Wpis z mikrobloga

NIE CZEKAJ! ZRÓB SAM. – maska ochronna, wersja od wykopka z piwnicy.

Witajcie.
Było duże zainteresowanie tematem maseczek ochronnych pod ostatnim wykopem.
Dziś tylko wątek na mikro (jak ktoś chce robić z tego wykop droga wolna).

Zapowiada się, że do najbliższego czwartku może zostać wprowadzony obowiązek ich noszenia.

Wyjaśniałem tam dla czego szyję własny typ maseczki (a nie ten z filmu) i jakie ma to zalety.
Dziś, tak jak zapowiadałem, podzielę się z Wami moimi własnymi doświadczeniami w szyciu.

Robimy maseczkę własnej roboty ( #diy ) w warunkach domowych.
3 warstwowa + możliwość prasowania + możliwość prania = wielokrotnego użytku.

Krok po kroku, razem ze zdjęciami wyjaśniam co i jak wykonać.
- maseczkę wykonamy możliwie najprostszym sposobem, dla osób które pierwszy raz mają igłę w ręce
- bez użycia maszyny do szycia (jak ktoś ma i chce to droga wolna nie zabraniam)
- po prawidłowym wykonaniu będzie wyglądać jak profesjonalna
- potrzebujemy: igłę, nici, nożyczki, materiał (bawełniany), kawałek tasiemki, kawałek gumki, drucik (może być od spinacza do papieru), kilka szpilek, kartkę z zeszytu + długopis.

#polska #maseczki #diy #koronawirus #covid19 #2019ncov #epidemia

1.
Na kartkę nanosimy wzór jak na zdjęciu niżej.

Wymiary podane w mm.
Szerokość 250 mm + wysokość 185 mm ( z noskiem 205 mm ) – na kartce w kratkę łatwo to odrysować.
FlaszGordon - NIE CZEKAJ! ZRÓB SAM. – maska ochronna, wersja od wykopka z piwnicy.

...

źródło: comment_1586541599uy5oB5gkqpZIEUPyI6oUDt.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@WuDwaKa: Droga wolna. Na górze napisałem że jak ktoś chce zrobić z tego wykop to daję zielone światło ¯\_(ツ)_/¯

Po prostu już jeden wykop o tym był. Teraz tylko podobna treść + doświadczenie wykopka. Nie widzę sensu by się powtarzać.
  • Odpowiedz