Wpis z mikrobloga

@hornat89: Sprawdza się całkiem spoko, czasem brakuje żeby dokręcić na zjazdach i na dynamicznych odcinkach po płaskim ( maksymalne gear ratio to 4.00 ) ale generalnie to nie jest rower do ścigania
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@89neo: zaraz dostaniesz wytłumaczenie, że to dla zdrowia psychicznego etc. A w ogóle to rozporządzenie jest niezgodne z konstytucją
  • Odpowiedz
@89neo:

„Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin)”


To cytat z rządowej strony

Wykładnia panów bagietmajstrów jest taka, że się nie dopieprzają ( przynajmniej w mojej okolicy ). Dzisiaj
  • Odpowiedz
@89neo: Oczywiście, że nie jest, ale dokonuje ona wykładni obowiązujących przepisów, które nie stanowią wystarczająco precyzyjnie w tym zakresie - taka wykładnia dookreśla te przepisy w odniesieniu do konkretnych sytuacji. Na dzień dzisiejszy lepszej wykładni nie ma, nie ma też orzecznictwa w tym zakresie, natomiast w mojej ocenie ewentualne podniesienie w sądzie takiej wykładni pochodzącej z rządowej strony internetowej zamyka temat
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kyloe: mam kumpla policjanta i mówi tak, kto nie przyjmie mandatu to dostaje zgłoszenie do sanepidu, Sąd może wydać wyrok nakazujący bez rozprawy, kurtyna
  • Odpowiedz
@89neo: To nie jest zgodne ze stanem faktyznym, jak nie przyjmiesz mandatu to jest kierowany do sądu wniosek o ukaranie w sprawie o wykroczenie, nie możesz być za to samo ukarany dwa razy
  • Odpowiedz
Sąd może wydać wyrok nakazujący bez rozprawy, kurtyna


@89neo: Nie za bardzo wiesz o czym piszesz, od wyroku nakazowego w sprawie o wykroczenie przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu w terminie siedmiu dni od daty doręczenia wyroku. Jak wniesiesz sprzeciw to jest normalna rozprawa
  • Odpowiedz
@89neo: Tak z czystej ciekawości, nie obrażaj się – w twojej wytrwałości i stopniowym spuszczaniu z tonu, żeby ugrać chociaż cokolwiek, widać profesjonalny sznyt. Czy prowadzona jest jakaś rządowa/opozycyjna/pozarządowa kampania dezinformacyjna?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DJArmani: b--ń Boże, boli mnie tylko mam gotowy rower do sezonu, buty kupione, wszystko dopięte na ostatni guzik, forma robiona od września i wszystko poszło się bujać (,) więc albo wszyscy trzymamy się restrykcji albo nikt
  • Odpowiedz