Wpis z mikrobloga

Sytuacja z wczoraj z pracbaza. Nawet nie wiem jak reagować na to XD.
-bądź w miarę nowy w pracy,
-dostań zakres do zaprojektowania w AutoCad,
-dostań przodka w postaci podobnego projektu kolegi z pracy,
-na rysunkach kolegi nie istnieje żadna tolerancja,
-zadzwoń i spytaj się grzecznie i miło co z tolerancją, czy dodają ją na warsztacie, i jak jej nie mają to jak to składają na budowie,
-kolega nie rozumie pojecia tolerancja, za to zaczyna Ci tłumaczyć jak nowicjuszowi podstawy projektowania,
-po 15 minutach próby wytłumaczenia pojecia tolerancja poddaj się, podziękuj i rozłącz się,
-zadzwoń na budowę i spytaj się jak to robią skoro nie mają żadnej tolerancji/ może im nie potrzebna??,
-na budowie tym bardziej nie rozumieją pojęcia tolerancja, za to tłumaczą co to kotwa i jak się wierci w żelbecie XD
-szkoda strzepic ryja, swoje rysunki zrob po ludzku i tyle,

-dzis dostań długiego maila od kolegi z biura, który sprawdził twoje rysunki (choć nie ma takiego obowiązku) i wypisał 20 uwag typu; hatch trochę za gęsty, przesuń opis trochę w prawo, użyj innej czcionki, linia przerywana za gęsta itp itd,
-gość z budowy napisał do szefa, że ja chyba nie znam sie na projektowniu bo dziwne pytania zadaje,

#pracbaza
#projektowanie
#cad
#zalesie
  • 91
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NeuroTC: Moja branża ( ͡° ͜ʖ ͡°) Projektowałeś wcześniej, ale chyba nie alu? Na warsztacie nie ma żadnej tolerancji, robi się do mm wg projektu. Projekt powinien być na podstawie pomiarów z budowy, ale czasem bywa że -jak piszesz- trzeba robić wg wymiarów deklarowanych/ założeniowych. Na budowie temat wypoziomowania i wysunięcia konstrukcji załatwia się za pomocą konsol i podkładek pod konsole, które powinny być tak zaprojektowane,
  • Odpowiedz
tak wygląda typowa budowlanka, każdy p---------a każdego w każdym możliwym momencie. Co za podludzie. Dobrze, że w IT tego nie ma.


@TheHatefulCoder: bo bałwana boli pewnie dupsko, że porobił studia i ma nagle lepsze zarobki albo czystą pracę. A jakby sam poszedł studiować to by po pierwszym semestrze poleciał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KiedysMialemBordo szef płaci, szef wymaga. Skoro wszyscy wokół chcą inaczej, chcesz się z nimi szarpać? Powodzenia, z Januszami nie wygrasz xd


@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: tak. Kiedyś jak pracowałem jako etatowy specjalista w jednej z firm to miałem podobnego typu sytuacje. Czyli np. dyrekcja chciała żeby coś zrobić pomijając procedury bezpieczeństwa. Nigdy się na to nie zgadzałem. Mój bezpośredni przełożony w tamtej firmie miał dużo z mentalności stereotypowego Janusza. Zdarzało się więc np., że pracowałem nad rozwiązywaniem awarii, której nierozwiązanie w terminie mogłoby się wiązać z setkami tysięcy a czasem nawet większymi stratami a "Janusz" wyskakiwał mi z jakąś pierdołą i się burzył jak nie realizowałem tego bo "to zajęloby tylko 15minut", później by coś innego wrzucił na "tylko 5minut" itd.

Oczywiście formalnie powinienem słuchać poleceń przełożonego i mógłbym ponieść za to konsekwencje. Doszedłem jednak do wniosku, że jak mają mnie zwolnić to niech to zrobią za przestrzeganie procedur i dbanie o dobro firmy jako całości a nie za to, że np. firma straciła setki tysięcy bo Janusz mi kazał się jakąś pierdołą zajmować.
Taka ciekawostka jeszcze do kompletu - ten przełożony to była rodzina prezesa. Dla mnie to było kuriozum, że w firmie prywatnej jest gość z rodziny po znajomości, odwala jakieś dzikie akcje i jest
  • Odpowiedz
@NeuroTC: projektowalem MEP i HVAC dla polakow na budowy, projektuje dla angoli na budowy i na rysunkach nie wpisywalo sie tolerancji. to nie jest tak ze u nas ciemnogrod. moze u was w konstrukcjach jest inaczej ale rysujesz czy modelujesz co do milimeta. wiadomo ze na budowie chlop nie zrobi co do milimetra ale po to masz normy ISO do ktorych sie odwolasz jak cos bedzie tak z-----e ze nie
  • Odpowiedz
@NeuroTC: Przypadek z życia, dość świeży, nie wiem czy zaczęli już składać na budowie.

Na przekrojach wysokość pomieszczeń wynosi 5m. Projektant od technologii produkcji, wyrysował elementy linii produkcyjnej. Z założenia linia ma być mocowana do gleby + do stropu. Całość została zaprojektowana na wysokość 5m (500cm, 5000mm). Słowo klucz, tolerancja :) Jak to bywa na budowie, pomieszczenia nie są takie jak na rysunku, mają po kilka cm na wysokość mniej,
  • Odpowiedz