Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie zastanawiało co robią w korpo ludzie przed komputerami, pomijając HRowców, księgowych, programistów, administratorów sieci czy inne osoby których praca daje jakieś wymierne korzyści i tak dalej i tak dalej, tylko taki zwykły korposzczur. Co ta armia robi przez całe dnie? Przecież chyba nie polega ich praca na robieniu wykresów w excelu cały dzień? Ile taka firma może mieć danych, że musi je przetwarzać tyle ludzi? I to jeszcze tak, żeby te wszystkie dane dawały jakieś wymierne korzyści poza jednorazowym zaprezentowaniem w jakiejś ładnej prezentacji? Może i gadam jak niewykształcony robol (którym w zasadzie jestem ¯_(ツ)_/¯ ) ale to jedna z nierozwiązanych zagadek mojego życia.
#praca #korposwiat #pracbaza #pytaniedoeksperta #korpo
  • 53
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@staryalkus: mój przykład, siedzę cały dzień przy komputerze, produkcja here. Pilnowanie planu produkcji, ciągły kontakt z dyspozycją bo co chwilę inny artykuł jest pilniejszy zamawianie I pobieranie części do zleceń a wszystko tak by nie robić drugiego magazynu na hali, przygotować wysyłkę, zrobić raporty dla nierobów z góry. Czasami naprawdę 8h toczą mało żeby się że wszystkim wyrobić
  • Odpowiedz
@nowy89: Po prostu nie umiesz w korpo. Tu nie chodzi o to, ze masz zrobić, masz robić. Masz sie nie wyrabiać, ledwo dzień przed terminem kończyć projekt, jak ktoś przychodzi z czymś to zawsze jesteś #!$%@? inna robota itd. itd. Jak to dobrze opanujesz to 3/4 dnia lecisz w #!$%@? a hajs i tak leci ten sam. A awans sobie ogarniesz w kuchni na kawusi a nie na ciężkim #!$%@? po
  • Odpowiedz
@staryalkus: ja na przyklad pracuje w amerykańskim korpo o sektor finansów. Procesuje zlecenia od klientów - teraz glownie wyplaty z funduszy i przenoszenie pieniędzy między funduszami..wczesniej wplacalam czeki :D
  • Odpowiedz
to ja muszę fizycznie #!$%@?ć żeby przeżyć a oni nic nie robią i dostają kasę?


@staryalkus: Życie nie jest sprawiedliwe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież są różne korpo, tak jak jeden fizyczny kopie rowy a drugi produkuje np części metalowe.
  • Odpowiedz
@staryalkus: pracuje w korpo połączonym z fabryką, nie będę się określał co dokładnie robie ale często gęsto na 8 godzin faktycznie pracuje dwie, przez resztę czasu oglądam se strimy na twitchu i czytam o różnych pierdołach.

ofc są dni kiedy muszę #!$%@?ć między biurem a fabryką przez bite 8 godzin z czego 3 godziny na odpoczynek umysłowy między bieganiną.
  • Odpowiedz
@staryalkus w sumie to chyba głupi ci kapitaliści nie? Coś im się musiało pomieszać i tracą miliony złotych miesięcznie na zatrudnianie tych wszystkich ludzi, dobrze że piszesz może ktoś przejrzy na oczy i zaoszczędzi kupę pieniędzy.
Tak szczerze to trochę ludzi w takich korporacjach jest niepotrzebnych, ale bez przesady. Łatwo jest osądzić wszystko z odległości, z perspektywy osoby, która nic nie wie o danych biznesach i uznać, że na pewno to nic
  • Odpowiedz
@BorowikSzlachetny: To taki kwik Janusza który nic nie wie ale boli go tyłek + nie kuma że wysiłek umysłowy jest równie męczący co ten fizyczny. Bo przecież korpoludzie to jedynie klik klik myszką ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Zawsze mnie zastanawiało co robią w korpo ludzie przed komputerami, pomijając HRowców, księgowych, programistów, administratorów sieci czy inne osoby których praca daje jakieś wymierne korzyści i tak dalej i tak dalej, tylko taki zwykły korposzczur. Co ta armia robi przez całe dnie?


@staryalkus: Kontakt z partnerami biznesowymi, koordynowanie pracy działów art/video/writing, tworzenie kampanii reklamowych i ich optymalizacja, picie kawki i takie tam inne.
  • Odpowiedz
  • 0
@staryalkus ja pracuję w dużym korpo, wcześniej pracowałem w medtechu, a wcześniej w sektorze finansowym. Mam #!$%@? jajca czym zajmuje się moja obecna firma. Jestem specjalistą od floty, firma płaci mi za zarządzanie autami I minimalizację ich kosztów. Znam rynek, mam kontakty i dlatego jestem potrzebny. Oczywiście flota może zarządzać basia z recepcji, ale na pewno będzie to sporo droższe niż moja wypłata.
  • Odpowiedz
@staryalkus praca w turystyce, dzial logistyczno-operacyjny: wklepywanie rezerwacji, sprawdzanie ich, odbieranie telefonow od dystrybutorow, zwroty pieniezne, bookowanie transportu i restauracji, rozwiazywanie problemow na czacie z przewodnikami wycieczek itp
  • Odpowiedz
@staryalkus: odpowiem ci jak to wygląda w dużym korpo, firmie ubezpieczeniowej. Jest dział, który tworzy nowe ubezpieczenia. Ktoś myśli nad nowym produktem, tworzy do niego warunki, ktoś robi korektę itp. Dział statystyki, który stwierdza czy dane ubezpieczenie będzie się opłacać, wylicza składki (tzw. aktuariat). Dział sprzedaży, który sprzedaje te ubezpieczenia. Dział obsługi przetargów, w których startuje firma. Dział obsługi, który rozpatruje twoje zgłoszenie jak zgłosisz szkodę. Dział odwołań, który rozpatruje odwołania.
  • Odpowiedz