Wpis z mikrobloga

@Wannababcie: wyjechałem pod koniec lutego do Skandynawii i po ponad miesiącu stwierdzamy razem z dziewczyną, że już nigdy nie wrócimy mieszkać i pracować w Polsce. Mieliśmy oboje stała i dosyć dobrze płatną pracę (ponad 10k w sumie) własne mieszkanie, ogólny komfort życia, ale czegoś ciągle brakowało. Teraz już wiemy, że brakowało wolności, poszanowania przez pracodawcę, godności i szeroko rozumianego luzu. Jak sobie teraz pomyśle ile godzin trzeba pracować w Polsce na
@7iedemmetrow: moi przyjaciele pojechali w styczniu do Australii i są bardzo niezadowoleni, podobno jest ekstremalnie ciężko znaleźć pracę, mówili o jakichś castingach na wynajęcie mieszkania (wtf?!). Kumpel pracuje już w IT po 2 miesiącach poszukiwań, musieli się przeprowadzić z Sydney do Melbourne, ale mimo dużych zarobków (mówił, że jakieś 20k PLN na rękę) nie chcą tam zostać dłużej niż pół roku. Podobno społeczeństwo dosyć hermetyczne i obcych traktują z dużym dystansem,.
tutaj już nie chodzi o podatki. Chodzi o zabieranie praw obywatelskich, działanie wbrew konstytucji, kłamanie w żywe oczy, dymanie jak się da. Nadeszła dyktatura


@Wannababcie: #!$%@?, co za debil. WIdac ze nie uzywasz rozumu (ktorego byc mzoe nie masz) tylko powtarzasz jakies ogolne frazesy przeczytane na wypoku albo z jakiejs gowno wyborczej.

"Panstwo zakazuje zgromadzeń i wychodzenie z domu tam gdzie nie musisz, zebys nie zarazal siebie i innych" - "panstwo
@Wannababcie: Miałem okazje zostać we Francji to jeszcze wierzyłem w ten kraj i wolałem być jego obywatelem. Teraz mam w dupie ten bantustan. Chciałbym, żeby językiem ojczystym mojego dziecka był francuski, polskiego nie będe go uczył, niech ten czas poświęci na zainteresowania albo naukę innego, przydatnego języka.

Sram na ten #!$%@? kraj, na 10000% wyjeżdżam. Język znam, mam znajomych, nawet pewne plany co do pracy.
@Wannababcie: ja z żoną jesteśmy w #!$%@? klasie średniej niższej, zarabiamy spłacamy kredyt i trochę odkładamy. Niby coś jest ale wciaz za malo. Chciało by się wyjechać, poczuć co to klasa średnia na zachodzi ale jednak chyba strach przed utratą tego co mamy będzie silniejszy. (_ )
Kto rozważa wyjazd na stałe za granice po tym co #!$%@? się w tym państwie plusuje. Ci którzy chcą być dalej okłamywani i w cztery litery waleni siedzą cicho


@Wannababcie: ja jako ekspert IT rozważam taką opcje, dopóki jednak firma sie dobrze trzyma nasza to zostaje, ale jak się posypie to obstawiam że wszyscy #!$%@?ą ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: