwnego, że będzie chciał to utrzymać. Naturą ludzką jest dbanie o swoje interesy,
  • Odpowiedz