Wpis z mikrobloga

Sytuacja z wczoraj z pracbaza. Nawet nie wiem jak reagować na to XD.
-bądź w miarę nowy w pracy,
-dostań zakres do zaprojektowania w AutoCad,
-dostań przodka w postaci podobnego projektu kolegi z pracy,
-na rysunkach kolegi nie istnieje żadna tolerancja,
-zadzwoń i spytaj się grzecznie i miło co z tolerancją, czy dodają ją na warsztacie, i jak jej nie mają to jak to składają na budowie,
-kolega nie rozumie pojecia tolerancja, za to zaczyna Ci tłumaczyć jak nowicjuszowi podstawy projektowania,
-po 15 minutach próby wytłumaczenia pojecia tolerancja poddaj się, podziękuj i rozłącz się,
-zadzwoń na budowę i spytaj się jak to robią skoro nie mają żadnej tolerancji/ może im nie potrzebna??,
-na budowie tym bardziej nie rozumieją pojęcia tolerancja, za to tłumaczą co to kotwa i jak się wierci w żelbecie XD
-szkoda strzepic ryja, swoje rysunki zrob po ludzku i tyle,

-dzis dostań długiego maila od kolegi z biura, który sprawdził twoje rysunki (choć nie ma takiego obowiązku) i wypisał 20 uwag typu; hatch trochę za gęsty, przesuń opis trochę w prawo, użyj innej czcionki, linia przerywana za gęsta itp itd,
-gość z budowy napisał do szefa, że ja chyba nie znam sie na projektowniu bo dziwne pytania zadaje,

#pracbaza
#projektowanie
#cad
#zalesie
  • 91
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anielamusial: o Panie kochany to co opisujesz to jest pierwsze zrodlo konflitu. Robol robol robi po swojemu albo na oko z znowu sa projektanci i « projektanci ». Prawda, ze wszystko wedlug norm powinno byc producenta ale czasem w realu wychodzi cos inaczej. Mysle, ze obydwie strony powinny miec doswiadczenie u przeciwnej. Wtedy projektant bedzie popieral teorie praktyka a robol czy inny kierownik praktyke teoria. Z tym, ze w realu
  • Odpowiedz
@NeuroTC: Stary to jest jeden z powodów dla których s--------ł en z kraju. Siedziałem w takim biurze konstrukcyjnym w Poznaniu. Profeska jak u ciebie. Rysunki w cholerę przewymiarowane bo im łatwiej tak czytać na produkcjitekst pochylony xD Dostawałem zjebke bo nie podawałem jakiś dzikich wymysłów laski co tam siedziała dłużej od mnie. Generalnie piękne miejsce pracy gdzie to się licytowali ile kto nadgodzin natrzaskal w tygodniu, mając ch*&@ z
  • Odpowiedz
@NeuroTC: Czyli ich praktyka, twoja teoria. Oni juz w tym siedza i wiedza co jest wazne, ty jestes niedoswiadczony i skupiasz sie na nieistotnych szczegolach? Moze byc tak jak mowie, a moze trafiles do beznadziejnej firmy. Raczej stawiam na to pierwsze? Ile pracujesz juz zawodowo?
  • Odpowiedz
@George_Stark: Jestem niemal pewien że odległości linii wymiarowych od konturu i odległości między nimi są określone w normie, przynajmniej z grafiki inżynierskiej pamiętam że było to coś koło 15mm od konturu i 7mm między sobą
  • Odpowiedz
@Wykuwrizator: Już jakiś czas nie projektuję, ale jeszcze dobrze pamiętam -są zalecane. Z drugiej strony, normy nie są obowiązkowe, więc w sumie też zalecenia. ;) Na szybko sprawdzone - info ze strony PWr:

Edit: A AGH podaje 10mm. Ech, musiałbym zajrzeć do normy, a nie mam dostępu.
Mniejsza o to. Istotą jest, że mieliśmy ustalone jakieś wytyczne, ale przełożeni się ich nie trzymali, tylko działali w każdym przypadku inaczej.
George_Stark - @Wykuwrizator: Już jakiś czas nie projektuję, ale jeszcze dobrze pamię...

źródło: comment_1587050469jk9EfWTfAIlvzsuPvyAq04.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@sharpmarv: Prawie 7 lat doświadczenia przy znacznie większych i bardziej skomplikowanych projektach. Problem jest taki, że jestem nowy w firmie. W ich przekonaniu to, że pytam o coś znaczy, że jestem zielony w temacie.
Gość, który napisał mi uwagi na temat rysunków ma może z 2-3 lata doświadczenia.
A gość z budowy potrafi mi pisać, że za duże kotwy daje bo on to by dał M8 zamiast M10. Co z
  • Odpowiedz
+20mm/-20mm


@NeuroTC: stary o jakich ty tolerancjach mowisz, jak ty podajesz takie rzeczy w centrymetrach jak wszyscy ha tfu architekto-budowlancy.
Tolerancja to jest rownoleglosc w setce i bicie w mikronach. Gwoli przypomnienia 0,01mm i 0,00Xmm.

A ty mnie tutaj mlody z +/-20mm wyjezdzasz, to nie jest tolerancja, to jest jakas kpina!!!
  • Odpowiedz
Do tych co nie wiedza, tolerancja to roznica miedzy dwoma wymiarami tj gornym a dolnym dwoch elementow wspokpracujacych razem typu walek i zebatka itp. itd.


@azertyazerty: tolerancja to jest jak belka ma mieć 2 metry a stolarz utnie 199.3cm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz