Wpis z mikrobloga

#vps #node #react #hosting

chcę postawić dosyć prostą aplikację opartą na react+nodejs+postgresql (logowanie, rejestracja, płatności payu). Zastanawiam się nad hostingiem/vps-em, który uciągnie na spokojnie z 1000 użytkowników jednocześnie w godzinach popołudniowych/wieczornych.

Posiadam pewną wiedzę z zakresu linuxa. Zakładam, że wybranie vps związałoby się z:
- zainstalowaniem nginxa, node, postgresa,
- ustawienie zadań cron do robienia kopii zapasowej plików i bazy
- wrzucenie builda z reacta i aplikacji nodejs
- konfiguracja linuxa, aby nginx i aplikacja node uruchamiała się wraz z uruchomieniem systemu
- wykorzystanie modułu pm2 dla aplikacji nodejs
- ustawienie rekordu A w strefie DNS, aby wskazywał na adres serwera
Czy o czymś nie pomyślałem, coś robię źle? Muszę się martwić o jakieś dodatkowe zabezpieczenia? Jaki vps polecacie?

Jeżeli chodzi o hosting to znalazłem 2 opcje, które umożliwiają postawienie aplikacji nodejs.
Mydevil oraz atthost. Jakieś opinie na ich temat (głównie chodzi o tego nodejs)?

Najbardziej zależy mi na bezawaryjności. Cena jest sprawą drugorzędną.

Z góry dzięki za pomoc :)
  • 4
  • Odpowiedz
Najbardziej zależy mi na bezawaryjności. Cena jest sprawą drugorzędną.


@zarg: Ty potrzebujesz bazy dany z repliką i failoverem oraz przynajmniej dwóch webserverów z loadbalancerem, a nie bezawaryjnego VPSa.
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar trochę się źle wyraziłem. bardziej mi chodziło o małą awaryjność u dostawców. mam kilka stron na linuxpl postawionych i co kilka dni/tygodni zdarza się, że strona bardzo spowalnia. zdarzało się nawet, że nie była dostępna przez 2/3 godziny. Tego chciałbym uniknąć.

@Koliat aplikacja głównie będzie wyświetlała filmiki na stronie i w tym celu chcę wykorzystać cloudflare streama.
  • Odpowiedz
@zarg: ja bym polecał VPS'a lub VPS'y od webh. Masz tam VNC itd więc możesz właśnie zrobić sobie jakieś failover itp. Backupy są i działają bezproblemowo. Zdarzają się jakieś upgrade'y infry ale z reguły o 2-3 w nocy i trwają bardzo krótki (kilka minut maksymalnie).
Mam już kilka lat i sobie chwalę.

https://webh.pl/serwery-vps-kvm
PROMO5192 i będzie 20% taniej :)
  • Odpowiedz