Wpis z mikrobloga

Sytuacja z wczoraj z pracbaza. Nawet nie wiem jak reagować na to XD.
-bądź w miarę nowy w pracy,
-dostań zakres do zaprojektowania w AutoCad,
-dostań przodka w postaci podobnego projektu kolegi z pracy,
-na rysunkach kolegi nie istnieje żadna tolerancja,
-zadzwoń i spytaj się grzecznie i miło co z tolerancją, czy dodają ją na warsztacie, i jak jej nie mają to jak to składają na budowie,
-kolega nie rozumie pojecia tolerancja, za to zaczyna Ci tłumaczyć jak nowicjuszowi podstawy projektowania,
-po 15 minutach próby wytłumaczenia pojecia tolerancja poddaj się, podziękuj i rozłącz się,
-zadzwoń na budowę i spytaj się jak to robią skoro nie mają żadnej tolerancji/ może im nie potrzebna??,
-na budowie tym bardziej nie rozumieją pojęcia tolerancja, za to tłumaczą co to kotwa i jak się wierci w żelbecie XD
-szkoda strzepic ryja, swoje rysunki zrob po ludzku i tyle,

-dzis dostań długiego maila od kolegi z biura, który sprawdził twoje rysunki (choć nie ma takiego obowiązku) i wypisał 20 uwag typu; hatch trochę za gęsty, przesuń opis trochę w prawo, użyj innej czcionki, linia przerywana za gęsta itp itd,
-gość z budowy napisał do szefa, że ja chyba nie znam sie na projektowniu bo dziwne pytania zadaje,

#pracbaza
#projektowanie
#cad
#zalesie
  • 91
  • Odpowiedz
@NeuroTC "Przed przystąpieniem do wykonania elementów wymiary sprawdzić na budowie" i załatwione. Nie ma się co szczypać bo #!$%@? można dostać, a jakieś odchyłki to na budowie sobie załatwią podlewką betonową.
  • Odpowiedz
@Fighter_forGlory: No, że EPDM ma być w kolorach tęczy.

@Aztec26626: To jest jakieś rozwiązanie. Jednak po to używa się rysunków żeby nie mierzyć tego za każdym razem. Poza tym ogrom elementów muszę wysłać na warsztat zanim żelbet jest gotowy. Podlewka nie zawsze jest możliwa.
  • Odpowiedz
@NeuroTC: niby tak, ale rysunki jakie posiadasz to rysunki przed wykonaniem danych elementów. I to jest Twoja dokumentacja, którą zawierasz w projekcie wykonawczym, który uprzednio powinien zostać zaakceptowany. Wiadomym jest, że nie robisz niczego do milimetra, po to są podlewki, blachy rektyfikacyjne, żeby te ewentualne budowlane niedoskonałości zamaskować. Jeśli to jest projekt z elementów prefabrykowanych to ta dokładność wykonywania elementów jest większa i ewentualne rektyfikacje załatwią sprawę, natomiast jeśli wykonują
  • Odpowiedz
@George_Stark
@NeuroTC odbiegajac od tolerancji to wskazane uwagi sa rowniez bardzo wazne. W tym kraju bardzo kuleje estetyka, porzadek i czytelnosc rysunkow. Moja pierwsza praca to dlubanina rysunkow dla Niemcow i Dunczykow i tam weryfikatorzy bardzo nas #!$%@? o takie szczegoly. Ale dzieki temu mam bardzo dobry warsztat i po latach to procentuje. Nie narzekam na ilosc zleceń bo oprocz poprawnych rysunkow pod wzgledem technicznym ich estetyka i trzymanie sie
  • Odpowiedz
@NeuroTC: stary, tak jest w KAZDEJ branzy. Robie w zupelnie innej, a ze stary jestem i cos tam umiem i doswiadczenie mam, to tak samo sie uzeram z niedouczonymi lamusami. Przywykniesz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NeuroTC: na szczęście każdy ogarnięty tokarz, ślusarz itp wie, co to tolerancja i potrafi odczytać chociażby Ra z rysunku
  • Odpowiedz