Wpis z mikrobloga

Rodzice przez kilka lat funkcjonowania programu 500+ nie byli w stanie odłożyć na sprzęt komputerowy dla swoich dzieci. Jak myślicie według prawicowych mediów i ich czytelników czyja to wina? Tak, to wina miasta.


#neuropa #bekazprawakow #tysiacurojenniezaleznychmediow #koronawirus #szkola #polska #finanse #warszawa
źródło: comment_1585840667Hj9Iyi9VhYKUndUEryXGjp.jpg
  • 84
@saakaszi:

500+ Pieniądze otrzymywane w ramach tego świadczenia najczęściej wydawane są na odzież i obuwie - 54 proc. Nieco rzadziej (46 proc.) pomoc jest przeznaczana na zabawki, książki i artykuły plastyczne oraz na dodatkowe zajęcia dzieci.

źródło: człowiek statystyka, twitter
zasilacz do pi 0? chyba kpisz. z usb tv działa świetnie. Kartę pamięci to chyba każdy jakąś ma, ale niech będzie, że trza by kupić. To jeszcze kolejne 10 zł. Nie wiem po #!$%@? ci obudowa. U mnie wisi sobie na 10cm kabelkach za monitorem i nie narzeka, że jest goły ;]

Wiedzy technicznej nie trzeba żadnej - raspbian obsługuje się tak jak windowsa, zresztą ikone firefoxa rozpozna każdy, a tylko to
Brak komputera za moich czasów kilkanaście lat temu był już rzadko spotykany, bo był potrzebny do zrobienia pracy domowej z płyty w domu. W 2020 brak komputera w domu to już kalectwo, jak ktoś ma w ogóle nie żyć jak wsiok bez dostępu do komputera, wiedzy z całego świata i milionów darmowych materiałów, o informacjach ze świata nie wspominając.
@saakaszi: guwniak dostał przez cały program w sumie 24 000 złotych. Nie rozlatujący się w rękach laptop zaczyna się od 2 000, serio #!$%@? nie potrafili odłożyć 1/12 żeby go kupić? Jak ktoś nie potrafi gospodarować pieniędzmi, to nie powinien mieć dzieci.


@jaroty: Chciałeś powiedzieć poleasingowy laptop w dobrym stanie to za 400 można kupić. A często te biznesowe modele jak Thinkpady, Lattitudy czy Zbooki wytzymają dłużej niż nowy "multimedialny"
guwniak dostał przez cały program w sumie 24 000 złotych. Nie rozlatujący się w rękach laptop zaczyna się od 2 000, serio #!$%@? nie potrafili odłożyć 1/12 żeby go kupić? Jak ktoś nie potrafi gospodarować pieniędzmi, to nie powinien mieć dzieci.


@jaroty: Niektórzy mogli wydawać te pieniądze na logopedę, dentystę, wakacje, korepetycje, pozbycie się grzyba z domu albo lepsze jedzenie. Trudno przewidzieć, że WTEM okaże się, że trzeba mieć w domu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 69
@Andreth: sama chcesz się szufladkować jako patologię że sugerujesz takie pytania? XD
W każdym domu jest jakiś komputer, nawet rolnicy korzystają z komputerów w pracy.
Nie powinno się mieć dzieci jak NIE UMIE SIĘ GOSPODAROWAĆ PIENIĘDZMI. Patologią jest nie odkładanie, bo co jeśli WTEM dziecko zachoruje? Albo któreś z rodziców ciężko zachoruje? Albo coś się zepsuje w domu? Czytaj dokładnie, a nie łapiesz za słówka.
W każdym domu jest jakiś komputer


@jaroty: Owszem. Tylko że ten "jakiś komputer" może być stale wykorzystywany przez rodzica albo starsze rodzeństwo. A pieniądze jakieś odłożone mogą być, tylko że tata właśnie stracił pracę i mogą być potrzebne na jedzenie. Nie mówiąc już o tym, że i dzieci z rodzin patologicznych mają prawo do nauki.

Oczywiście, bezczelnością jest zwalanie odpowiedzialności na samorządy. O zapewnieniu komputerów powinno się pomyśleć, zanim się zarządziło
Komputer do nauki nie musi kosztować 3 600 zł bo taki to raczej do grania...
Komputer do internetu, filmów, muzyki wystarczy używany za 200 zł maks 500 zł serio a i na tym zagrasz w gry ale te do 2015, drukarka laserowa B&W (czarno-biała) nowa 300 zł używka taniej, to samo ksero dobre ksero np. canona.
Monitor 50-300 zł

Więc sory gregory taki zestaw może wyjść od 500-800 zł maks :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Andreth: ten facet z błędem ortograficznym w nazwisku i ta baba ze sztucznymi zębami rozwalili system edukacji, będziemy za to pokutować przez następne lata.

Było mnóstwo czasu na ogarnięcie jednolitego zestawu materiałów i pomocy naukowych, interaktywnych wykładów i ćwiczeń, wystarczyło spiąć to z serwisem www dostępnym z telefonu i komputera (np jak teraz w tvpis są lekcje - baba coś robi, dziecko skanuje qr kod z ekranu albo wpisuje kod na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CzarnyOwiec: daj jakiegoś linka, ojcu chce kupić tani laptop, bo jego już tak tragicznie działa, że szok, a używa tylko do posiadania plików i przeglądania neta xd
@Ramboobambo: 5 lat temu kupiłem ojcu właśnie C2D wtedy za 250zł. Do dziś działa bez problemu jeśli chodzi o przeglądanie internetu czy nawet grę w starsze gry. Niektórzy to by chyba chcieli macbooka na dzień dobry.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@banjo: jak szukasz laptopa zajrzyj pod tag #pustulkowelaptopy i jego ranking.
Linka konkretnego nie mam, bo sobie i rodzince zawsze kupuje w jednym komisie na końcu miasta , gdzie mają sprzet odkupiony po firmach. Osobiście jednak mogę polecić serie ThinkPad ,albo stacjonarki Dell . A jak do neta to zastosuj mój patent o wygraj tam jakis prosty linux więc nawet na Windows się oszczędzi #cebulamotzno
@Zwierz33: tydzień temu gadałem z właścicielem firmy sprzedającej poleasingowe kompy i monitory. Mówił, że takich obrotów nie miał jeszcze nigdy a jest na rynku z 15l. Miał za ok 400zł najtańszy komplet z monitorem 22" z win7. Wszyscy znajomi którzy mają dzieci kupują kompy. W pracy dostaliśmy ultimatum - zdalna ale na swoim sprzęcie albo zapraszamy do biura = 1 nowy laptop, jeden komp i 2 monitory do laptopów. Żniwa dla
Rodzice przez kilka lat funkcjonowania programu 500+ nie byli w stanie odłożyć na sprzęt komputerowy dla swoich dzieci.


@saakaszi: no rodzice którzy mieli minimum dwojke dzieci. Jak dziecko bylo jedno to dopiero można było odkładać od chyba września.
Tylko że ten "jakiś komputer" może być stale wykorzystywany przez rodzica albo starsze rodzeństwo.


@Andreth: No to masz gwarantowane 500 zł na KAŻDE kolejne dziecko, CO MIESIĄC. Komputer "do internetu" to koszt 150-200 zł jednorazowo. Po cholere Ci jeszcze dodatkowa zapomoga od państwa?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CzarnyOwiec: to już nie poskutkuje, problemem jest nie tylko zacinanie, ale też ciągle psującą się taśma, która została już naprawiona kilka razy. Słyszałam, że thinkpad to niezniszczalny komputer na normalne użytkowanie, dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)