Wpis z mikrobloga

@geuze: Dokladnie tak ! Może i te chleby z ultradziurami wyglądają ciekawie i na swoj sposób artystycznie, ale prawidłowo przefermentowany chleb nie powinien wyglądać jak ser szwajcarski. Powie to każdy doświadczony piekarz. Na tej piekarniczej braci bez chleba z dziurami wielkości piłki golfowej to nawet nie ma co startować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tryggvason: tam jest mnóstwo świetnych rad z jednej strony, a z drugiej wszyscy zachwycają się ewidentnie źle przygotowanym pieczywem ¯\_(ツ)_/¯ W każdym razie to jedna z ciekawszych grup na jakie się ostatnio natknąłem.

@Snuffkin: ja mam w pracy dwóch ex-piekarzy, oboje pracowali w czasach gdy niemal wszystkie etapy poza mieszaniem ciasta robiło się ręcznie - nacinanie, formowanie bochenków itd. Jak im pokazywałem zdjęcia z tych grup to tylko kiwali głowami.
geuze - @Tryggvason: tam jest mnóstwo świetnych rad z jednej strony, a z drugiej wszy...

źródło: comment_1587210362Hy1eQNGxGdsv3seWROgrZa.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: ()

Może wstawiłeś swój post w takiej godzinie, że mało kto przeglądał dane tagi. Może dałeś mniej tagów niż ja, a może ktoś niekoniecznie plusuje za chleb, ale za pokazanie progresu. Chleb nie jest spalony i nie jest kamieniem, więc nie rozumiem pretensji.

Ale wiadomo - wszystkie plusy to zasługa mojego różowego paska pod awatarem. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: po pierwsze, to nie jest instagram XD Po drugie, może się po prostu źle wstrzeliłeś, niby bordo, a nie wiesz jak działa wykop? Staramy się tutaj na tagu #bojowkapiekarska od lat trzymać jakiś poziom, to nie jest konkurs na najładniejszy wypiek i najwięcej plusików.

pięknie wyrośnięty, idealnie przypieczony 5 pkusów


@Kick_Ass: jeżeli już tak się chwalisz, to ja w Twoich postach idealnych chlebów nie widzę, nigdzie nie chwalisz się
  • Odpowiedz