Wpis z mikrobloga

bralem dzisiaj z nudow udzial w kursie #python z akademii kodu od podstaw zeby sobie utrwalic to co juz umiem i mnie zdziwiło ze zdecydowana wiekszosc uczestnikow to kompletnie ludzie z innych branż, całkowicie zielonych w temacie, pełno różowych które daje rękę że nie odróżniają plusa od minusa na akumulatorze a biora sie za programowanie bo uslyszeli ze w it to tam pieniążek jakis jest i w ogole wszystko super lepiej niz na stoisku oriflame.. osobiscie uwazam sie za leszcza w tym temacie, ledwo znam podstawy paru jezykow ale przynajmniej od dziecka bylem zainteresowany elektronika, komputerami, skonczylem dwie szkoly techniczne i mnie to ciekawilo od kiedy pamietam. teraz jak mam wiecej czasu to dopiero zglebiam wiedze i mierzi mnie taki ktos kto zaczyna sie zajmowac tematem tylko po to aby miec kase. pozniej jest tylko z tego kwas w pracy zeby z takim kims obcowac dzien w dzien i psucie rynku. co o tym myslicie? #naukaprogramowania #programista15k #zalesie
  • 41
i nadmierny fanatyzm to rak


@Canova: niby tez prawda ale mialem do czynienia z paroma takimi fanatykami, ktorzy mimo ze byli w opór osobliwi i nieugodowi to w trudnych sytuacjach to wlasnie oni ratowali wszystkich jak juz byla trudna sytuacja. wymagalo sporo czasu oraz zrozumienia aby ich docenic
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@rosso_corsa: potrzebujesz dodatkowych wyjaśnień do tego, że część ludzi zarabia gówno pieniądze i liczy na to, że jak się przebranżowi, będzie zarabiać lepiej? Tudziez liczy na możliwość pracy zdalnej, czy inne tego typu rzeczy. Z powołaniem miałam także na myśli rzeczy takie jak na przykład praca pielęgniarek czy innych ratowników medycznych, co #!$%@?ą dość mocno, a zarabiają gówno, ale "powołanie".

Szkoda w ogóle komentować iPhone jako wyznacznik bogactwa i dobrych zarobków,
liczy na to, że jak się przebranżowi, będzie zarabiać lepiej? Tudziez liczy na możliwość pracy zdalnej, czy inne tego typu rzeczy.


@mozgogrdyczka: no i tu jest wlasnie to w czym sie roznimy bo ty bys najchetniej chciala złote góry za pierdzenie w stołek albo w ogole za darmo a mnie to rypie i jak mam czym sie zajmowac cale zycie to wole zajmowac sie tym co mnie interesuje. kiedy bawiłem się
@rosso_corsa: oj juz bez przesady i tak te 99% pójdzie we front end gdzie będą z linijka liczyć ile pixeli w prawo przesunąć button w panelu logowania. A na full/back czy soft dev idzie naprawde minimalna garstka bo jak wejdzie oop, abstrakcje i inne cuda to większość wanna be dostaje ptsd i zaczyna sie pocic.
@rosso_corsa #!$%@? z tą pasją, bootcampy za pomocą mediów i i sponsorowanych artykułów wmówiły ludzia że programowanie jest dla wszystkich a rynek dla juniorów to istny raj, szczyctem było że kiedyś bodajże na wp i jakimś innym portalu widziałem identyczne artykuł xD. Generalnie prawda jest taka że każdy może nauczyć się jakiegoś języka programowania ale nie jak w nim programowac to wymaga czasu i naprawdę sporo praktyki. Umówmy się nie trzeba być
jak się wgl nie lubi programowania to kiepsko to widzę


@ekjrwhrkjew: no ja takich ludzi zdolnych i mądrzejszych ode mnie znam którzy są jak muchomory pozniej przez to w robocie bo chcial kasy, dorwał, najezdzil sie w koncu do tej tajlandii, nażarł i co tam chciał jeszcze a teraz coraz wieksze cisnienie zeby cos zmienic bo juz ma roboty tak dosyc ze #bedzierzigol chłop i szkoda na niego patrzec
@Killeras: no sa takie ewenementy, od biedy popatrz na te grupki "nauka programowania" albo jakies fora gdzie maja problem ze wskaznikami a co dopiero z czyms co jest bardziej skomplikowane.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@rosso_corsa: widzę, że szkoda czasu na dyskusję, bo ty lepiej wiesz co ja chcę, bo już mnie umieściłeś w jakiejś swojej szufladce i ignorujesz 3/4 moich wypowiedzi, ponieważ nie umiesz spojrzeć na świat z perspektywy innej niż własna xD

Ludzie nie są szczególnie mądrzy, ale jak wydaje im się że taki programista tylko klepie w kąkuter i zajebiście zarabia, myślą, że też tak mogą, zaś specjaliści od PR przekonują ich o
no nie kazdy ma takie bezrefleksyjne zycie jak ty


@rosso_corsa: jeśli twoje wysrywy pod tym postem nazywasz refleksjami, to współczuję. Może najpierw zacznij pracować w branży, a potem upubliczniaj swoje "refleksje" na jej temat.
@zwei: przeciez mowie ze z programowania slaby jestem. chodzi o to zeby tym manicurzystkom wreszcie wzrosly place i niech zarabiaja te 20k i zyja w swojej bańce, nie zblizaly sie do mojej chyba o to mi naprawde chodzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Pfnet: @zwei: eh panowie, coraz więcej amatorów pcha się do zabawy, mam nadzieję, że przejdzie ta nowelizacja ustawy i będzie można się uczyć programować tylko z licencją, bo serio niektórzy nie mają ani wyobraźni ani doświadczenia, i na przykład zapisują się na bootcampy
napisalbys cos mądrego jak ty to widzisz a to pierdzielisz tylko inwektywy i zgrywasz autorytet nie mowiac w zasadzie NIC


@rosso_corsa: już zostało Ci to wyjaśnione w innych komentarzach, ale albo nie chcesz, albo nie umiesz spojrzeć na to z innej strony niż swoja. Widzisz tylko dwie skrajności w tej sytuacji, czyli bycie pasjonatem vs chodzenie do pracy za karę, a pomiędzy nimi jest jeszcze całe spektrum. Praca w it nie
@Pfnet: ja nie jestem zadnym pasjonatem i nie cierpie okreslenia pasja bo kojarzy mi sie z czymś niezdrowym. skrajnosci wzialem za przyklad ktory zaczal mnie zastanawiac. widac ze niebardzo mnie zrozumiales bo nie uwazam wcale tego zawodu za zaden wybrany i pisalem nawet wczesniej ze jestem za tym aby sprzataczki zarabialy tyle samo aby tylko nie bylo takich cyrków ze sie przebranżowują i wywalają wszystko w cv do gory nogami. samo
sam nie pracujesz w branży.


@Pfnet: moim zdaniem troche błędnie to postrzegasz bo patrzysz od strony komercyjnej czyli licza sie tylko lata na PROD a to ze ktos cale zycie poswieca komputerom to juz nie ma prawa slowa powiedziec. jezeli tak to faktycznie nierozumiemy sie troche.