Wpis z mikrobloga

Gniję z ludzi którzy teraz biorą kredyty na 30 lat na klitki 40m2 po 10k za metr w "kameralnych" osiedlach deweloperskich xD

Jeszcze żeby te mieszkania były jakieś spoko ale nie są bo:
-Sa fatalnie zaprojektowane
-Brak infrastruktury, brak zieleni, brak przestrzeni, brak parkingów
-Jakieś przedmieścia które za kilka lat zamienią się w slumsy
-Nasrane blok obok bloku, 5 metrów od balkonu okno sąsiada

A do polszy nadchodzi kryzys demograficzny i gospodarczy. Przecież to za max 10 lat będzie warte połowę swojej ceny(realny koszt budowy metra kwadratowego to około 5k złotych, reszta to zysk dewelopera). Ale młodzi oraz "inwestorzy" janusze dalej biorą kredyty na potęgę i nabijają kabzę bankom i deweloperom a za 10 lat będzie płacz bo klitka już nie jest warta 400k i max co można za nią dostać to 250k. A kredyt na nią razem z odstekami opiewa na 700k(tak, przy obecnej polityce rządu stopy za kilka lat tak polecą w górę że się zesracie).Pamiętajcie, prawdziwa bańka to kiedy nikt nie wierzy że ona jest i wszyscy myślą że ceny będą rosnąć w nieskończoność.

#nieruchomosci #gospodarka #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #zarobki #mieszkanie #kupnomieszkania #bekazpodludzi #ekonomia
S.....b - Gniję z ludzi którzy teraz biorą kredyty na 30 lat na klitki 40m2 po 10k za...

źródło: comment_1587215702zVdMZzEw1ddTURRzUWZsly.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@Scaab: Ludzie robią ze "swoimi" pieniędzmi co chcą i nic nam do tego. Jednak trochę prawdy w tym jest co mówisz, jakiś czas temu przeprowadzałem przyjaciółkę do mieszkania, które kupiła za ponad 300 000zł. 38m^m2, z "ogrodem", który w rzeczywistości jest trawnikiem 2x4 metry, osłoniętym płotem wysokości 2m, na który mogą patrzeć, pluć, rzucać kiepy i szczać sąsiedzi z pozostałych czterech pięter ponad nią, taka iluzja luksusu ( ͡º ͜
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Scaab: A gdzie niby mają mieszkać? Jest jakiś niby wybór? Zanim rzucisz super pomysł o wsi i małych miastach, to od razu kontrargument o możliwościach, zarobkach i praktycznym "nieistnieniu" niektórych branż poza największymi miastami.
  • Odpowiedz
Ceny gruntow mmaterialow i robocizny to jakis kosmos


@Reanef: jaki kosmos? nie spotkałem się z budowlaniec 15k, albo nawet 5k. Ile w mieszkaniu masz tej działki? 3-4 metry? nawet nie wiem czy tyle. Z reguły, cenę działek pokrywają garaże.
  • Odpowiedz
@Reanef: hehe, bo jak jesteś z dużego miasta lub z okolic, to poprost firmy traktują Cie jak frajera i tyle xD. Sam mam znajomych, co jak im ktoś z krakowa zadzowni to + 50% przynajmniej
  • Odpowiedz
@sh2dov ciekawe jaki haha, chyba właściciel firmy budowlanej, a nie robol. Jednego znałem, co był kierownikiem dwóch busów ludzi haha, bo tak się budowlańców podlicza, na busy. I gostek na b2b miał 6k netto na fakturze na miesiąc, z czego wypłatę dostawał zawsze nieregularnie
  • Odpowiedz
@TheDzions: Pracuje na wlasny rachunek, zarrudnia tylko pomocnika. Moj kuzyn skonczyl automatyke i robotyke i woli junkersy wieszac. Za tydzien roboty przy podlogowce czy piecach zarabia wiecej niz jako automatyk.
  • Odpowiedz
@TheDzions: Dzialam osobiscie w budowlance i robie troszke bardziej skaplikowane rzeczy niz kafelki i nie w polszy. Ale zrobienie zrobienie instalacji elektrycznej w mieszkaniu wystarczy mi weekend z pomocnikiem a fakturka wtedy juz jest ladna.
  • Odpowiedz