Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Antekex: nie pracowałem w gastro, ale wydaje mi się że ma to związek z możliwością obsluzenia mniejszej liczby stolików i konieczności wydania wielu dań na raz i w kolejności
Kelner potrafi wybrać dania i dobrać do nich wino, sprawić żeby Goście poczuli się dobrze w restauracji. Towarzyszy Gościom czasem kilka a nawet więcej godzin


@slaper: Słuchaj, ja też potrafię dużo różnych rzeczy, z klientami też często spędzam po kilka godzin, a jakoś płaci mi szef a nie oczekuję napiwków od klientów ( ͡º ͜ʖ͡º)

U fryzjera/czy k... a takiego barbera też nie zostawiacie jak was
@Boros:

możliwością obsluzenia mniejszej liczby stolików

Za to będę mieli więcej ludzi przy jednym dużym, nie robi to żadnej różnicy..

konieczności wydania wielu dań na raz i w kolejności

Ok, to brzmi w miarę sensownie, ale nadal nie jestem przekonany.
pasuje czy nie wpisów nie usuwam. Zabolało biedoto ? zryj w "restauracji " pod złotymi łukami jak uważasz, że napiwek w takiej wysokosci jest ok. Przy takim zamówieniu to sie dziewczyna raczej naganiała. To nie podanie pizzy i piwka. 20 zł xD Jak wam nie wstyd ? Ale nie ma sie co dziwić jak przecietny komentator wydaje góra 16.80 za zestaw z big burgerem xD


@WiesniakzPowolania: Ile tego ganiania miała? Ile
Kurierowi jakoś się nie daje napiwków, że dostarczył paczkę.


@Alesja: No właśnie ja np. daję. Na pewno nie żądam reszty z pobraniówek, jak mam do zapłaty 194zł to daję 200 i tyle.
@Silly_Alpaca skończy się ta epidemia to idź spróbuj popracować sobie w gastronomii jako kelnerka czy kucharka przez 10 godzin. Zobaczymy po tygodniu jak będziesz w niebo wzięta
@Vuko__Drakkainen Żadna ale jest to robota w #!$%@?. Kultura wymaga żeby się zostawiło ok 10% ale u nas jak w chlewie obsranym gównem. Wiesz jak wygląda zatrudnienie w takiej branży? Kiedy raz szedłem na rozmowę kwalifikacyjną to babka mi powiedziała 8h za godzine i reszta z napiwków XDDDD grzecznie podziękowaniem. Jeszcze odnośnie napiwku - jezeli masz zamówienie w restauracji za 1k to znaczy, że napiwek w wysokości 100zl nie będzie dla Ciebie
@runcek to szef restauracji za co im płaci skoro przeplacam na jedzeniu w dobrej knajpie razy 10 za jedzenie. Robię rachunek na 4 osoby na 1500zl do tego przeplacam za butelke vodki 350zl, mały naparstek sosu 20zl reszty nie liczę i jeszcze masz godność mowic, że mam dać napiwek 200zl za to, ze ktoś jest miły i przyniósł jedzenie, a jego szef go dyma i daje minimalną.
@runcek spoko ja rozumiem ich pracę itp. Zostawiam napiwki, ale nie oszukujmy sie jak idziesz na steka to srogo przeplacasz, w zwiazku z tym to szef restauracji powinien o nich dbać. Często 5% maja juz wliczone w cenę i jest informacja, ostatnio tak miałem. Porządna knajpa ale jedzenie co najwyżej dobre a obsługa znudzona. Różnie to bywa
@Alesja: @michin: jak ja byłem kelnerem lata temu, to pewna baba organizowała obsługę kelnerską na bal charytatywny Dutkiewicza i jego małżonki, odbywający się we Wrocławiu w hali stulecia.
Mówiła wprost, że płaci psi grosz i że każdy tam na balu zostawia solidne napiwki, obsługa 10cio osobowego stołu.
#!$%@? prezes jakiegoś banku czy inny guguś na koniec "życzył mi wygrania 6tki w totolotka" xDDD
Jakby nie dali, to spoko, ale #!$%@?
@luti: Ja też wolałabym znaleźć normalnie płatną pracę z której mam zagwarantowany stały przychód i która jednocześnie mogę pogodzić ze studiami. W gastronomii jest najłatwiej znaleźć pracę dorywczą z elastycznym czasem pracy, ale niestety większość restauracji działa w ten sposób że płacą grosze a reszta z napiwków. Jeśli już jest w gastronomii normalna praca , z pracodawcą który traktuje kelnerów jak ludzi i nie trzeba na napiwkach polegać, to trzeba się