Wpis z mikrobloga

Sytuacja z wczoraj z pracbaza. Nawet nie wiem jak reagować na to XD.
-bądź w miarę nowy w pracy,
-dostań zakres do zaprojektowania w AutoCad,
-dostań przodka w postaci podobnego projektu kolegi z pracy,
-na rysunkach kolegi nie istnieje żadna tolerancja,
-zadzwoń i spytaj się grzecznie i miło co z tolerancją, czy dodają ją na warsztacie, i jak jej nie mają to jak to składają na budowie,
-kolega nie rozumie pojecia tolerancja, za to zaczyna Ci tłumaczyć jak nowicjuszowi podstawy projektowania,
-po 15 minutach próby wytłumaczenia pojecia tolerancja poddaj się, podziękuj i rozłącz się,
-zadzwoń na budowę i spytaj się jak to robią skoro nie mają żadnej tolerancji/ może im nie potrzebna??,
-na budowie tym bardziej nie rozumieją pojęcia tolerancja, za to tłumaczą co to kotwa i jak się wierci w żelbecie XD
-szkoda strzepic ryja, swoje rysunki zrob po ludzku i tyle,

-dzis dostań długiego maila od kolegi z biura, który sprawdził twoje rysunki (choć nie ma takiego obowiązku) i wypisał 20 uwag typu; hatch trochę za gęsty, przesuń opis trochę w prawo, użyj innej czcionki, linia przerywana za gęsta itp itd,
-gość z budowy napisał do szefa, że ja chyba nie znam sie na projektowniu bo dziwne pytania zadaje,

#pracbaza
#projektowanie
#cad
#zalesie
  • 91
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NeuroTC: typowe, tez tak mialem, pytalem jednych jaka tolerancja no to zadnej ma dzialac 0-1, pytam drugich to mowia ze ma byc na miekko bo wtedy nie musza wiercic. rzecz w tym ze liczy sie opinia tylko pierwszego wiec zrobilem tak jak chcial pierwszy XD no to ta reszta dzbanow wracala z tym gownem bo im sie nie chcialo tego co maja szlifowac XD i ch xD
  • Odpowiedz
@NeuroTC EN1090-2 jest cały komplet tolerancji wymiarów zaczynając od tolerancji wykonania otworów w zależności od średnicy otworu, otwory powiększone, fasolki etc. po tolerancje osadzenia kotew fundamentowych w pionie i poziomie, żeby później zgrać to z resztą elementów konstrukcji. Normy szczegółowe ISO, nawet długości zaciskowe śrub. Jak się zabezpiecza przed korozją ocynkiem to też trzeba mieć pojęcie o otworach i tolerancjach wymiarów, robiąc na pałe to r------e element i już xd Do
  • Odpowiedz
@NeuroTC: jakbym czytał o swoim poprzednim miejscu pracy, gdzie projektant był tak naprawdę rysownikiem i rysował tak by szef rozumiał, a niekoniecznie zgodnie ze sztuką.
  • Odpowiedz
@NeuroTC: JEzeli faktycznie maja problem z tolerancja no to tak suabo bym powiedzial ( ͡º ͜ʖ͡º) Moze masz gdzies zaznaczone normy? U mnie w ten sposob sie zalatwia sprawe. Z drugiej strony ktos by powiedzial Ci z firmy "ej ej NeuroTC - na dole po lewej jest odwolanie do normy i wg niej robiym"
Nie wiem, ja sie nie znam na budowlance ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@name_taken: jeśli dobrze spełnia swoją funkcję to czemu nie? Zależy od potrzeb. U mnie jest np. super hiper program do modelowania 3D, ale jak potrzebuję coś szybko naszkicować to Autocad 2d jest niezastąpiony.
  • Odpowiedz
@NeuroTC: Januszowe biura konstrukcyjne w pigułce. Jeszcze mogli Ci wysłać jakiegoś osranego excela, zrobionego przez jakiegoś stażystę dwadzieścia lat temu.

A potem "ech, bo w robocie to się doświadczenie liczy, słyszysz? Jestem najlepszym konstruktorem świata, mam miliard lat doświadczenia. Jestem jak j----y von Braun automotive, tylko mam problem z podstawowymi pojęciami, które ogarniają za mnie stażyści".
  • Odpowiedz
-gość z budowy napisał do szefa, że ja chyba nie znam sie na projektowniu bo dziwne pytania zadaje,


@NeuroTC: tak wygląda typowa budowlanka, każdy p---------a każdego w każdym możliwym momencie. Co za podludzie. Dobrze, że w IT tego nie ma.
  • Odpowiedz
@NeuroTC: A waść słyszał o pojęciu „tolerance stack-up”? Może poprzednik i inni nie używają właśnie tolerancji na rysunkach, bo jak ich będzie za dużo na komponentach to w „final assy twoim budowlańcom z milimetrów pomiary się rozjadą na centymetry i im powychodzą precle. Także ten. Nie mówię że się nie znasz na projektowaniu, ale może branża ma inne wymagania? Peace
  • Odpowiedz