Wpis z mikrobloga

Jakie są różnice pomiędzy java a windows 10 edition? Wiem o głównych różnicach (np menu) i braku modów w w10 edition ale chodzi mi bardziej o jakieś drobne różnice w samym gameplayu, które jednak czasem mogą być irytujące. I jak jest z szybkością wydawania nowych wersji?

#minecraft
  • 8
@Sayong: Umiem używać google i dowiedziałem się już dawno o najważniejszych różnicach. Chodziło mi o drobne zmiany gameplayowe które nie są zwykle wymieniane w tego typu porównaniach, a chyba jest ich sporo czytając opisy różnych itemów czy mobów na minecraft wiki.
@Kutalongest: Mam taką kopiuj-wklejkę. Dodam, że ostatnią aktualizację najpierw dostała wersja na Windows 10, ale niewiele szybciej. Bodajże wychodzą dwie duże aktualizacje rocznie do obu wersji. Po szczegóły chyba będziesz musiał czytać wiki gry: https://minecraft.gamepedia.com/Minecraft_Wiki
Treść obu wersji jest niemal identyczna.

wersja Java
Plusy:
- Ogromna baza przeróżnych modyfikacji
- Masa serwerów, np. Wynncraft
- Lepszy system walki niż w Windows 10 Edition

wersja Windows 10 Edition
Plusy:
- Lepsza optymalizacja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mat759: A tak jeszcze zapytam, w systemie walki jakie były wszystkie różnice? Wiem że na pewno tarcze, ale te do bedrocka dodali już jakiś czas temu. W Javie był ładowany atak mieczem, czy z jakimś modem mi się #!$%@?ło?
@Zwanek: W Bedrock Edition można "spamować lewy", a w Javie trzeba chwilę odczekać, aby zadać pełną wartość obrażeń przedmiotu. Toporki zadają więcej, ale są wolniejsze od miecza. Można zaatakować zanim pasek ataku się napełni, ale zadaje wtedy znacznie mniej obrażeń.