Wpis z mikrobloga

NIE CZEKAJ! ZRÓB SAM. – maska ochronna, wersja od wykopka z piwnicy.

Witajcie.
Było duże zainteresowanie tematem maseczek ochronnych pod ostatnim wykopem.
Dziś tylko wątek na mikro (jak ktoś chce robić z tego wykop droga wolna).

Zapowiada się, że do najbliższego czwartku może zostać wprowadzony obowiązek ich noszenia.

Wyjaśniałem tam dla czego szyję własny typ maseczki (a nie ten z filmu) i jakie ma to zalety.
Dziś, tak jak zapowiadałem, podzielę się z Wami moimi własnymi doświadczeniami w szyciu.

Robimy maseczkę własnej roboty ( #diy ) w warunkach domowych.
3 warstwowa + możliwość prasowania + możliwość prania = wielokrotnego użytku.

Krok po kroku, razem ze zdjęciami wyjaśniam co i jak wykonać.
- maseczkę wykonamy możliwie najprostszym sposobem, dla osób które pierwszy raz mają igłę w ręce
- bez użycia maszyny do szycia (jak ktoś ma i chce to droga wolna nie zabraniam)
- po prawidłowym wykonaniu będzie wyglądać jak profesjonalna
- potrzebujemy: igłę, nici, nożyczki, materiał (bawełniany), kawałek tasiemki, kawałek gumki, drucik (może być od spinacza do papieru), kilka szpilek, kartkę z zeszytu + długopis.

#polska #maseczki #diy #koronawirus #covid19 #2019ncov #epidemia

1.
Na kartkę nanosimy wzór jak na zdjęciu niżej.

Wymiary podane w mm.
Szerokość 250 mm + wysokość 185 mm ( z noskiem 205 mm ) – na kartce w kratkę łatwo to odrysować.
FlaszGordon - NIE CZEKAJ! ZRÓB SAM. – maska ochronna, wersja od wykopka z piwnicy.

...

źródło: comment_1586541599uy5oB5gkqpZIEUPyI6oUDt.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
3.
Wzór z kartki wycinamy (na potrzeby poradnika zaznaczyłem brzegi niebieskim markerem). W ten sposób łatwo będzie go odrysować na materiale.
Na szablonie zaznaczyłem też rozmiarówkę. (różnią się one o 15 mm )
- niebieska na moją wielką głowę
- czarna przeciętna dla normika
- czerwona na głowy małe i dla dzieci
  • Odpowiedz
5.
Układam 3 kawałki materiału jeden na drugi. Czerwonym długopisem zaznaczyłem margines (5~10 mm od brzegu) po którym poprowadzę przeszycie ( jak widać możliwie najprostsze ).
Na tym etapie wkładamy wcześniej przygotowane „oczka” z tasiemki. Układamy je do środka! W sposób jak na zdjęciu.
UWAGA! Na dole zostawiamy nie przeszytą część. Będzie to nasza kieszonka, potrzebna za chwilę.
FlaszGordon - 5.
Układam 3 kawałki materiału jeden na drugi. Czerwonym długopisem za...

źródło: comment_15865419737ADYu8blKHJrAtt8JmZcwn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
6.
Na tym etapie materiał został przeszyty na 2 razy prostym ściegiem (to powinno wystarczyć).
Miejsce nie przeszyte na kieszonkę zostało zaprasowane (dla wygody).
W miejscu noska umieszczam kawałek druciku. Akurat taki znalazłem w garażu, może to też być drucik z spinacza do papieru.
Drucik wszywam na okrętkę w 7 punktach do ściegu. (powinien się trzymać i nie wypaść).
FlaszGordon - 6.
Na tym etapie materiał został przeszyty na 2 razy prostym ściegiem ...

źródło: comment_1586542010zzm8T7M5zv7MhxaJ9oa9GM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
7.
Dzięki wcześniej zostawionej kieszonce, materiał wywracamy na drugą stronę. Trzeba uważać by drucik nie wypadł przy czynności.
Teraz zrobimy falbankę.
Orientacyjnie czerwonym długopisem zostały zaznaczone miejsca zgięć materiału. (u dołu)
Odstępy około 30mm między „oczkami”.
Na nasze potrzeby wystarczą nam 3 falbanki które dla wygody zabezpieczamy szpilkami (u góry)
FlaszGordon - 7.
Dzięki wcześniej zostawionej kieszonce, materiał wywracamy na drugą...

źródło: comment_1586542044PDoSp0SWscbAU0QSwsARY9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz